تدابیر امنیتی بی سابقه نظامیان آمریکایی در عین الاسد در غرب عراق

به گزارش بهترین عینک آفتابی، تدابیر بی سابقه نیروهای آمریکایی در غرب عراق، هدف قرار دریافت یک مرکز نظامی ارتش عراق در شمال بغداد و دستاوردهای حشد شعبی و رسیدن این نیروها به مناطقی که از سال 2003 هیچ نیروی امنیتی به این مناطق نرسیده بود از مهمترین اخبار امنیتی این کشور است.

تدابیر امنیتی بی سابقه نظامیان آمریکایی در عین الاسد در غرب عراق

به گزارش گروه بین الملل بهترین عینک آفتابی به نقل از بغداد الیوم، یک منبع مسئول امنیتی عراق امروز شنبه از هدف قرار دریافت یک مرکز نظامی ارتش این کشور در شمال بغداد اطلاع داد و اعلام کرد: مرکز وابسته به تیپ 59 ارتش عراق در منطقه الطارمیه در شمال بغداد هدف نهاده شد که بر اثر آن یک نظامی و یک افسر عالی رتبه عراقی زخمی شدند و نیروهای امنیتی به جستجوی گسترده منطقه پرداختند.

الطارمیه از مناطقی است که داعش هرازگاهی دست به تحرکاتی علیه نیروهای عراقی می زند.

پاکسازی 6 روستا و کشف 12 مخفیگاه داعشی در شمال دیالی

یک منبع نظامی در استان دیالی از پاکسازی 6 روستا و کشف 12 مخفیگاه داعشی در منطقه جلولاء در شمال شرق بعقوبه اطلاع دادند و اعلام کردند که در این مخفیگاه ها سلاح و ادوات جنگی و لجستیکی قرار داشت.

این منبع همچنین از خنثی سازی طرح ها و حملات برای هدف قرار دادن مناطق امن در شمال جلواء و اطراف خانقین هم اطلاع داد.

دستگیری دو داعشی در استان بابل عراق

فرماندهی پلیس استان بابل عراق از دستگیری دو داعشی در جریان عملیات های جداگانه در شمال استان بابل اطلاع داد.

همزمان اداره اطلاعات نظامی عراق در یک بیانیه از دستگیری یک داعشی در روستایی در ناحیه العظیم از توابع بخش الخالص در استان دیالی اطلاع داد و اعلام کرد: این پس از دریافت اطلاعات دقیق مبنی بر وجود یک داعشی در روستای البومحمد در این ناحیه رخ داد.

پاکسازی 80 درصد از شمال شرقی دیالی از بازمانده های داعشی

یک منبع وابسته به فرماندهی عملیات حشد شعبی عراق اعلام کرد: نیروهای امنیتی و حشد شعبی عراق پیروز به پاکسازی 80 درصد از مناطق شمال جلولاء در 75 کیلومتری شمال شرق بعقوبه شدند.

این منبع اعلام کرد: قبلا این مناطق ناامن بود و علاوه بر حملات خمپاره ای، داعشی ها با بمب و تک تیراندازهای خود کشاورزان را هدف قرار می دادند که از زمان آغاز عملیات پاکسازی و جستجوی میدانی در حدود یکماه قبل امن شده است.

همزمان یک منبع عراقی از حمله نیروهای عراقی به مواضع بازمانده های داعشی در مناطق صحرایی غرب الانبار عراق اطلاع داد و اعلام کرد: به دنبال دریافت اطلاعاتی مبنی بر حضور داعشی ها در مناطق صعب العبور، نیروها وارد عمل شدند.

تدابیر امنیتی نظامیان آمریکایی در عین الاسد

قطری العبیدی از فرماندهان حشد عشایری عراق در استان الانبار از تدابیر پیشگیرانه امنیتی نظامیان آمریکایی در پایگاه عین الاسد در غرب الانبار اطلاع داد و گفت: نیروهای آمریکایی بر دامنه اقدامات امنیتی خود در پایگاه عین الاسد در ناحیه البغدادی در بخش هیت در غرب الانبار اضافه نموده اند.

وی اضافه نمود: نیروهای آمریکایی اقدامات امنیتی بی سابقه در پایگاه عین الاسد به عمل آورده اند و این همزمان با پرواز متوالی بالگردهای آمریکایی بر فراز مناطق غربی عراق است. این اقدامات به دنبال کشف خودرو حامل 24 راکت در منطقه البسطانیه در نزدیکی این پایگاه صورت گرفته است.

رسیدن نیروهای حشد شعبی به مناطق در دیالی پس از 18 سال

صادق الحسینی سخنگوی محور دیالی حشد شعبی عراق اعلام کرد: نیروهای حشد شعبی در جریان عملیات در منطقه زور شیخ بابا و حاوی العظیم و اطراف خانقین به مناطقی رسیدند که هیچ نیرویی از 2003 به بعد به آنجا نرسیده بود.

وی اضافه نمود: منطقه زور شیخ بابا یکی از مناطق داغ داعشی و پناهگاه امنی برای داعش بود که حشد شعبی در جریان عملیات نظامی پیچیده طی دو هفته متوالی پیروز به درهم شکستن تروریست ها و رسیدن به مخفیگاه های داعشی در مناطقی با شرایط جغرافیایی سخت که مین و بمب های کارگذاشته شده آنرا احاطه نموده بود، شدند.

الحسینی تاکید نمود: حشد شعبی در جریان عملیات اخیر خود دستاوردهای زیادی داشت و موجبات ثبات نسبی را فراهم کرد و این در حالی بود که حملات داعش تشدید شده بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "تدابیر امنیتی بی سابقه نظامیان آمریکایی در عین الاسد در غرب عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تدابیر امنیتی بی سابقه نظامیان آمریکایی در عین الاسد در غرب عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید