مورالس: منتخب مردم هستم استعفا نمی دهم

به گزارش بهترین عینک آفتابی، به دنبال اعتراضات در بولیوی بعد از اعلام نتیجه انتخابات اخیر ریاست جمهوری که تاکنون سه کشته بر جا گذاشته، اوو مورالس گفت: من منتخب مردم بولیوی هستم و استعفا نخواهم داد.

مورالس: منتخب مردم هستم استعفا نمی دهم

به گزارش گروه بین الملل بهترین عینک آفتابی، در سومین روز از اعتراضات به اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری بولیوی و اعلام پیروزی اوو مورالس رئیس جمهور کنونی در آن، دادگاه انتخاباتی بولیوی ضمن رد ادعا ها درباره نادرستی شمارش آرا، بر صحت نتیجه انتخابات تاکید نموده است.

شبکه دویچه وله اطلاع داد، اوو مورالس رئیس جمهور بولیوی در واکنش به اظهارات کارلوس مسا نامزد ناکام انتخابات ریاست جمهوری این کشور و مواضع مداخله جویانه بعضی کشور های خارجی از قبیل: آمریکا درباره این انتخابات، درخواست ها برای استعفا از ریاست جمهوری را رد نموده است.

مورالس در یک سخنرانی در جمع حامیان خودش که شبکه های تلویزیونی آن را پخش کردند، گفت: (احزاب) راستگرا می گویند که اوو (موارلس) باید استعفا دهد، اما می خواهم به شما خواهران و برادران، همه مردم بولیوی و دنیا بگویم که من استعفا نخواهم داد. ما منتخب مردم هستیم و به قانون اساسی احترام می گذاریم.

این سخنان رئیس جمهور بولیوی بعد از اظهارات اخیر کارلسو مسا رقیب ناکام او در انتخابات ریاست جمهوری خطاب به مجلس بولیوی برای برگزاری یک انتخابات تازه در تاریخ 22 ژانویه 2020 و درخواست او از حامیان خودش برای حضور در اعتراضات مسالمت آمیز علیه نتیجه انتخابات اخیر ریاست جمهوری در این کشور مطرح شده است.

دادگاه انتخاباتی بولیوی پیش از این با اعلام انتها شمارش دستی انتخابات ریاست جمهوری این کشور، رسما پیروزی اوو مورالس رئیس جمهور کنونی در انتخابات ریاست جمهوری را تایید کرد. طبق اعلام این دادگاه، مورالس با بدست آوردن 47.08 درصد آرا در انتخابات به پیروزی رسید.

کارلوس مسا رقیب مورالس نیز 36.51 درصد آرا را بدست آورد و با توجه به اختلاف بیش از 10 درصدی میان این دو، دور دوم انتخابات برگزار نمی گردد. بنا بر قوانین بولیوی، برای بردن انتخابات به صورت یک مرحله ای، هر نامزد احتیاج به کسب حداقل 50 درصد آرای مردمی یا حداقل 40 درصد آرا به شرطی که اختلافش با رقیب حداقل 10 درصد باشد، دارد.

اظهارات اخیر مورالس و مسا در شرایطی مطرح شده که طبق گزارش ها در سه روز اخیر گزارش هایی از بروز درگیری ها و اعتراضات خشونت آمیز در بولیوی مخابره شده است.

طبق گزارش دوئیچه وله، در این اعتراضض ها تاکنون سه تن کشته و بیش از 300 تن زخمی شدند.

اوو مورالس رئیس جهور بولیوی پیش از این درباره کوشش های اپوزیسیون راستگرا در این کشور برای انجام کودتا در کشور هشدار داده بود.

دادگاه انتخاباتی بولیوی هم روز آدینه (دیروز) ادعا های مخالفان درباره یاری این دادگاه به مورالس در زمینه اعلام نتیجه انتخابات ریاست جمهوری را رد کرد. به گفته این دادگاه، شمارش آرا به درستی صورت گرفته و نتیجه حاکی از پیروزی مورالس بوده است.

پیشتر وزارت خارجه آمریکا یک بیانیه مداخله جویانه درباره انتخابات بولیوی منتشر و ادعا کرد که شمارش آرا، روندی خدشه دار بوده است. این وزارتخانه مدعی شده که واشنگتن درباره فرایند مغشوش و خدشه دار شمارش آرای انتخابات 20 اکتبر (28 مهرماه) ریاست جمهوری بولیوی به شدت نگران است

  • تور چین ارزان

    تور چین ارزان قیمت، تور پکن، هانگزو، شانگهای، تور نوروز چین همگی را در این وبسایت بیابید.

  • تور ویتنام

    تور ویتنام | برای دیدار از سرزمین زیبای هانوی و شهرهای شگفت انگیز ساحلی با ما همراه باشید.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "مورالس: منتخب مردم هستم استعفا نمی دهم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مورالس: منتخب مردم هستم استعفا نمی دهم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید