برگزاری و اجرای نوروزگاه در کاروانسرای تاج آباد شهرستان بهار

به گزارش بهترین عینک آفتابی، ایسنا/ براساس آخرین گزارش های منتشر گشته، برگزاری و اجرای نوروزگاه در کاروانسرای تاج آباد شهرستان بهار صورت گرفت.

برگزاری و اجرای نوروزگاه در کاروانسرای تاج آباد شهرستان بهار

محمد حرمتی، رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان بهار اظهار کرد: در تعطیلات نوروزی 1403 در سومین روز از نوروز مراسم شاد و مفرح نوروزگاه در کاروانسرای تاریخی تاج آباد این شهرستان با حضور میهمانان و گردشگران نوروزی و اهالی روستا برگزار گشت.

وی با اشاره به کاروانسرای تاج آباد گفت: اثر تاریخی کاروانسرای تاج آباد شهرستان بهار معروف به کاروانسرای شاه عباسی واقع در روستای رسول آباد در 25 کیلومتری همدان روزگاری لوکس ترین اقامتگاه ها در زمان خودش بوده است و با توجه به قرار گرفتن روستای تاج آباد (رسول آباد) در مسیر تردد زائران عتبات عالیات این روستا هم اکنون نیز به عنوان شاهراه اصلی گردشگری غرب کشور محسوب می شود.

حرمتی با بیان اینکه کاروانسرای شاه عباسی تاج آباد یکی از کمیاب ترین کاروانسراهای مدور کشور متعلق به دوران صفویه بوده، شرح داد: کاروانسرای تاج آباد از کاروانسراهای منحصر بفرد ایران به شمار می رود که در سال 1376 با شماره ثبت 1872 به عنوان یک اثر ملی به ثبت رسید.

وی ادامه داد: در تاریخ 26 شهریور 1402 54 کاروانسرای ایران به فهرست میراث جهانی یونسکو اضافه شد که کاروانسرای تاج آباد نیز یکی از جمله این کاروانسراها بود.

حرمتی با اشاره به اینکه برای ایام تعطیلات نوروز اجرای هشت برنامه شاخص برای این شهرستان پیش بینی شده بود که برخی از این برنامه ها اجرا شده و برخی دیگر نیز تا در حال اجراست، گفت: استقبال از میهمانان نوروزی، طنز خیابانی، موسیقی سنتی و مسابقه هفت سین از جمله برخی از برنامه های اجرا شده این شهرستان در ایام تعطیلات نوروز بوده است.

منبع: همگردی

به "برگزاری و اجرای نوروزگاه در کاروانسرای تاج آباد شهرستان بهار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری و اجرای نوروزگاه در کاروانسرای تاج آباد شهرستان بهار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید