قانون مدیریت بحران در البرز تبیین شد

به گزارش بهترین عینک آفتابی، سرپرست اداره کل مدیریت بحران استان البرز گفت: برای مقابله با بحران نیازمند افزایش سطح آگاهی اقشار مختلف مردم و مسئولان هستیم.

قانون مدیریت بحران در البرز تبیین شد

محمدرضا فلاح نژاد، سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری البرز در در گفت و گو با خبرنگار از ،گفت: این قانون در سطح کشور مشتمل بر بیست و شش ماده و سی و دو تبصره است که در سال جاری طی جلسه علنی مجلس شورای اسلامی تصویب، توسط شورای نگهبان تأییدوابلاغ قانونی به دستگاه های اجرایی شد.

محمد رضا فلاح نژاد با بیان اینکه ماده یک این آئین نامه با هدف ارتقای توانمندی جامعه در امور پیش بینی و پیشگیری، کاهش خطر و آسیب پذیری تعریف شده است، افزود: این ماده از قانون مدیریت بحران، جوابگوی مؤثر در برابر مخاطرات طبیعی خواهد بود، همچنین به مقابله با حوادث و بحران ها، تأمین ایمنی، تقویت تاب آوری با ایجاد مدیریت یکپارچه در امر سیاستگذاری، برنامه ریزی، ایجاد هماهنگی و انسجام در زمینه های اجرائی و پژوهشی، اطلاع رسانی متمرکز، ساماندهی و بازسازی مناطق آسیب دیده و نظارت دقیق بر فعالیت ها را به دنبال خواهد داشت.

او در ادامه به مفهوم واژه تاب آوری و بازتوانی اشاره کرد و گفت: تاب آوری به معنی توانایی یک نظام یا جامعه در معرض مخاطرات، برای ایستادگی، تحمل و سازگاری در برابر حوادث و سوانح، بازتوانی و بازسازی مؤثر و به موقع جامعه آسیب دیده گفته می شود که درک و درست این کلمه اهمیت بسیار زیاد دارد.

فلاح نژاد با بیان اینکه زمان وقوع بحران تمامی مسئولان و مردم عادی باید بهترین راه حل مقابله و نجات از بحران را بیابند، افزود: نکته حائز اهمیت میزان آگاهی و اطلاع اقشار مختلف از بحران است که البته، تحت هر شرایطی نیازمند ارتقاء دانش ها هستیم.

او گفت: هر یک از مقامات و مسؤلان نهاد های دولتی و مربوطه وظیفه دارند، گزارش تخلفات صورت گرفته را به هیأت های رسیدگی به تخلفات اداری دستگاه مذکور ارائه دهند.

سرپرست مدیریت بحران استان البرز افزود: ستاد مدیریت بحران استان البرز به ریاست استاندار و ستاد شهرستان به ریاست فرماندار است، عضویت مدیران در دستگاه های متناظر ستاد ملی و همچنین سایر دستگاه های مرتبط به تشخیص و دعوت رئیس ستاد تشکیل می شود. مدیران مدیریت بحران استان و شهرستان، دبیران ستاد های استان و شهرستان خواهند بود.

انتهای پیام / ج . م

  • تور چین ارزان

    تور چین ارزان قیمت، تور پکن، هانگزو، شانگهای، تور نوروز چین همگی را در این وبسایت بیابید.

  • تور ویتنام

    تور ویتنام | برای دیدار از سرزمین زیبای هانوی و شهرهای شگفت انگیز ساحلی با ما همراه باشید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "قانون مدیریت بحران در البرز تبیین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قانون مدیریت بحران در البرز تبیین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید