تحریم متحدان حزب الله لبنان در برنامه جدید واشنگتن

به گزارش بهترین عینک آفتابی، دیوید شنکر، معاون خاور نزدیک وزیر امور خارجه آمریکا چهارشنبه شب از تلاش واشنگتن برای تحریم متحدان حزب الله لبنان خبر داد.

تحریم متحدان حزب الله لبنان در برنامه جدید واشنگتن

شنکر در گفت وگو با فرانس 24 و در پاسخ به سؤالی درباره این که آیا احتمال تحریم شخصیت های ائتلاف سیاسی حامی دولت لبنان، گفت: بله، این مسأله مطرح است و در حال بررسی اعمال بسته ای از تحریم ها علیه متحدان حزب الله هستیم و امیدواریم بزودی بخشی از این تحریم ها اجرایی شود.

این دیپلمات آمریکایی مدعی شد:دولت لبنان در حال حاضر با چالش های بزرگ و بحران اقتصادی و بهداشتی روبه رو بوده و این نتیجه سوءمدیریت، فساد و تبعات جنگ سوریه است و حزب الله بخشی از دولت است.

وی افزود: حسان دیاب نخست وزیر لبنان یک طرح اقتصادی را مطرح کرده و ما منتظر تعهد دولت لبنان به این اصلاحات هستیم و این که آیا گامی در راستای این اصلاحات بر می دارد و تنها به تصویب و اعلام آن بسنده نمی کند.

شنکر افزود: پس از آن موضع خود برای حمایت از لبنان در پرونده درخواست کمک از صندوق بین المللی پول را بررسی می کنیم.

سخنان شنکر پس از آن مطرح می شود که دوروتی شیا سفیر جدید آمریکا در لبنان 24 اسفندماه 98 در دیدار با حسن دیاب نخست وزیر لبنان، به وی ابلاغ کرده بود که شرط کمک واشنگتن برای غلبه بر بحران اقتصادی این کشور، فاصله دریافت دولت او از حزب الله است.

در آن زمان برخی منابع در مقر نخست وزیری لبنان فاش کرده بودند: سفیر آمریکا به دیاب گفته است در صورتی که دولت لبنان ثابت کند که کاملاً مستقل از حزب الله است و از دخالت های آشکار حزب الله در منطقه حمایت نکند، واشنگتن آماده است که به دولت بیروت کمک اقتصادی کند.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "تحریم متحدان حزب الله لبنان در برنامه جدید واشنگتن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحریم متحدان حزب الله لبنان در برنامه جدید واشنگتن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید