داوری مجیدی و درویش در جشنواره فیلم مقاومت

به گزارش بهترین عینک آفتابی، مجید مجیدی و احمدرضا درویش داوران ایرانی بخش سینمای بین الملل جشنواره مقاومت شدند.

داوری مجیدی و درویش در جشنواره فیلم مقاومت

به گزارش بهترین عینک آفتابی،روابط عمومی جشنواره بین المللی فیلم مقاومت؛ با اعلام این خبر اضافه کرد: این دو سینماگر نامدار سینمای ایران در کنار سه داور خارجی فیلم های سینمایی بخش بین الملل جشنواره را مورد داوری و ارزشیابی قرار می دهند.

بر پایه این خبر؛ 14 فیلم سینمایی از ایران، سوریه، اتریش، بولیوی، عراق، لبنان، پرو، اندونزی و مراکش حضور دارند و فیلمسازانی چون: احمد بولان، اسماعیل بثبِت، پالیتو اورتگا ماتوت، محمد دراجی، می المصری، بلال خریس، عبدالعلیم طاهر،کارلوس بولادو، ابوالقاسم طالبی، مارکو نابرنیسک، عبدالحسن برزیده، نجدت انزور، محمدحسین مهدویان و باسل الخطیب در این بخش رقابت می نمایند.

لازم به ذکر است، اسامی سه داور خارجی که قرار است در کنار این دو سینماگر ایرانی به داوری بپردازند، متعاقبا اعلام خواهد شد.

مریلا زارعی در کارگاه انتقال تجربه جشنواره فیلم مقاومت

مریلا زارعی در کارگاه انتقال تجربه چهاردهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت به انتقال تجربه می پردازد.

به گزارش روابط عمومی جشنواره بین المللی فیلم مقاومت، کارگاه انتقال تجربه یکی از برنامه های آموزشی و پژوهشی جشنواره فیلم مقاومت است که در آن یکی از بازیگران یا کارگردانان آثار سینمایی با موضوع انقلاب و دفاع مقدس به طور مستقیم و رودررو با مخاطب به بیان تجربیات خود از بازی خود یا ساخت آن اثر می پردازد.

این کارگاه علاوه بر جذابیت عمومی، برای علاقمندانی که در حوزه سینما فعال هستند فرصتی را ایجاد خواهد کرد تا از نزدیک با زوایای مختلف فعالیت آن هنرمند در عرصه سینمای مقاومت آشنا شده و در صورت داشتن پرسش، پاسخ خود را بی واسطه از آن سینماگر مطرح دریافت نمایند.

برپایه این خبر، کارگاه انتقال تجربه قرار است با 5 چهره مطرح حوزه سینمای دفاع مقدس برگزار شود و در کارگاه 4 مهرماه که در پردیس ملت برگزار می شود، مریلا زارعی به فرازو نشیب ها، سختی ها و تجربیات خود در ارتباط با بازی در فیلم شیار 143 می پردازد و به پرسش علاقمندان پاسخ خواهد داد.

فیلم سینمایی جزیره ساخته احمد بولان از مراکش در جشنواره مقاومت

فیلم سینمایی جزیره ساخته احمد بولان از مراکش در بخش سینمای بین الملل جشنواره مقاومت حضور دارد.

به گزارش روابط عمومی جشنواره فیلم مقاومت، این فیلم روایت ابراهیم، سرباز مراکشی است که به جزیره متروکه ای در سواحل مدیترانه ای مراکش فرستاده می شود. ماموریت وی، کنترل قاچاق مواد مخدر و مهاجرت غیر قانونی است، اما درگیر بازی بزرگتری شده و مورد سوء استفاده مافوقانش برای اهداف شومشان قرار می گیرد. در یکی از این روزها، ابراهیم مردی بنام ممدو را کنار ساحل پیدا می کند. درحالیکه سعی در نجات از ساحل صخره ای دارند، به طور ناخواسته گرفتار یک بحران نظامی می شوند... این فیلم بر اساس داستان واقعی ساخته شده است.

چهاردهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت با شعارتجلی گفتمان فرهنگی انقلاب اسلامی به همت بنیاد فرهنگی روایت و انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس از 2 تا 9 مهرماه سال جاری در تهران برگزار می شود.

  • تور چین ارزان

    تور چین ارزان قیمت، تور پکن، هانگزو، شانگهای، تور نوروز چین همگی را در این وبسایت بیابید.

  • تور ویتنام

    تور ویتنام | برای دیدار از سرزمین زیبای هانوی و شهرهای شگفت انگیز ساحلی با ما همراه باشید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "داوری مجیدی و درویش در جشنواره فیلم مقاومت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داوری مجیدی و درویش در جشنواره فیلم مقاومت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید