بازیگر قدیمی تلویزیون: بدلکارم نپرید، خودم پریدم!

به گزارش بهترین عینک آفتابی، عباس محبوب از بازیگران قدیمی حوزه طنز در سینما و تلویزیون این روزها خودش را از بازیگران پُرکار می داند اما نه در تلویزیون بلکه در سینما.

بازیگر قدیمی تلویزیون: بدلکارم نپرید، خودم پریدم!

به گزارش بهترین عینک آفتابی، عباس محبوب گفت: مردم وقتی مرا در خیابان می بینند هنوز سراغ سریال های قدیمی را می گیرند و از سریال های گذشته راضی تراند. محبوب می گوید همه کارگردان ها به او پیشنهاد کارهای طنز را می دهند در حالی که خودش دوست دارد گاه جدی باشد.

محبوب درباره دلایل حضور کمرنگش در تلویزیون، کارهای جدیدش در حوزه تصویر و دیدگاهش درباره شرایط تلویزیون و سریال های در حال پخش صحبت کرد.

این بازیگر قدیمی ادامه داد: اتفاقاً من جزو بازیگران پرکار بودم ولی طی این مدت بیشتر کارهایم سینمایی بوده و خیلی در تلویزیون حضور نداشتم. بعد از سال ها سریال جزر و مد شبکه دو سیما را داشتم که به تازگی پخشش به خاتمه رسید.

او در ادامه درباره حضورش در مجموعه طنز جزر و مد چنین اظهار کرد: اوایل سال 1400 بود که برای کار در این سریال دعوت شدیم و من همراه با حمید لولایی به خوزستان رفتیم و کار را انجام دادیم. کار روال عادی اش را طی کرد و خداراشکر همه چیز خوب بود. من خودم از تهیه نماینده سریال، آقای توکل فرد یک خاطره خوب دارم که اگر حمل بر خودستایی نباشد تعریف می کنم.

عباس محبوب

خودم به جای بدلکار پریدم!

محبوب در همین زمینه اضافه نمود: یک پلان داشتیم که باید از اهواز به شوشتر می رفتیم. ماه رمضان بود و چهار ساعت به افطار مانده بود. من باید لباسم را به یک آقای بدلکار می دادم تا از بالا به آب شوشتر بیفتد اما وقتی نزدیک لوکیشن شدیم ناگهان آقای بدلکار نظرش عوض شد و نگاهی به آب کرد و گفت من به هیچ عنوان این کار را انجام نمی دهم! تهیه نماینده و کارگردان و همه عوامل مبهوت مانده بودند و ناراحت. در همین حین سراغ یکی از جوان های شوشتر رفتند و وقتی آن جوان عکس هایش را با من و حمید لولایی گرفت، نگاهی به آب کرد و او هم گفت نه! من این کار را نمی کنم. آنجا بود که واقعاً دلم برای تهیه نماینده و کارگردان سوخت و دیدم ماه رمضان است و تهیه نماینده ما هم روزه بود. همان جا بود که گفتم خودم می پرم. هیچکس باورش نمی شد و فکر می کردند شوخی می کنم اما دیدند قضیه کاملا جدی است و این کار را کردم اما قبل از اینکه در آب بیفتم دو نفر را آنجا فرستادند. در نهایت پریدم و خدا را شکر اتفاقی هم برایم نیفتاد.

مردم از سریال های قبل راضی تر هستند

بازیگر سریال های طنز خاله خانم، آژانس دوستی، زیر آسمان شهر، بانکی ها و ترش و شیرین در بخشی از این گفت و گو درباره کیفیت سریال سازی حال حاضر تلویزیون و اینکه خودش به عنوان یک بازیگر باسابقه راضی است؟ چنین اظهار کرد: این را مردم باید بگویند. مردم هنوز هم وقتی مرا در خیابان می بینند می گویند آقای محبوب یادش بخیر سریال ترش و شیرین با رضا عطاران، یادش بخیر سریال چمدان با زنده یاد فتحعلی اویسی و خیلی سریال های دیگر که من الان حضور فکر ندارم. بدون تعارف می گویم مردم از سریال های گذشته راضی تر بودند تا سریال های الان. من فکر می کنم یا سلیقه ها تغییر نموده یا سبک کار تلویزیون به سمت سریال هایی که الان روی آنتن است، گرایش پیدا نموده است.

وی در ادامه همین صحبتش درباره فعالیت شبکه نمایش خانگی و رقابت با تلویزیون گفت: البته سریال های شبکه نمایش خانگی خیلی در این امر تاثیرگذار هستند. من خودم سریال ماه پیشونی را با آقای حسین قناعت کار کردم که قبلا هم فیلمش ساخته شد. این سریال با هزینه بالایی ساخته شد. حساب کنید اگر تلویزیون می خواست چنین سریالی را بسازد هم هزینه بالایی داشت و هم از طرفی خیلی به نفعش بود. شک ندارم بیننده بیشتری می توانست پیدا کند اما متاسفانه تلویزیون خیلی دنبال سریال هایی با هزینه های بالا نیست و سعی می نماید بیشتر از اسپانسر استفاده کند و سریال هایش با حداقل هزینه ها جمع شوند.

چرا در طنز ماندید؟

محبوب سپس در پاسخ به اینکه شما خودتان را بیشتر بازیگر سینما و تئاتر می دانید یا تلویزیون؟ بیان نمود: از نظر من یک بازیگر هم باید بتواند در تئاتر کارش را خوب انجام بدهد و هم در سینما و تلویزیون چون بازی اساسا از دو عنصر اصلی حرکت و بیان تشکیل شده است. البته ما در تئاتر این دو عنصر را بیشتر حس می کنیم اما بدون تعارف می گویم فیلم های سینمایی همواره نسبت به کارهای تلویزیون ماندگارتر هستند. به نظرم در تلویزیون کارهای انگشت شمار در فکر مردم می مانند اما در سینما آثار به راحتی از فکر مردم پاک نمی شوند.

از سیمای اقتصاد در طنز ماندم

او بعلاوه در پاسخ به پرسشی دیگر مبنی بر اینکه خودتان بیشتر به کار طنز علاقه دارید یا فکر می کنید به خاطر چهره و صدای خاصتان است که همواره کار طنز به شما پیشنهاد می گردد؟ گفت: کسی که اسمش را بازیگر می گذارد باید توانایی بازی در همه ژانرها را داشته باشد. معمولاً در همه جای جهان این طور است که اگر بازیگری در یک ژانر بیشتر به چشم بیاید، همه به سراغ همان میزانسن می روند. ما از برنامه قدیمی سیمای اقتصاد که به مدت 10 سال به شکل روتین از سال 61 تا 71 در شبکه یک سیما روی آنتن بود، در طنز ماندیم و از آن به بعد بیشتر کارگردان ها سعی می نمایند در کارهای طنز از من استفاده نمایند. در ژانرهای جدی هم حضور داشتم اما بیشتر در طنز بودم.

عباس محبوب درباره کارهای جدیدش در تلویزیون و سینما چنین گفت: برای یک سریال قرارداد بسته بودم که حمید جبلی نویسنده اش بود و اتفاقا یکی از نقش های اصلی را داشتم. این سریال قرار بود به تهیه نمایندگی مهدی فرجی باشد اما فعلاً کنسل شده و تهیه نماینده دست نگه داشته است. به خاطر شرایط خاص همه کم کار شده اند. امیدوارم اتفاقات اخیر حل گردد. سه فیلم سینمایی آماده نمایش دارم. بابا سیبیلو، سلفی با رستم و دختر برفی که هنوز اکران نشده اند.

این بازیگر در خاتمه صحبت هایش اظهار کرد: انشاءالله هرچه زودتر جامعه هنر در کارش برکت بیفتد البته نه اینکه الان از حرکت ایستاده بلکه بیشتر چرخش بگردد؛ تا هم تولیدات بیشتر شوند و هم دوستان مشغول به کار شوند و همه پیروز و موید باشند.

منبع: همشهری آنلاین

به "بازیگر قدیمی تلویزیون: بدلکارم نپرید، خودم پریدم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازیگر قدیمی تلویزیون: بدلکارم نپرید، خودم پریدم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید