نفر بعدی لیست خروجی تکواندو کیست؟، مسئولان فدراسیون به فکر باشند

به گزارش بهترین عینک آفتابی، مهدی خدابخشی که روزگای به ویرانگر در تکواندو جهان معروف بود و مدالهای با ارزشی برای ایران در میادین بین المللی کسب می کرد، به دلیل ازدواج با یک ملی پوش سابق تکواندو مسلمان اهل صربستان که مدتی است در عرصه رسانه فعالیت می نماید، تغییر تابعیت داده و با زندگی در این کشور، رشته مورد علاقه خود را نیز در صربستان ادامه خواهد داد.

نفر بعدی لیست خروجی تکواندو کیست؟، مسئولان فدراسیون به فکر باشند

به عبارت ساده تر تکواندوکاری که پدرش از داوران و مربیان برجسته تکواندو ایران است و برای او هزینه زیادی از بیت المال در جهت رشد، ارتقا و کسی افتخار صرف شده، از این پس با نام کشوری دیگر به روی شی هاپ چانگ رفته و احتمالا مدال و افتخار کسب کند. موضوع فوق از دو جنبه قابل بحث و آنالیز است.

کاری به مسائل گذشته وی با فدراسیون و سرمربی وقت تیم ملی(مهدی بی باک) نداریم، ولی آیا فدراسیون و به قولی سازمان عریض و طویل تیم ملی نمی توانست راهی برای حفظ این استعداد تکواندو و استعدادهای دیگری که جسته و گریخته خبر خروج آنها شنیده می گردد، طراحی و اجرا کند؟ اصولا سازمانی که رئیسش دائم در حال سفر با تیم ملی است و برای شبکه مورد علاقه خود گزارش تهیه می نماید، چه برنامه ای در این بخش می تواند داشته باشد؟

زمانی که خدابخشی به دلیل آسیب دیدگی حضور در مسابقات انتخابی را از دست داد، آیا فدراسیون و سازمان تیم ملی برای برطرف آسیب او و بازگشت به اردو برای او برنامه ای داشت؟ از همان زمان بحث رفتن خدابخشی مطرح بود و متاسفانه بی تفاوت از کنار آن گذشتند.

شاید برای اولین بار بود که روابط عمومی یک فدراسیون ورزشی با انتشار خبر و گفتگوی یک ورزشکار به تغییر تابعیت او مشروعیت می داد! ولی آیا نوع برخورد می تواند قصور فدراسیون در نادیده دریافت و از دست رفتن سرمایه های این مرزو و بوم را پوشش دهد؟ این درست که خدابخشی ازدواج نموده و محل زندگی خود را تغییر داده و در شرایط فعلی شاید بتوان حق را به او داد، ولی برای آینده چه برنامه ای خواهیم دارید؟

اگر خدابخشی هم چون میلاد بیگی در میادین مختلف درخشید و مدال کسب کرد، بازهم باید گفت ای کاش او حفظ می کردیم و... آیا مسئولان فدراسیون در جریان هستند که بازهم شاهد چنین اتفاقاتی در تیم ملی خواهیم بود و به نوعی نفر بعدی لیست خروجی کیست؟ تکواندوکار با رسیدن به شرایط موفقیت و کسب مدال ترک دیار خواهد نمود؟

به هر حال تکواندو ایران پتانسیل بالایی از نیروی انسانی مستعد موفقیت دارد و اگر سازمان به اصطلاح تیم ملی برای آنها برنامه نداشته باشد، شک نکنید که موج خروج تکواندوکاران از ایران که طی سالهای گذشته شیب اندکی داشته، شدت خواهد گرفت. فدراسیون تکواندو می تواند با یک برنامه ریزی اصولی و منطقی نه تنها برای تکواندوکاران مستعد، بلکه برای مربیان کار آزموده و تاثیرگذار که تعدادشان هم کم نیست می توان برنامه داشت.

امید می رود چالش هایی از این دست از سوی مسئولان فدراسیون جدی گرفته گردد تا بازهم شاهد خروجی دیگری نباشیم و استعدادهای ورزشی زیر پرچم مقدس کشورمان افتخارآفرین باشند.

  • تور چین ارزان

    تور چین ارزان قیمت، تور پکن، هانگزو، شانگهای، تور نوروز چین همگی را در این وبسایت بیابید.

  • تور ویتنام

    تور ویتنام | برای دیدار از سرزمین زیبای هانوی و شهرهای شگفت انگیز ساحلی با ما همراه باشید.

منبع: خبرگزاری مهر

به "نفر بعدی لیست خروجی تکواندو کیست؟، مسئولان فدراسیون به فکر باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نفر بعدی لیست خروجی تکواندو کیست؟، مسئولان فدراسیون به فکر باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید