آیا شکلات منجر به بروز آکنه می گردد؟

به گزارش بهترین عینک آفتابی، سا ل هاست که شکلات جزء علل بروز آکنه به تعداد می رود. ولی، آیا این باور اثبات شده است؟ خبر خوب برای کسانی که شکلات دوست دارند آن است که شکلات منجر به بروز آکنه می گردد. مطالعاتی وجود ندارد که ارتباط شکلات با بروز آکنه

آیا شکلات منجر به بروز آکنه می گردد؟

مترجم: امین حسین پور

منبع:راسخون

سا ل هاست که شکلات جزء علل بروز آکنه به تعداد می رود. ولی، آیا این باور اثبات شده است؟ خبر خوب برای کسانی که شکلات دوست دارند آن است که شکلات منجر به بروز آکنه می گردد. مطالعاتی وجود ندارد که ارتباط شکلات با بروز آکنه را نشان دهد. این بدین معناست که خوردن شکلات منجر به تشکیل آکنه نخواهد شد. حذف شکلات از رژیم غذایی آکنه از بین نمی برد. ولی، این رو ز ها توجه زیادی به ارتباط بین رژیم غذایی و بروز آکنه می گردد. مسئله جالب آن است که پزشکان به جای اشاره به مواد غذایی مانند نوشابه ها، سیب زمینی سرخ کره یا چیپس محصولات لبنی و کربوهیدرات ها را عامل بروز آکنه می دانند. آیا این بدین معناست که اگر یک عدد بستنی بخورید یک جوش خواهید زد؟ و اگر دو شکلات بخورید دو جوش خواهید زد؟ نه، اینطور نیست.

حتی آخرین تحقیقات صورت گرفته درباره ارتباط رژیم غذایی و آکنه هم به مواد غذایی که منجر به بروز آکنه می شوند یا آکنه را از بین می برند اشاره ای نکرده اند. تحقیقات نشان می دهند که مصرف این مواد غذایی ممکن است باعث تشدید آکنه در بعضی افراد گردد.

شکلات حتی در لیست کوتاه محرک های ممکن آکنه هم قرار ندارد. ولی، جوشی که روز بعد از مصرف شکلات به وجود می آید چیست؟ احتمالاً تنها یک اتفاق است. ممکن است قرار بوده باشد حتی بدون مصرف شکلات هم دچار همون جوش شوید. غذا محتمل ترین مقصر نیست. علل اصلی آکنه عبارتند از تجمع سلول های پوستی مرده در منافذ پوست، فراوری بیش از حد چربی پوست که سبوم نامیده می گردد و تکثیر باکتری های مولد آکنه. ناگفته نماند که هورمون ها هم در تشکیل آکنه نقش دارند. به همین دلیل است که آکنه در دوران بلوغ و برای زنان در دوران قاعدگی شایع تر است. ژنتیک و وراثت هم در آکنه دخیل هستند. پس، اگر والدین شما سابقه آکنه داشته باشند، شما هم احتمالاً دچار آکنه خواهید شد.

اگر مصرف ماده غذایی خاصی منجر به تشدید جوش های شما می گردد، از مصرف آن خودداری کنید. ولی، به یاد داشته باشید که ارتباط مستقیمی بین ماده غذایی خاصی با تشکیل آکنه وجود ندارد. می توانید از غذاهای مورد علاقه خود بدون نگرانی بهره ببرید. البته، در مصرف آن ها زیاده روی نکنید چون، استفاده از رژیم غذایی سالم هنوز هم مهم است

منبع: راسخون

به "آیا شکلات منجر به بروز آکنه می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا شکلات منجر به بروز آکنه می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید