بلو اوریجین سال آینده با موشک دوقلوی ناسا به مریخ می رود

به گزارش بهترین عینک آفتابی، شرکت بلو اوریجین رویای بزرگ خود را به حقیقت بدل خواهد نمود و از مدار پایین زمین به مریخ خواهد رفت.

بلو اوریجین سال آینده با موشک دوقلوی ناسا به مریخ می رود

به گزارش بهترین عینک آفتابی و به نقل از وب سایت اسپیس، ناسا به بلو اوریجین دستوری برای پرتاب یک ماموریت مریخی به نام فرار و کاوشگرهای شتاب و دینامیک پلاسما (ESCAPADE) را در سال 2024 داده است.

فضاپیمای دوقلو باید در اواخر سال 2024 روی موشک نیو گلن آینده بلو اوریجین سوار و پرتاب گردد؛ با این فرض که موتور موشک به موقع آماده شده است و شرکت را فراتر از قلمروهای زیرمدار جایی که اکنون پرواز می نماید، ببرد.

ESCAPADE برای مطالعه مگنتوسفر، منطقه مغناطیسی جو سیاره سرخ، با فضاپیمای دوقلو طراحی شده به وسیله راکت لب برنامه ریزی شده است. دو فضاپیمایی که به دور مریخ می چرخند، به چگونگی شکستن اتمسفر به وسیله باد خورشیدی (ذرات باردار از خورشید) در طی سال ها و نازک شدن قابل توجه آن نگاه خواهند کرد.

نتایج ماموریت می تواند به دانشمندان اجازه دهد تا در خصوص چگونگی خشک شدن این سیاره در طول زمان بیشتر بیاموزند، زیرا میلیاردها سال پیش به نظر می رسد که آب مریخ به وفور بر روی سطح جریان داشته است.

شرکت بلو اوریجین جف بزوس، بخشی از مجموعه کوچکی از شرکت هایی است که برای این کار در حال آنالیز بودند. ناسا آن را از لیست کوتاه 13 شرکتی که در سال 2022 فرموله شده بود انتخاب کرد.

بیشتر بخوانید:

  • عکس های جالبی از کاکائو روی سطح مریخ | کشف نو مریخ نورد کنجکاوی چیست؟

این شرکت افراد و محموله ها را به طور یکسان با یک موشک زیرمداری کوچک تر به نام نیو شپرد به فضا پرتاب می نماید.

منبع: همشهری آنلاین

به "بلو اوریجین سال آینده با موشک دوقلوی ناسا به مریخ می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلو اوریجین سال آینده با موشک دوقلوی ناسا به مریخ می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید