غارهای درخشان نیوزلند؛ مقاصد گردشگری منحصر به فرد

به گزارش بهترین عینک آفتابی، معمولا جوزف مایکل، عکاس نیوزلندی، یا در حال عکاسی از چشم انداز کوه های یخ شناور در قطب جنوب است یا مشغول کار با تجهیزات ضبط حرکت های سه بعدی برای تولیدات فیلم های محلی (مانند سریال های کوتاهی چون سه گانه ارباب حلقه ها).

غارهای درخشان نیوزلند؛ مقاصد گردشگری منحصر به فرد

اما اخیرا به خود استراحت داده و سری به غارهای آهکی قدیمی و مرموز نیوزلند زده که نتیجه این گردش حیرت آور است.

غارهای آهکی نیوزلند طی دوره 30 میلیون سال ایجاد شدند.

حشرات شب تاب حیرت انگیزی که باعث تمام آن درخشش باشکوه شده اند، عمری تنها به مدت یک سال دارند.

هر دو کرم های شب تاب نر و ماده، که گونه های بومی نیوزلند هستند، در بیشتر چرخه زندگی خود نور تصاعد می نمایند. علی رغم درخشش بی وقفه کرم ها، به ندرت به عنوان سوژه عکاسی انتخاب می شوند.

هر دو جنس مذکر و مونث کرم های شب تاب 6 تا 12 ماه را به عنوان لاروهای درخشان به دیواره های نمناک غاری می چسبند که در آن زندگی می نمایند.

زمانی که لاروها بالغ می شوند، تنها کرم های مونث هستند که می درخشند.

این نور به بانوهای درخشان یاری می نماید تا کرم های نر را جذب نموده و تخم ریزی نمایند.

کرم های درخشان بالغ باید سریع باشند. آن ها به عنوان کرم های بالغ، تنها 5 یا 6 روز، پیش از خاموشی نورشان برای همواره فرصت دارند.

از آنجایی که کرم های درخشان فرصتی برای مهاجرت به نقاط دور ندارند، آغاز به ساخت این کلنی های مجلل می نمایند.

شما می توانید مدت زمانی که یک غار محل سکونت لانه های کرم های شب تاب با هر جمعیت به همراه کرم های بالغ ازبین رفته بوده را تشخیص دهید.

جو مایکل عکاس، بسیار خوش شانس بود که منطقه ای با غارهایی پر از این موجودات درخشان پیدا کرد، زیرا نشان دهنده این است که مادامی که احیانا کرمی دیگر نتواند به زندگی ادامه دهد، کلنی های آن ها تا مدتی در این غارها ساکن می شوند.

با این حال، این عکس ها صرفا نتیجه مهارت های شکار در علم حشره شناسی نیستند، بلکه گواهی بر مهارت عکاسی مایکل هستند. عکس هایی که با صبر فراوان از ساکنان درون غار گرفته شده است.

آیا می خواهید عکس های هنرمندانه بیش تری از مایکل ببینید؟ عکس های ماهرانه ای از کرم ها، کوه های یخ شناور، و دیگر شگفتی هایی از این دست. سری به وب سایت حیرت انگیز او بزنید و او را در فیس بوک و اینستاگرام فالو کنید. لذت ببرید!

منبع: کجارو / allday.com

به "غارهای درخشان نیوزلند؛ مقاصد گردشگری منحصر به فرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غارهای درخشان نیوزلند؛ مقاصد گردشگری منحصر به فرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید