از بین بردن گودی زیر چشم با چند روش خانگی

به گزارش بهترین عینک آفتابی، گودی چشم یکی از رایج ترین مسائل زیبایی در چهره افراد است که می تواند زیبایی چهره و چشمان آن ها را تحت تاثیر قرار دهد.

از بین بردن گودی زیر چشم با چند روش خانگی

روش های خانگی درمان گودی زیر چشم معمولا دارای اثرات موقتی هستند و نمی توانند برای همیشه این مشکل را برطرف کنند. به علاوه این روش ها بیشتر باعث جلوگیری از گود شدن زیر چشم ها خواهند شد. بنابراین بهتر است قبل از آن که گودی زیر چشم ها عمیق تر شود، از راهکارهای درمان خانگی استفاده کنید. در این مطلب از بهترین عینک آفتابی به موضوع از بین بردن خانگی گودی زیر چشم می پردازیم.

روش های خانگی برای از بین بردن گودی زیر چشم

  • اصلاح سبک زندگی و رژیم غذایی

معمولا مصرف مواد غذایی حاوی ارزش غذایی کم باعث ایجاد مسائل پوستی می شود. چراکه این مواد ویتامین ها و پروتئین های مورد نیاز پوست را به آن نمی رسانند و باعث آسیب به بافت های پوستی خواهند شد. مواد غذایی حاوی آهن و ویتامین C و K به حفظ سلامت و شادابی پوست کمک زیادی می کنند. علاوه بر این مصرف سیگار، الکل و قلیان بافت های پوستی را از بین می برد و باعث تحلیل رفتن آن ها می شود. بنابراین برای جلوگیری از گود شدن زیر چشم بهتر است مصرف دخانیات و الکل ترک شده و غذاهای کم نمک و کم چرب با ارزش غذایی بالا مصرف شوند.

  • مصرف آب بیشتر

یکی از مهم ترین روش ها برای حفظ سلامت پوست مصرف آب کافی است. آب رسانی به سلول های پوستی فعالیت آن ها را بیشتر کرده و به سلامت بافت های پوست کمک زیادی می کند. خشک بودن پوست اطراف چشم باعث آسیب در بافت های آن شده و گودی زیر چشم را ایجاد می کند.

  • استفاده از کرم های ضد آفتاب

به دلیل حساسیت بالای پوست اطراف چشم، معمولا نمی توان از کرم های ضد آفتاب معمولی برای حفاظت از این ناحیه در برابر اشعه های مضر آفتاب استفاده کرد. کرم های ضد آفتاب دور چشم حاوی موادی هستند که سد محافظی در برابر نور خورشید در اطراف چشم می سازند. در نتیجه در طولانی مدت بافت چشم ها آسیب ندیده و زیر آن ها گود نمی افتد.

  • استفاده از شیر

شیر حاوی مواد مغذی فراوانی است که بافت های پوست را تقویت کرده و از ایجاد آسیب در آن ها جلوگیری می کند. برای درمان یا بهتر است بگوییم جلوگیری از گودی چشم با استفاده از شیر، گلوله های پنبه ای را به آن آغشته کرده و در فریزر قرار دهید. روزی دو بار این گلوله های پنبه ای را به اطراف چشمانتان بمالید. پس از نیم ساعت صورت خود را با آب سرد بشویید. با این کار بسکمک از مسائل پوست اطراف چشم و گودی آن برطرف شده و چشم ها زیباتر خواهند شد.

  • ماساژ ناحیه اطراف چشم با روغن بادام

یکی از اصلی ترین دلایل گودی زیر چشم، نرسیدن مواد مغذی به پوست این ناحیه و تخریب بافت های زیرین آن است. در چنین مواردی با ماساژ پوست اطراف چشم با استفاده روغن بادام می توان مواد مغذی موردنیاز پوست را به آن رساند و باعث بهبود عملکرد سلول های پوستی و بازسازی بافت های آسیب دیده شد. این روغن حاوی ویتامین E است که برای حفظ سلامت بافت های زیرین پوست بسیار موثر است. پزشکان طب سنتی معمولا توصیه می کنند که افرادی که دارای طبع گرم هستند، با احتیاط از روغن بادام استفاده کنند.

پیشنهاد مطالعه: همچنین می توانید مطلب در خانه با این ماده طبیعی بوتاکس کنید را بخوانید.

منبع: پیام دلتا

به "از بین بردن گودی زیر چشم با چند روش خانگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از بین بردن گودی زیر چشم با چند روش خانگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید