خبرنگاران زمین های بدون توافق در قم مشکل ساز شده است

به گزارش بهترین عینک آفتابی، قم-خبرنگاران- شهردار منطقه پنج قم بابیان اینکه زمین های بدون توافق در قم مشکل ساز شده است، گفت: مردم برای هرگونه خریدوفروش در محدوده منطقه پنج باید از شهرداری استعلام بگیرند.

خبرنگاران زمین های بدون توافق در قم مشکل ساز شده است

علیرضا اقبالیان روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار بهترین عینک آفتابی، با اشاره به احداث طرح های مختلف در اطراف مسجد مقدس جمکران، گفت: از محدوده جمکران تا رینگ دوم بلوار حضرت خدیجه(س)، کاربری های مصوبی وجود دارد و پروانه ساختمانی برای متقاضیان صادر می گردد.

وی اضافه نمود: اما زمین های بزرگی در محدوده یا خارج از جمکران وجود داشته که توسط مردم به صورت مشاعی خریداری شده و بدون اینکه در طرح تفصیلی باشد، مالکین تقاضای کاربری مسکونی و پروانه ساختمانی دارند.

وی بابیان اینکه بیشتر زمین ها در این محدوده قول نامه ای است و کوچه ها بر اساس طرح تفصیلی معین نبوده و مالکین آن نیز معین نیستند، ابراز کرد: باید صاحبان فعلی این زمین ها به سراغ مالکین اولیه بروند تا با شهرداری توافق نمایند و قطعه بندی معین گردد و طبق طرح تفضیلی پروانه اخذ نمایند.

اقبالیان اعلام کرد: اراضی خارج از محدوده نیز باید تائیدیه از سازمان جهاد کشاورزی بگیرند تا تفکیک انجام گردد، البته نمی توانیم در این محدوده، کاربری مسکونی بدهیم.

وی بیان کرد: در جهت ساماندهی منطقه پنج از شهروندان تقاضا داریم هرگونه خریدوفروش در جمکران و در منطقه را از شهرداری قم استعلام بگیرند که در آینده دچار مشکل نشوند.

وی یادآور شد: در جهت بهداشت منطقه از اداره محیط زیست، بهداشت و دامپزشکی تقاضای همراهی بیشتری داریم تا اقداماتی را برای ارتقای سلامت مردم انجام دهند و با راهکارهای قانونی مسائل بهداشتی در محله جمکران را از بین ببریم.

منطقه پنج با مساحتی در حدود 8.435 هکتار در جنوب شرقی شهر قم می باشد. این منطقه حدفاصل خیابان شهیدان کلهری، میدان پلیس، میدان شهید محلاتی، جاده سراجه تا انتهای حریم شهر(جاده کهک)، بلوار پیامبر اعظم، جمکران تا انتهای کارخانه آسفالت می باشد. جمعیت این منطقه حدود 93 هزار تن است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران زمین های بدون توافق در قم مشکل ساز شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران زمین های بدون توافق در قم مشکل ساز شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید