ارتش لبنان: عملیات جستجو و نجات در بندر بیروت ادامه دارد

به گزارش بهترین عینک آفتابی، ارتش لبنان خاطرنشان کرد که عملیات جستجو و نجات مفقود شدگان در پی انفجار مهیب در چهار اوت در بندر بیروت همچان ادامه دارد.

ارتش لبنان: عملیات جستجو و نجات در بندر بیروت ادامه دارد

به نقل از خبزگزاری آناتولی، ارتش لبنان با انتشار بیانیه ای اظهار داشت که در پی انفجار مهیبی که در چهارم اوت در بندر بیروت رخ داد٬ هفت نفر از جمله سه لبنانی٬ سه سوری و یک تبعه مصر مفقود شده اند. عملیات جستجو و نجات مفقود شدگان همچنان ادامه دارد.

در این بیانیه همچنین آمده است: 50 درصد از یاری های ارسالی از سوی کشورهای مختلف در پی این انفجار، توسط یگان های ارتش لبنان توزیع شد. بقیه یاری ها توسط سفارت خانه های کشورهای اهداکننده و سازمان های مردم نهاد توزیع شده است.

بر اساس این بیانیه، 68 درصد یاری ها را دارو٬ واکسن و لوازم بهداشتی تشکیل می دهد و هم اکنون در بندر بیروت هیچ نوع مواد که سلامتی انسان ها را تهدید کند، وجود ندارد.

لازم به ذکر است چهارم اوت انفجار مهیبی در بندر بیروت رخ داد که منجر به مرگ ده ها نفر و زخمی شدن هزاران تن دیگر شد.

میشل عون، رئیس جمهوری لبنان علت این حادثه را انفجار 2 هزار و 750 تن نیترات آمونیومی که به مدت 6 سال در انبار بندر بیروت نگهداری شده بود، اظهار داشت.

در این حادثه به ساختمان های اطرف این بندر از جمله نهادهای دیپلماتیک، مقر نخست وزیری لبنان و مسجد محمدالامین خسارات سنگینی وارد شد.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "ارتش لبنان: عملیات جستجو و نجات در بندر بیروت ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتش لبنان: عملیات جستجو و نجات در بندر بیروت ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید