سبک زندگی سالم احتمال عوارض طولانی کووید را به نصف کاهش می دهد

به گزارش بهترین عینک آفتابی، محققان در مطالعات خود پی بردند زنانی که شش عادت سالم داشتند یعنی وزن سالم داشتند، سیگار نمی کشیدند، به طور منظم ورزش می کردند، خوب می خوابیدند و تغذیه خوبی داشتند و الکل نمی نوشیدند در مقایسه با زنانی که این عادت های سالم را نداشتند، خطر ابتلاء به کووید طولانی مدت در آن ها حدود 50 درصد کمتر بود.

سبک زندگی سالم احتمال عوارض طولانی کووید را به نصف کاهش می دهد

دکتر سیون وانگ، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه هاروارد، می گوید: اگر همه افراد به هر شش عامل سبک زندگی سالم در گروه ما پایبند باشند، 36 درصد از ابتلاء به کووید طولانی مدت جلوگیری می گردد.

وی اضافه نمود: بعلاوه، افرادی که قبل از عفونت سبک زندگی سالم تری داشتند، 30 درصد کمتر در معرض خطر ابتلاء به علائمی بودند که در زندگی روزمره آن ها اختلال ایجاد می کرد.

به گفته وانگ، یک شرح ممکن است این باشد که سبک زندگی ناسالم احتمال التهاب مزمن و مسائل سیستم ایمنی را افزایش می دهد. هر دو این موارد با افزایش خطر ابتلاء به کووید طولانی مرتبط هستند.

وانگ می گوید: بعلاوه شواهدی وجود دارد که نشان می دهد افرادی که سبک زندگی ناسالم دارند، گاهی اوقات دچار اتوآنتی بادی ها و مسائل لخته شدن خون می شوند که با افزایش خطر ابتلاء به کووید طولانی مرتبط است.

وی تاکید می نماید که قطعاً مطالعات بیشتری برای درک اینکه چگونه یک سبک زندگی سالم ممکن است خطر ابتلاء به کووید طولانی را کاهش دهد، مورد احتیاج است.

کووید طولانی مدت باعث ایجاد علائمی می گردد که پس از ابتلاء به این ویروس یک ماه یا بیشتر طول می کشد. به گفته محققان، علائم می تواند شامل خستگی و تب و بعلاوه مسائل تنفسی، قلبی، عصبی و گوارشی باشد.

منبع: فرارو

به "سبک زندگی سالم احتمال عوارض طولانی کووید را به نصف کاهش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سبک زندگی سالم احتمال عوارض طولانی کووید را به نصف کاهش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید