از نامزدی که به مقصد نرسید تا گلری که رکورد مردان را شکست

به گزارش بهترین عینک آفتابی، فوتبال زنان ایران در سال 98 رکوردشکنی و افتخار آفرینی را تجربه کرد. حضور کتایون خسرویار در جمع سه نامزد برترین مربی زن آسیا از شیرین ترین خبرهای منتشر شده در سال گذشته برای فوتبال زنان بود.

از نامزدی که به مقصد نرسید تا گلری که رکورد مردان را شکست

* خسرویار نامزد برترین مربی زن سال آسیا

کنفدراسیون فوتبال آسیا 25 آبان ماه سال 98 اسامی بهترین بازیکنان، مربیان، فدراسیون ها و تیم های آسیایی در سال 2019 میلادی را در حالی خاطرنشان کرد که لیست منتشر شده برای فوتبال زنان ایران رنگ و بویی دیگر داشت. در لیست منتشر شده نام کتایون خسرویار مربی تیم بانوان ایران هم به عنوان کاندیدای بهترین مربی زن سال آسیا انتخاب شد تا نشان دهد زنان ایرانی با وجود تمام موانع توانایی درخشش و دیده شدن را دارند.

* تیم فوتبال زنان ایران کیسه گل نیست

کتایون خسرویار در مصاحبه با بهترین عینک آفتابی در واکنش به قرارگیری نامش در بین نامزدهای بهترین مربی زن سال آسیا گفت: انگار تمام زحمات فدراسیون و خانم های ایرانی به بار نشست و فوتبال زنان ایرانی در سطح بالاتری نهاده شد و این بسیار برای ما مهم و حائز اهمیت بود. از این به بعد هر کشوری که تصمیم به برگزاری ملاقات محبت آمیز بگیرد یا تورنمنتی برگزار کند از ایران نیز دعوت خواهد نمود و دیگر فکر نمی نمایند تیم ایران کیسه گل است که فقط گل بخورد. امیدوارم بتوانم دیدگا ه مثبتی به سمت ایران مخصوصاً در آمریکا و غرب بسازم و دختران ایرانی بیش تری را جذب فوتبال کنم.

صحبت های خسرویار نوید روزهای خوب را برای فوتبال زنان ایران می دهد، هر چند که او در جدال با سرمربی تیم ملی ژاپن پیروز نشد و در نهایت آساکو از ژاپن برای هفتمین بار جایزه را کسب کرد اما خسرویار نشان داد زنان ایرانی توانایی بسیاری دارند.

* فدراسیون پنج ستاره، ستاره های واقعی را از دست ندهد

به دلیل بی برنامگی در فوتبال زنان، خسرویار در سال 98 به آمریکا بازگشت و در حال حاضر با تیم باشگاهی اش در حال فعالیت است اما امید می رود که فدراسیون فوتبال پس از خاطره تلخ از دست دادن شهرزاد مظفر در فوتسال و رفتن او به کویت تجربه خوبی به دست آورده باشد و در ادامه شاهد از دست رفتن خسرویار نباشیم. کتایون خسرویارها یکی از ستاره های انسانی و واقعی فدراسیون فوتبال است و امید می رود فدراسیون پنج ستاره، ستاره های واقعی را حفظ کند.

* کلین شیت گلر 18 ساله

دیگر اتفاق شیرین و خوب فوتبال زنان در سال 98 رکورد شکنی گلر 18 سال تیم ووچان کردستان در لیگ برتر بود. زهرا خواجوی پیروز شد با ثبت 953 دقیقه گل نخوردن رکورد پیغام نیازمند دروازبان تیم سپاهان را بشکند تا رکورد جدیدی در فوتبال ایران به ثبت برسد.

جدا از این دو اتفاق شیرین در فوتبال زنان اتفاقات تلخ و عجیب هم رقم خورد.

* کنار گذاشتن داوران به دلیل درخواست دستمزد!

وقوع یک اتفاق در سال 98 کام داوران را تلخ کرد و ضربه ای دیگر را به لیگ برتر زد. تعدادی از داوران با تجربه پس از درخواست دستمزدهای خود از قضاوت در میادین کنار گذاشته شدند تا داوران جوان و کم تجربه استفاده شوند. داورانی که به دلیل تجربه کم با سوت های اشتباه منجر به اعتراض بعضی از تیم ها شدند. از جمله این اعتراضات مصاحبه سرمربی تیم پالایش گاز ایلام بود که در مصاحبه با بهترین عینک آفتابی گفت: چندین بار تیم ما به دلیل استفاده از داوران آماتور به مشکل برخورده است. امیدوارم از داوران زبده استفاده نمایند تا چوب داوری را نخوریم.

داوران در حالی از هفته سوم مسابقات لیگ برتر در سال 98 از قضاوت کنار گذاشته شدند که دستمزد داور وسط 120 هزار تومان، یاری داوران 80 هزار تومان و داور چهارم 40 هزار تومان بود. مبالغ اندکی که با واکنش تند مبینی روبرو شد. بعضی از داوران با نوشتن نامه عذرخواهی به عرصه داوری بازگشتند. اما داوران مطرحی مانند مهسا قربانی که قضاوت در مسابقات قهرمانی جوانان آسیا را سوت زده است به همراه آسو جواهری که او نیز مسابقات کافا را با دعوت آسیا مرکزی داشته است همچنان از قضاوت در ایران محروم هستند.

* تیمی با 7 بازیکن در مستطیل سبز

تیم فوتبال بانوان زاگرس در چارجوب رقابت های لیگ برتر در بازی مقابل تیم شهرداری بم به دلیل اعتراض بازیکنانش به عدم پرداخت قراردادها با 7 بازیکن در زمین حاضر شد و در دقیقه 17 با آسیب یکی از بازیکنان و شش نفره شدن (طبق قوانین بازی نیمه تمام سرانجام یافت) بازی سرانجام یافت و به سود تیم بم اعلام شد. مریم قدرت سرمربی تیم فوتبال بانوان زاگرس شیراز در گفت وگو با بهترین عینک آفتابی درباره مشکل تیمش و حضور با هفت بازیکن در زمین مقابل تیم شهرداری بم گفت: از زمانی که تیم ما استارت حضور در رقابت های لیگ برتر را زد، با وعده وعید مسئولان روبرو شده ایم و قرار بود قرارداد بازیکنان را پرداخت نمایند. در ادامه جهت هیچ خبری از پرداخت پول نشد و بازیکنان مطالبات خود را دریافت نکردند. هیچیک از مسئولان پاسخگو نیستند. قرار بود تا قبل از بازی با شهرداری بم، پول را واریز نمایند که این اتفاق رخ نداد؛ به همین دلیل بازیکنان حاضر به بازی نشدند.

در نهایت نیز ویروس کرونا که دنیا را درگیر خود نموده است در اواخر سال 98 باعث تعطیلی مسابقات لیگ شد تا مسابقات لیگ زنان در هفته چهاردهم تمام گردد. امید می رود در سال جدید و با ریشه کنی ویروس کرونا فدراسیون فوتبال برنامه جدی برای فوتبال زنان داشته باشد تا بیش تر شاهد درخشش خسرویارها در فوتبال ایران باشیم که باعث پیشرفت روز افزون فوتبال زنان گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "از نامزدی که به مقصد نرسید تا گلری که رکورد مردان را شکست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از نامزدی که به مقصد نرسید تا گلری که رکورد مردان را شکست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید