عکس یادگاری مریخ نورد استقامت و بالگرد نبوغ

به گزارش بهترین عینک آفتابی، در حالی که بالگرد نبوغ برای اولین پرواز تاریخ سازش بر روی مریخ آماده می گردد، مریخ نورد استقامت عکسی یادگاری با آن گرفت تا یکی از آخرین لحظاتی که کنار هم هستند را ثبت کند.

عکس یادگاری مریخ نورد استقامت و بالگرد نبوغ

ناسا این تصویر را در روز چهارشنبه (18 فروردین) منتشر کرد که از ترکیب 62 عکس گرفته شده توسط مریخ نورد ساخته شده است این تصویر در شرایطی توسط این مریخ نورد ثبت شده که بالگرد کوچک نبوغ در فاصله 13 فوتی (4 متری) آن واقع شده است.

قرار است نبوغ اولین پروازش را در روز 11 آوریل (22 فروردین) انجام دهد که در پرواز مذکور، این بالگرد برمی خیزد، در جای خود معلق می گردد و فرود می آید و اگرچه این رویداد 90 ثانیه به طول خواهد انجامید اما کار بزرگی است که سرنوشت ماموریت را معین می نماید.

نبوغ اولین وسیله ای است که در سیاره دیگری پرواز خواهد نمود و ناسا آن را به لحظه پرواز برادران رایت در زمین تشبیه می نماید. این بالگرد سفر 239 میلیون مایلی (384 میلیون کیلومتر) خود به مریخ را در شکم استقامت گذراند و در تاریخ 4 آوریل از آن جدا شد.

ناسا روز بعد (5 آوریل) خاطرنشان کرد که این بالگرد 85 میلیون دلاری توانسته جدا از استقامت اولین شب را در مریخ بگذراند و آژانس فضایی آمریکا را یک قدم به اهداف پروازشان نزدیک تر نموده است.

انتظار می رود نبوغ در روز 11 آوریل (22 فروردین) از یک قطعه زمین 33 در 33 فوتی (10 در 10 متر) که اولین باند پرواز در سیاره دیگری است به پرواز درآید.

با این حال عواملی برای رخ دادن این رویداد وجود دارند که باید در بهترین حالت خود باشند مانند مدل سازی الگوهای باد که توسط یکی از تجهیزات استقامت به نام Mars Environmental Dynamics Analyzer معین می گردد.

نبوغ پره هایش را با سرعت 2537 دور بر دقیقه به حرکت درخواهد آورد و اگر همه چیز به خوبی پیش رود از سطح مریخ بلند می گردد.

این بالگرد با سرعت 3 فوت (1 متر) برثانیه اوج خواهد گرفت و وقتی به ارتفاع 10 فوت (3 متر) برسد برای 30 ثانیه ثابت معلق می ماند و سپس فرود می آید.

این پرواز هرچند کوتاه، معین می نماید که آیا نبوغ می تواند ادامه ماموریت هایش را انجام دهد یا خیر؟

ناسا این پرواز را به پرواز برادران رایت تشبیه می نماید و نبوغ برای یادبود اولین پرواز برادران رایت در زمین قطعه ای از هواپیمای آن ها را به همراه دارد.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "عکس یادگاری مریخ نورد استقامت و بالگرد نبوغ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس یادگاری مریخ نورد استقامت و بالگرد نبوغ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید