با نارنگی جوان شوید

به گزارش بهترین عینک آفتابی، لکه هایی که روی پوستتان جا خوش نموده اند، چروک هایی که هر روز عمیق تر می شوند و جوش هایی که از پوستتان بیرون می زنند را می توانید با یاری ماسک های خانگی از چهره تان پاک کنید.

با نارنگی جوان شوید

جوان شدن با ماسک نارنگی برای شما مانند یک معجزه است. اگر فوت و فن ساخت ماسک های خانگی پوست را بدانید، حتی از پوست میوه هایی که قرار است دور بریزید هم می توانید مرحمی برای جوان و شاداب کردن پوستتان بسازید. همراه مجله اینترنتی دلتا باشید.

جوان شدن با ماسک نارنگی

میوه نارنگی سرشار از ویتامین A است. برای درمان بیماری های پوستی نظیر جوش و آکنه، باید از ویتامین A و مشتقات آن استفاده کرد. بعلاوه این ویتامین می تواند برای ضد عفونی کردن زخم و بازسازی آن مورد استفاده قرار گیرد. ویتامین A برای از بین بردن چین و چروک هم به کار می رود. بعلاوه ویتامین C موجود در نارنگی یک آنتی اکسیدان قوی است که می تواند فرآیند پیری پوست را کند، و پوست را در برابر رادیکال های آزاد مقاوم سازد و جوان شدن با ماسک نارنگی را تجربه کنید.

رادیکال های آزاد، اتم های ناپایداری هستند که باعث تخریب سلول های بدن و موجب بیماری و پیری پوست می شوند.

آنتی اکسیدان های موجود در ماسک نارنگی از جمله ویتامین C، به رادیکال های آزاد، الکترون می دهند و باعث کاهش اثر آن ها بر سلول های بدن می شوند. این ویتامین موجود در انواع ماسک نارنگی، باعث کلاژن سازی بیشتر در پوست می گردد و در نتیجه خاصیت ارتجاعی پوست را افزایش می دهد. بعلاوه در پوست نارنگی ترکیبی وجود دارد که سلول های سرطانی را از بین می برد. اگر از سیاهی پوست خود در عذاب هستید، به مطلب این آرایش مخصوص ولنتاین است مراجعه کنید.

چطور از پوست میوه در طرز تهیه ماسک نارنگی یاری بگیریم؟

بعد از مصرف این میوه، می توانید پوست های آن را در سینی بافاصله قرار دهید تا خشک شوند و سپس آن را آسیاب و نگه داری کنید. از این پودر می توان با مخلوط های مختلف، ماسک های مختلفی تهیه کرد و برای پوست به کار برد. پوست نارنگی به دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی، در درمان جوش های سرسیاه بسیار مؤثر است.

علاوه بر این، اسیدسیتریک موجود در نارنگی به عنوان یک ماده سفت کننده طبیعی برای پوست عمل نموده و از افتادگی پوست جلوگیری می نماید و جوان شدن با ماسک نارنگی را به ارمغان می آورد. استفاده از ماسک نارنگی تنها برای بهبود ظاهر پوست نیست، چرا که بوی آن هنگام استفاده از ماسک نارنگی باعث ایجاد آرامش و تمدد اعصاب می گردد. نارنگی سرشار از مواد ضدعفونی کننده است که با استفاده از آن روی پوست صورت، می توان پوست خود را ضدعفونی کرد.

پیشنهاد مطالعه: بعلاوه می توانید مطلب این آرایش مخصوص ولنتاین است را بخوانید.منبع: پیام دلتا

به "با نارنگی جوان شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با نارنگی جوان شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید