رایج ترین مواردی که باعث می شود باتری خودرو به سرعت خراب شود!

به گزارش بهترین عینک آفتابی، برخی کارهای رایجی وجود دارد که باعث می شود باتری دچار مشکلاتی شود.

رایج ترین مواردی که باعث می شود باتری خودرو به سرعت خراب شود!

به گزارش بهترین عینک آفتابی، بسیاری از مواقع پیش می آید که خودرو روشن نمی شود و برای رفع مشکل در ابتدا به سراغ باتری خودرو می رویم. بسیاری از کارها در رانندگی باعث می شود باتری زود خراب شود و باید اقدام به تعویض آن کرد. برخی کارهای رایجی وجود دارد که باعث می شود باتری دچار مشکلاتی شود.

از جمله آنها می توان به تجمع مواد ریخته شده در زیر صفحات، سولفاته شدن پس از استفاده طولانی مدت در حالت کم یا بدون شارژ، خوردگی در پایانه های مثبت یا منفی، اتصالات داخلی در اثر خوردگی آسیب دیده ، خرابی جداکننده بین صفحات مثبت و منفی اشاره کرد که باعث اتصال کوتاه سلولی می شود.

همچنین صفحات آسیب دیده در اثر خوردگی و لرزش ناشی از رانندگی، سطح الکترولیت (مایع) پایین، کیس باتری آسیب دیده از دیگر موارد رایج در بروز مشکل باتری خودرو است.

چند کار وجود دارد که می توانید انجام دهید تا باتری تا زمانی که ممکن است کار کند:

سینی باتری خودرو و پایانه های آن را حداقل ماهی یک بار از نظر خوردگی بررسی کنید و در صورت لزوم آن ها را تمیز کنید. بدون روشن کردن ماشین از رادیو، چراغ یا وسایل الکترونیکی ماشین خود استفاده نکنید. مطمئن شوید که باتری ماشین به درستی ایمن است و کابل ها در شرایط خوبی هستند.

باتری ماشین خود را در برابر دمای شدید محافظت کنید. به طور منظم از ماشین خود استفاده کنید. اگر قرار است برای مدت طولانی ماشین را روشن نگه دارید، پیشنهاد می کنیم از یک شارژر هوشمند مدرن برای حفظ شرایط شارژ خوب باتری استفاده کنید. سطح آب باتری ماشین خود را به طور مرتب چک کنید و باتری ماشین خود را بیش از حد شارژ نکنید.

اگر تمام این قوانین را دنبال کردید، بدانید که می توانید از باتری برای مدت طولانی استفاده کنید. با این حال، اگر همه این کار ها را فقط برای اینکه متوجه شوید باتری زود از بین می رود انجام می دهید، ممکن است مشکل از دینام ماشین شما باشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "رایج ترین مواردی که باعث می شود باتری خودرو به سرعت خراب شود!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رایج ترین مواردی که باعث می شود باتری خودرو به سرعت خراب شود!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید