فواید سلامتی انگور موسکادین

به گزارش بهترین عینک آفتابی، تعدادی از شرکت های دارویی و پزشکی در حال پژوهش بر روی مزایای انگور موسکادین می باشند. در این مقاله، بعضی از مزایای مهم این رقم انگور را ذکر می کنیم.

فواید سلامتی انگور موسکادین

مترجم: سهیلا حاجی زاده

منبع:راسخون

تعدادی از شرکت های دارویی و پزشکی در حال پژوهش بر روی مزایای انگور موسکادین می باشند. در این مقاله، بعضی از مزایای مهم این رقم انگور را ذکر می کنیم.

نام علمی انگور موسکادین Vitis Rotundifolia بوده و بومی جنوب شرق آمریکا می باشد. این رقم از انگور به صورت وحشی یافت شده و بعلاوه در حیات خلوت بسیاری از خانه ها پرورش داده می شود. این انگور تفاوت هایی را با ارقام دیگر انگور دارد. قابل توجه ترین تفاوت مربوط به پوست انگور می باشد که بسیار ضخیم تر است. این خصوصیت پوست باعث مقاومت طبیعی میوه به بیماری ها، قارچ ها و حشرات می شود.

بسیاری از آنتی اکسیدان های قوی در پوست میوه یافت می شود. پوست این رقم به حدی ضخیم بوده که 40 درصد از وزن میوه را شامل می شود. انگور موسکادین حاوی یک مجموعه اضافی از کروموزوم ها بوده که دارای ژن هایی می باشد که به آن ها امکان فراوری تعادل منحصر به فردی از مواد غذایی گیاهی را که در دیگر ارقام وجود ندارد، را فراهم می آورد.

فواید انگور موسکادین

مهم ترین مزیت این رقم آنتی اکسیدان های موجود در آن می باشد. آنتی اکسیدان ها رادیکال های آزاد را قبل از این که به بدن آسیب برسانند، از بین می برد. اندازه ناکافی آنتی اکسیدان ها منجر به آسیب رادیکال های آزاد به بدن شده و در نتیجه باعث کاهش سطوح مقاومت و انرژی می شود. رادیکال های آزاد به سیستم ایمنی بدن نیز آسیب می زنند و می توانند باعث پیری زودرس گردند.

پوست و دانه انگور حاوی ترکیبی به نام رسوراترول بوده که برای بدن بسیار مفید می باشد.

این رقم به علت وجود الاژیک اسید که در ارقام دیگر یافت نمی شود، حاوی یک جفت کروموزوم اضافی بوده می باشد. این رقم به عنوان یک رقم فوق العاده انگور در نظر گرفته می شود. مطالعات متعددی در زمینه آنالیز نقش الاژیک اسید در پیشگیری از سرطان در حال اجرا است. بر اساس بعضی گزارشات، این اسید ممکن است جهت پیشگیری شیمیایی مفید باشد، به این معنی که از نظر شیمیایی باعث پیشگیری از وقوع، رشد و توسعه سرطان در بدن می شود. علاقه زیادی به پیشگیری شیمیایی وجود دارد. این روش ممکن است به برترین روش جهت مبارزه با سرطان تبدیل شود.

بعضی از تحقیقات به این نتیجه رسیده است که انگور موسکادین حاوی مواد آلی خاصی بوده که حملات میکروبی را مهار نموده و به حفظ کار سیستم ایمنی بدن در یک سطح مطلوب یاری می نماید. سیستم ایمنی بدن را فعال نگه داشته و هر گونه آسیب ایجاد شده به قلب را مهار می نماید. بنابراین باعث احیای قلب می شود. مصرف این رقم به درمان بیماری های خود ایمنی که باعث التهاب، فرسایش، درد، سفتی و تورم مفاصل استخوان می گردند نیز یاری می نماید. انگور موسکادین جهت درمان بیمارانی که از بیماری های مانند روماتیسم مفصلی رنج می برند نیز مفید می باشد.

با درک همه فواید بهداشتی انگور موسکادین، این رقم می تواند یا به صورت آب انگور و یا سرکه مصرف شوند. سرکه تهیه شده از انگور موسکادین برای سال ها می تواند ذخیره شود. ترکیبات مفید موجود در این انگور به صورت خشک شده (کشمش) در یک دوره زمانی طولانی می تواند حفظ شود.

منبع: راسخون

به "فواید سلامتی انگور موسکادین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فواید سلامتی انگور موسکادین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید