ارائه پژوهانه 10 هزار دلاری به پروژه های تحقیقاتی دارای همکار خارجی در حوزه فناوری های راهبردی

به گزارش بهترین عینک آفتابی، مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، هفت یاری هزینه برای پروژه های تحقیقاتی مشترک محققان ایرانی و خارجی در حوزه هایی از جمله فناوری های زیستی، اطلاعات و ارتباطات، اپتیک و کوانتوم، مواد و ساخت پیشرفته، نانو و میکرو و پزشکی بازساختی در نظر گرفته است.

ارائه پژوهانه 10 هزار دلاری به پروژه های تحقیقاتی دارای همکار خارجی در حوزه فناوری های راهبردی

به گزارش خبرگزاری بهترین عینک آفتابی به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، نشست خبری معرفی گرنت بین المللی ستادهای توسعه فناوری، امروز 27 آذرماه در محل معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری برگزار گردید.

شقایق حق جوی جوانمرد، رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری گفت: در حاشیه برگزاری نهمین نشست تبادل تجربیات علم و فناوری (STEP) و پنجمین آئین اعطای جایزه مصطفی (ص) که مهرماه امسال در اصفهان برگزار گردید با هدف تعامل بیشتر و تقویت همکاری بین دانشمندان و فعالان علم، فناوری و نوآوری، تثبیت مشارکت های بین موسسات ایرانی و سازمان های تاثیرگذار دنیا و یاری به پیشرفت علم و فناوری در کشورهای مشارکت نماینده، هفت یاری هزینه برای پروژه های تحقیقاتی مشترک در حوزه های فناوری های زیستی، اطلاعات و ارتباطات، اپتیک و کوانتوم، مواد و ساخت پیشرفته، نانو و میکرو، پزشکی بازساختی و سلول های بنیادی و علوم شناختی بین محققان ایرانی و سایر کشورها در نظر گرفته شد.

وی اضافه نمود: علاقه مندان می توانند به منظور آشنایی با موضوعات گرنت ها، کسب اطلاعات بیشتر و ارسال پروپوزال به وبگاه مرکز تعالی ابن سینا (ACE) به عنوان واسط اجرای همکاری های تحقیقاتی دوجانبه به نشانی https://isf-bmn.ir/ace/ مراجعه نمایند.

رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی در مورد الزامات ارائه این یاری هزینه گفت: حداقل دو محقق اصلی، یکی از ایران و دیگری از کشوری دیگر باید در پروژه شرکت نمایند. در طول اجرای پروژه، حداقل یکی از محققانباید لااقل یک ماه تحقیق و توسعه را در موسسه طرف مقابل انجام دهد.

به گفته او، متقاضیان باید دارای سوابق علمی و فنی مرتبط با پروژه و وابستگی به مراکز آموزشی/تحقیقاتی یا شرکت های دانش بنیان/ SMEها باشند.

حق جو تاکید نمود: متقاضیانی که پروژه را با برندگان جایزه مصطفی (ص) تعریف می نمایند یا سابقه همکاری با آنها دارند و بعلاوه برندگان مسابقه علمی KANS از امتیاز اضافی در فرآیند ارزیابی برای دریافت یاری هزینه بهره مند می شوند.

متقاضیان با شرکای کشورهای اسلامی (کشورهای عضو (OICاز امتیاز اضافی در فرآیند ارزیابی برای دریافت یاری هزینه بهره مند می شوند. بعلاوه، متقاضیان دارای یک گروه تحقیقاتی خاص، از جمله دانشمندان وابسته به دانشگاه یا مؤسسه تحقیقاتی دولتی از ایران یا کشور همکار، از امتیاز اضافی در فرآیند ارزیابی برای دریافت یاری هزینه بهره مند می شوند. گروه های تحقیقاتی که از این یاری مالی استفاده می نمایند تشویق می شوند تا فراتر از فعالیت های مرتبط با پروژه با یکدیگر همکاری نمایند و زمینه های دیگری را برای کار مشترک تعریف نمایند.

به گفته وی متقاضیانی که همکار خود را از دانشگاه سوسه تونس، آموزشگاه ملی علوم و تکنیک سنگال، دانشگاه ملی علوم و فناوری پاکستان، کامستک، دانشگاه علوم بهداشت بنگلادش، دانشگاه خزر آذربایجان یا شبکه مغرب تک (مراکش) انتخاب نمایند - بر اساس تفاهم نامه مشترک ACE با این هفت مجموعه که در حاشیه رویداد مصطفی (ص) منعقد شده است - از امتیاز اضافی در فرآیند ارزیابی برای دریافت یاری هزینه بهره مند می شوند.

حق جو اضافه نمود: تعهد متقابل شرکا در هر دو کشور به عنوان شاخصی از نقطه قوت پروژه تحقیقاتی درنظر گرفته خواهد شد. این شامل تعهد منابع غیرنقدی (هر گونه یاریی که شامل حمایت مالی نمی گردد، مانند دسترسی به رایانه، نرم افزار، فضای اداری و/یا تجهیزات) به وسیله همه شرکا است. خروجی پروژه متعلق به محققان شرکت نماینده و مربوطه است.

رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی با بیان اینکه تا سقف 10 هزار دلار یاری هزینه مالی به شریک ایرانی تخصیص می یابد، گفت: شرکای سایر کشورها مسئول تامین مالی تا سقف 10 هزار دلار از جمله منابع غیرنقدی پروژه، هزینه های میزبانی یا سفر و غیره هستند. هر یک از طرفین مسئول پرداخت هزینه های سفر، معیشت و اقامت اعضای گروه تحقیقاتی خود در بازدیدهای مرتبط با این همکاری خواهد بود.

به گفته او، یاری هزینه در دو قسط پرداخت می گردد که 80 درصد پس از امضای قرارداد و 20 درصد پس از تایید گزارش نهایی و ارسال صورت مالی خواهد بود.

حق جوی بعلاوه تاکید نمود: درخواست ها به وسیله یک کمیته ارزیابی مستقل ارزیابی شده و به وسیله ACE اطلاع رسانی خواهد شد. ارزیابی بر اساس معیارهایی همانند معیارهای تثبیت مشارکت موجود، شایستگی علمی یا تأثیر نتایج پیش بینی شده، پتانسیل برای همکاری طولانی مدت و فعالیت های بعدی، اصالت و امکان سنجی فعالیت پیشنهادی، تخصص موسسات همکار و متقاضیان (و گروه های تحقیقاتی آنها) ، یاری های همه شرکای درگیر، از جمله یاری های مالی و غیرنقدی خواهد بود.

227227

منبع: خبرآنلاین

به "ارائه پژوهانه 10 هزار دلاری به پروژه های تحقیقاتی دارای همکار خارجی در حوزه فناوری های راهبردی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارائه پژوهانه 10 هزار دلاری به پروژه های تحقیقاتی دارای همکار خارجی در حوزه فناوری های راهبردی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید