درمان واریس با مصرف ویتامین امکان پذیر است؟

به گزارش بهترین عینک آفتابی، ، افراد مسن، افرادی که باردار هستند یا کسانی که سابقه خانوادگی این بیماری را دارند ممکن است در معرض خطر ابتلا به واریس باشند. علاوه بر این، عواملی مانند سیگار کشیدن، سبک زندگی کم تحرک، اضافه وزن، یا بعضی شرایط سلامتی نیز ممکن است شانس ابتلا به واریس را افزایش دهند.

درمان واریس با مصرف ویتامین امکان پذیر است؟

ورید های واریسی دقیقا زیر سطح پوست به رنگ بنفش یا آبی ظاهر می شوند، آن ها محصول رگ های خونی متورم هستند که باعث شده اند ورید فراتر از شکل یک ورید طبیعی برآمده گردد. معمولا رگ های واریسی در اندام های تحتانی مانند مچ پا، ساق پا یا پا دیده می شوند.

به نقل از هلث، افراد مسن، افرادی که باردار هستند یا کسانی که سابقه خانوادگی این بیماری را دارند ممکن است در معرض خطر ابتلا به واریس باشند. علاوه بر این، عواملی مانند سیگار کشیدن، سبک زندگی کم تحرک، اضافه وزن، یا بعضی شرایط سلامتی نیز ممکن است شانس ابتلا به واریس را افزایش دهند.

برای بعضی افراد، رگ های واریسی می توانند علائم درد یا خارش ایجاد نمایند و برای دیگری ممکن است در درجه اول یک نگرانی زیبایی شناختی باشند. اگرچه روش های درمانی در دسترس هستند، بعضی از افراد در پی درمان های خانگی هستند که می توانند به کاهش ظاهر رگ های واریسی یاری نمایند اما آیا ممکن است ویتامین K بتواند یکی از این درمان ها باشد؟

واریس در وهله اول در نتیجه ضعیف شدن دیواره سیاهرگ ظاهر می گردد که می تواند ناشی از پوشیدن لباس های تنگ، تغییرات هورمونی یا صرفا به دلیل افزایش سن باشد. همانطور که این اتفاق رخ می دهد، افزایش فشار خون دیواره های سیاهرگ را وادار می نماید تا منبسط شوند و جریان خون را در جهتی که باید حرکت کند دشوارتر می نماید. هنگامی که جریان خون برگشت یا در رگ ها تجمع پیدا کرد، نتیجه آن برآمدگی مشخصی خواهد بود که مشخصه رگ های واریسی است.

ویتامین K به روش های مختلفی از جمله تقویت استخوان و توانمندسازی توانایی های لخته شدن خون به بدن یاری می نماید. از آنجایی که ویتامین K در سلامت خون ما نقش دارد، منطقی است فکر کنیم که ممکن است به کاهش ظاهر رگ های واریسی یاری کند. از این گذشته، می توانید کرم های ویتامین K را در داروخانه ها بیابید که به عنوان یک محصول موضعی مخصوص پوست ما طراحی شده اند.

ویتامین K با بهبود خاصیت ارتجاعی رگ های خونی و سلامت کلی عروق می تواند به تعدادی از عوامل پیری از جمله ظاهر کششی، رگ های واریسی، کبودی، پف زیر چشم، حلقه های تیره و سایر بیماری هایی که دارای عروق هستند یاری کند.

درمان واریس با مصرف ویتامین امکان پذیر است؟

دکتر سجل شاه، متخصص پوست گفت: با این حال، به نظر می رسد که همه کارشناسان با این مفهوم موافق نیستند.

در حالی که ویتامین K ممکن است از سلامت خون ما حمایت کند، بعضی از متخصصان احساس می نمایند که در کاهش ظاهر رگ های واریسی تأثیر چندانی نخواهد داشت. دلیل آن این است که واریس را یک بیماری وریدی در نظر می گیرند.

طبق گفته مرکز ترمیم ورید، ویتامین K روش موثری برای درمان دلیل زمینه ای نیست که باعث این بیماری می گردد.

بعلاوه بیماری وریدی، رگ های عنکبوتی می توانند رنگی شبیه به رگ های واریسی داشته باشند. دکتر نیل رینولدز، بنیان گذار کلینیک ورید در کارولینای جنوبی گفت که در زمان خود به عنوان یک پزشک، نمی توانست حتی یک مورد را ذکر کند که در آن یک بیمار بتواند با افزایش ویتامین، ظاهر رگ های عنکبوتی را کاهش دهد.

دکتر رینولدز گفت: ما هیچ مدرکی مبنی بر اینکه ویتامین K سلامت رگ ها را بهبود می بخشد نداریم.

در عوض، روش های کم تهاجمی مانند اسکلروتراپی یا دیگر موارد روش های درمانی موثرتری برای کاهش ظاهر سیاهرگ های عنکبوتی و واریس هستند.

در حالی که ممکن است استفاده از ویتامین K بعد از عمل به کاهش کبودی بعد از عمل یاری کند اما این ماده مغذی نمی تواند به تنهایی رگ های واریسی را درمان کند.

منبع: ایسنا

منبع: فرادید

به "درمان واریس با مصرف ویتامین امکان پذیر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درمان واریس با مصرف ویتامین امکان پذیر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید