اختلاف نظر آمریکا و فرانسه در خصوص داعشی های بازداشت شده

به گزارش بهترین عینک آفتابی، خبرنگاران، گروه بین الملل؛ فرانسه و امریکا دو کشوری که بیشترین سهم را در به اشوب کشاندن شرایط سوریه و ورود تروریست های خارجی به خاورمیانه داشته اند اکنون درباره سرنوشت این تروریست ها به اختلاف نظر رسیده اند.

اختلاف نظر آمریکا و فرانسه در خصوص داعشی های بازداشت شده

درحالی که فرانسه پیشنهاد محاکمه اسیرشدگان و زندانیان داعشی در عراق را مطرح کرده، مقام ارشد ایالات متحده گفته هیچ کس نباید توقع داشته باشد که آمریکا یا طرف دیگری مسائلش را حل نماید.

آمریکا خواستار بازگرداندن اسرا و زندانیان گروه تروریستی داعش در جریان نبردها در سوریه یا عراق به کشورهایی ست که از آن آمده اند.

اروپایی ها اما نمی خواهند محاکمه این افراد در کشورهایشان انجام گیرد؛ چه از نظر مسائل ناشی از گردآوری اسناد و مدارک، چه از منظر افکار عمومی، چالش های امنیتی و احتمال شکل گیری موج تازه ای از حملات در خاک این کشورها.

اختلافات دوباره بین دو طرف در حالی بروز کرده که مقام های ارشد 30 کشور ائتلاف به رهبری آمریکا در نشستی در واشنگتن حاضر شدند.

پیشنهاد نشست را پاریس مطرح کرده بود. فرانسه به روشنی نگرانی خود از دستور دونالد ترامپ در مورد خروج نیروهای آمریکایی از شمال سوریه را ابراز کرده است.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، گفته کشورهای ائتلاف باید هزاران تروریست خارجی در بازداشت را پس بگیرند و آن ها را به خاطر جنایت هایشان پاسخگو کنند.

با این حال ناتان سیل، هماهنگ کننده امور ضد تروریسم در آمریکا، پذیرفته که بین طرف ها اختلاف وجود دارد. هرچند سیل تاکید کرده هیچ کس نباید توقع داشته باشد که آمریکا یا طرف دیگری مسائلش را حل نماید.

او می گوید: این که کشوری توقع داشته باشد عراق مسائلش را حل نماید، عاری از حس مسئولیت است.

این مقام آمریکایی همچنین تاکید کرده شرایط نسبتا باثبات در شمال شرق سوریه و زندانیانی که در اختیار شبه نظامیان کرد سوریه هستند، هم ممکن است دوام نداشته باشد.

وزیر خارجه فرانسه از سوی دیگر در کنفرانس خبری خود اظهاراتی را مطرح کرده که تلویحا نشان می دهد پاریس همچنان خواستار بازگرداندن آن ها به کشور نیست.

ژان ایو لودریان گفته اسرای داعش باید در نزدیک ترین محل ممکن به جنایت هایی که انجام داده اند محاکمه شوند.

بنا بر گزارش ها شماری در حدود 10 هزار تن از نفرات گروه موسوم به داعش در شمال شرق سوریه بازداشت شده اند. این نفرات و نیز خانواده های آن ها از محورهای اصلی مذاکرات و نگرانی های اعضای ائتلاف ضدداعش است.

  • تور چین ارزان

    تور چین ارزان قیمت، تور پکن، هانگزو، شانگهای، تور نوروز چین همگی را در این وبسایت بیابید.

  • تور ویتنام

    تور ویتنام | برای دیدار از سرزمین زیبای هانوی و شهرهای شگفت انگیز ساحلی با ما همراه باشید.

منبع: خبرگزاری مهر

به "اختلاف نظر آمریکا و فرانسه در خصوص داعشی های بازداشت شده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختلاف نظر آمریکا و فرانسه در خصوص داعشی های بازداشت شده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید