روسیه: نمی گذاریم غرب پول گازمان را بدزدد

به گزارش بهترین عینک آفتابی، وزیر امور خارجه روسیه گفت که این کشور نخواهد گذاشت که غرب درآمدهای فروش صادرات گاز این کشور را به سرقت ببرد.

روسیه: نمی گذاریم غرب پول گازمان را بدزدد

به گزارش فارس به نقل از تاس، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه طی مصاحبه ای با مدیاست ایتالیا، گفت که مسکو هیچ برنامه ای برای همگام شدن با اقدامات مجرمانه غرب ندارد و نخواهد گذاشت هیچ کسی پولی را که روسیه از محل صادرات نفت و گاز به دست آورده به سرقت ببرد.

لاوروف تأکید کرد: مسأله ساده ای که رخ داده این است که کسانی که نسبت به اقدامات ما منتقد بوده و آنها را محکوم می نمایند نمی خواهند در خصوص پول ما، بیش از 300 میلیارد دلار که به سرقت رفته صحبت نمایند.

وزیر امور خارجه روسیه اضافه کرد: بیشتر این پول از محل صادرات نفت و گاز بوده است. ما مسئول مردم مان هستیم و نمی توانیم بگذاریم که غرب به این اقدام مجرمانه دست بزند.

به گفته لاوروف؛ این دزدی از این جهت امکانپذیر شد که بر اساس قوانین غرب شرکت گازپروم باید پول صادرات گاز خود را در بانک های غربی نگه می داشت. آنها تصمیم گرفتند تا روسیه را تنبیه نمایند و این پول را بدزدند.

این دیپلمات بلندپایه روسی می گوید: حالا آنها می گویند ما باید به تجارت با آنها ادامه دهیم اما آنها همچنان پول را نگه دارند. آنها هر زمان که بخواهند دوباره این پول را سرقت می نمایند.

منبع: فرارو

به "روسیه: نمی گذاریم غرب پول گازمان را بدزدد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: نمی گذاریم غرب پول گازمان را بدزدد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید