رسوایی فوتبال ایران با حذف طبیعی پرسپولیس و استقلال

به گزارش بهترین عینک آفتابی، بازیکن پیشین فوتبال ایران گفت: آنقدر عملکرد باشگاه های مان عجیب و غریب بود که کار به حذف پرسپولیس و استقلال از لیگ قهرمانان کشیده شد.

رسوایی فوتبال ایران با حذف طبیعی پرسپولیس و استقلال

رضا ترابیان در گفت وگو با خبرنگار ورزشی بهترین عینک آفتابی با اشاره به دو برد اخیر سرخپوشان در جام حذفی و لیگ برتر گفت: پرسپولیس بازی به بازی بهتر می گردد و ثبات خودش را پیدا می نماید. تیم رفته رفته با این ترکیب و بچه های نو هماهنگ می گردد. اوایل فصل تیم خیلی به هم ریخته بود و چند بازیکن کلیدی رفتند و جایگزین های آنها فرصت هماهنگی نداشتند. بنابراین هر چه رو به جلو می رویم با تجربه و هوشی که گل محمدی دارد، تیم را منسجم تر و هماهنگ تر می نماید. نتایج اخیر این را نشان می دهد.

وی در مورد اضافه شدن دو بازیکن تاجیکستانی به سرخپوشان در پی باز شدن پنجره نقل و انتقالاتی باشگاه، توضیح داد: طبیعی است که بازیکنان تاجیک بازیکن درجه یک نیستند و در زمره بازیکنان درجه دو محسوب می شوند اما در فوتبال منطقه دیدیم که این اواخر خیلی سرمایه گذاری کردند و نسبت به گذشته رشد می نمایند. در همین مسابقات لیگ قهرمانان آسیا دیدیم که آنها به مصاف پرسپولیس و استقلال رفتند. هرچند در جهت رشد هستند ولی زمان می برد به آن درجه برسند که در منطقه حرفی برای گفتن داشته باشند.

مهاجم پیشین پرسپولیس اضافه کرد: پرسپولیس به خاطر مسائل مالی نمی تواند بازیکن درجه یک بگیرد که سراغ آنها رفته است. در داخل کشور که دیگر بازیکن خوب و کلیدی باقی نمانده و همه قرارداد بسته اند، بنابراین باید سراغ خارجی ها رفت که آن هم پول خوب می خواهد. اگر تیم بخواهد دنبال بازیکن خارجی باکیفیت برود، هم باید پول زیادی خرج کند و هم اینکه ما در این زمینه بدسابقه هستیم.

ترابیان یادآور شد: با توجه به اینکه معمولاً به خاطر مسائل مالی و تحریم ها در مورد پرداخت تعهدات مان به مربیان و بازیکنان خارجی کم کاری کردیم، کسی تمایلی ندارد که داخل ایران بیاید و اینجا کار کند. کسی نمی تواند پولش را راحت بگیرد. هر سال هم می بینیم چه مسائلی در این زمینه به وجود می آید و در نهایت هم کار خارجی ها در ایران به شکایت و بعد هم بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی می کشد. اینها به فوتبال ما لطمه می زند و در عین حال هم بازیکنان درجه یک به اینجا نمی آیند. از این رو مربی ای چون یحیی گل محمدی مجبور است که بازیکن درجه دو مثل تاجیک ها را بگیرد که قطعا نمی توانند مسئله ای از پرسپولیس کم نمایند. انتخاب این بازیکنان از روی ناچاری بوده ولی امیدوارم حالا که آنها آغاز به رشد کردند، به درجه ای برسند که بتوانند تا حدودی به پرسپولیس یاری نمایند.

عضو پیشین تیم ملی در واکنش به حذف سرخابی ها از آسیا گفت: اینکه با قدمتی 50-60 ساله، اکنون دو تیم پرسپولیس و استقلال در آستانه حذف از آسیا قرار گرفته اند یک فاجعه و رسوایی برای فوتبال ما و در عین حال کاملاً طبیعی است. آنقدر عملکرد باشگاه های مان عجیب و غریب است که کار به اینجا رسیده است. باشگاه های ما چیزی را رعایت نمی نمایند. افراد غیرفوتبالی مرتب بالای سر این تیم ها هستند بدون اینکه جایگاه این تیم ها و فوتبال را بدانند و کارهای عجیب و غریب می نمایند.

ترابیان گفت: پرسپولیس و استقلال فاقد یک زمین تمرین هستند، این برای فوتبال ما فاجعه است که تیم های اول و دومش با این همه هوادار، یک زمین تمرینی ندارند. امکانات الهلال را ببینید. پرسپولیس برای لیگ قهرمانان آسیا وارد کشوری می گردد که همه گونه امکانات دارد اما اینجا هماهنگی یک پرواز را هم نتوانستند درست انجام دهند و برنامه کادرفنی و تیم به خاطر یک روز وقفه ای که در اعزام ایجاد شد، به مشکل خورد. امکانات آنها در فوتبال فوق العاده است، درواقع ما با تفنگ آبپاش به جنگ تانک رفتیم. تیم از نظر روحی و روانی به هم ریخته بود و آن نتیجه رقم خورد. شاید یکسری اشتباهات خودش را زود نشان ندهد، اما به هرحال مجموعه این اشتباهات به شرایط فعلی منجر می گردد.

وی در مورد بازی روز چهارشنبه سرخپوشان با سپاهانی که در هفته های اخیر افت نموده، گفت: سپاهان همراه با تراکتور و فولاد به معنای واقعی باشگاه هستند. آنها در چند بازی اخیر نتیجه نگرفتند اما این یک بازی ساده برای پرسپولیس نیست. تیم در این هفته ها با هماهنگی بیشتری بازی می نماید و امیدوارم نتیجه هم به سود پرسپولیس باشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "رسوایی فوتبال ایران با حذف طبیعی پرسپولیس و استقلال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسوایی فوتبال ایران با حذف طبیعی پرسپولیس و استقلال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید