روحانی: هدف ما جلوگیری از فزایش قیمت&zwnjها است

به گزارش بهترین عینک آفتابی، خبرنگاران: در جلسه روز یکشنبه ستاد هماهنگی مالی دولت، گزارش وزارت خانه های جهاد کشاورزی و صنعت ، معدن و تجارت از نحوه تامین و توزیع کالاهای اساسی در سال آینده ارائه شد.

روحانی: هدف ما جلوگیری از فزایش قیمت&zwnjها است

به گزارش بهترین عینک آفتابی پس از ارائه این گزارش ها، سازوکار پیشنهادی دولت درخصوص نحوه تامین و توزیع کالاهای اساسی، با ملاحظه پیش بینی درآمدهای ارزی و شرایط مالی کشور در سال آینده با تاکید بر مقابله با رانت و فساد در فرایند تامین تا مصرف کالا تشریح و ارزیابی شد.

رئیس جمهور در این جلسه گفت: در شرایط جنگ مالی همه کوشش دولت بر این بوده که برغم فشارهای تحریمی، مسائل معیشتی مردم کاهش یابد و اولویت دولت، تامین کالاهای اساسی در جهت افزایش رفاه عمومی و حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه بوده است .

حسن روحانی، کنترل نوسانات بازار داخلی و جلوگیری از افزایش قیمت نسبی کالاهای اساسی، نرخ تورم درکشور و همچنین ایجاد رفاه نسبی در جامعه را از مهمترین اهداف دولت عنوان و تاکید نمود: سیاست کلان تامین و تخصیص ارز کالاهای اساسی نباید زمینه ای برای رانت جویی و فساد گردد.

دکتر روحانی اضافه نمود: در همان حال که برای بهینه سازی سیاست کلان ارزی و تجاری کشور باید کوشش کرد، همزمان، وزارتخانه های صمت، جهاد کشاورزی و سایر دستگاه های ذیربط موظف شده اند در چارچوب یک برنامه دقیق و با هماهنگی یکدیگر نظام توزیع و نظارت بر قیمت کالاها را به شکل دقیق کنترل و مدیریت نمایند.

رئیس جمهور ادامه داد: در سازوکار پیشنهادی دولت در سال آینده، تامین کالاهای اساسی با موضوع افزایش رفاه عمومی محور اصلی است و باید با تخصیص منابع ارزی لازم، در یک حرکت نظام مند تامین، فراوری و توزیع در کشور، اجرایی گردد.

دکتر روحانی تاکید نمود: در این ساز وکار پیشنهادی، مبارزه با رانت و فساد و ایجاد شفافیت در فرایند تامین تا مصرف کالا، مورد توجه قرار گرفته است و در عین حال تداوم سیاست های خود اتکایی در فراوری کالاهای اساسی همچنان هدف قطعی دولت خواهد بود.

رئیس جمهور در ادامه بر ضرورت حضور میدانی ناظران و ایجاد شفافیت در قالب یک سامانه فراگیر در حوزه توزیع و قیمت گذاری برای کنترل قیمت ها تاکید نمود و گفت: در این زمینه گام های بزرگی برداشته شده است و دولت مصمم است با تکمیل سامانه جامع تجارت، تامین شفافیت در سراسر راستا تامین و توزیع ، زمینه های رانت و فساد را از بین ببرد .

دکتر روحانی همکاری و هماهنگی دستگاه قضایی و اتحادیه های صنفی در این راستا برای کنترل قیمت ها را حائز اهمیت دانست .

منبع: اقتصادنیوز

به "روحانی: هدف ما جلوگیری از فزایش قیمت&zwnjها است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روحانی: هدف ما جلوگیری از فزایش قیمت&zwnjها است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید