نیرو های ارتش سوریه در آستانه ورود به مهم ترین پایگاه گروهک های تروریستی در جنوب شرق استان ادلب، پاکسازی مساحت 135 کیلومتر مربعی در 24 ساعت

به گزارش بهترین عینک آفتابی، نیرو های سوری پس از درگیری های نفس گیر، 22 منطقه را در جنوب شرق و شرق استان ادلب پاکسازی و خود را به ورودی شهر مهم و راهبردی سراقب و شهرک مهم تل طوقان رساندند.

نیرو های ارتش سوریه در آستانه ورود به مهم ترین پایگاه گروهک های تروریستی در جنوب شرق استان ادلب، پاکسازی مساحت 135 کیلومتر مربعی در 24 ساعت

به گزارش، نیرو های ارتش سوریه از صبح روز سه شنبه (پانزدهم بهمن ماه) حملات علیه مواضع گروهک های تروریستی را در جنوب شرق استان ادلب از محور شمال شرق شهرک معردبسه از سر گرفتند.

به گفته منابع میدانی، نیرو های سوری در گام نخست پس از چند ساعت درگیری سنگین پیروز شدند عناصر تروریستی را عقب برانند و ارتفاع مردیخ و شهرک ابیلا را از اشغال خارج نمایند و به کنترل دربیاورند.

نیرو های ارتش سوریه با آزادی دو منطقه به محله های جنوبی شهر مهم و راهبردی سراقب (مهم ترین پایگاه گروهک های تروریستی در جنوب شرق استان ادلب) رسیدند و فشار بر عناصر ترورستی را از محور های جنوبی و غربی افزایش دادند.

نیرو های سوری پس از تثبیت مواضع در ارتفاع مردیخ و شهرک ابیلا، عملیاتی را به سمت شرق انجام دادند و پیروز شدند ارتفاع ریحان را به سیطره درآوردند؛ این ارتفاع راهبردی بر محله های جنوبی شرقی سراقب اشراف دارد.

در محور شهرک ابوالظهور در شرق استان ادلب نیز نیرو های سوری عملیات غافلگیرانه ای را علیه تروریست ها شروع کردند و پس از درگیری های نفس گیر توانستند شهرک های تل الاغر، کویرس، المشرفه، جدیده، بلیصه را به همراه پایگاه نظامی المجهوره پاکسازی نمایند.

نیرو های ارتش سوریه با پاکسازی این شهرک ها به جاده معردبسه - تل طوقان نزدیک تر شدند و امنیت جاده معرة النعمان - ابوالظهور بیش از پیش تامین و فشار بر تروریست ها چند برابر شد.

عصر روز سه شنبه، نیرو های سوری پس از تثبیت مواضع در شهرک های تازه آزاد شده (تل الاغر، کویرس، المشرفه، جدیده، بلیصه و پایگاه نظامی المجهوره) عملیات دیگری را به سمت محور شمالی علیه تروریست ها ترتیب دادند.

نیرو های ارتش سوریه پس از درگیری های گسترده پیروز شدند شهرک های مسعده، بارسا، طویل الشبخ، راس العین، شوحه، کفرعمیم، بجغاض، الشیخ ادریس، بویطی، ریان و خربه نافت را پاکسازی و به کنترل دربیاورند.

براساس اطلاعات به دست آمده، شماری از عناصر تروریستی در جریان درگیری ها و آزادی این شهرک ها کشته و زخمی شدند؛ سایر تروریست ها پس از متحمل شدن خسارت های سنگین از منطقه متواری و عقب نشینی کردند.

با پاکسازی این منطق، شهرک راهبردی معصران از محور شمال شرق و جاده خان سبل - سراقب امن تر شد و نیرو های سوری به شهرک مهم تل طوقان و ایستگاه مراقبتی نیرو های ارتش ترکیه در این محور (شرق ادلب) رسیدند.

خبر ها حاکیست، در حال حاضر، آزادی شهرک راهبردی تله طوفان در اولویت قرار گرفته است و اگر نیرو های سوری این شهرک را به تسلط دربیاورند راه برای پیشروی از محور شرقی استان ادلب به محور جنوب غرب استان حلب باز می گردد.

به گفته منابع میدانی، دوشنبه شب نیز نیرو های ارتش سوریه در محور غربی شهرک خان سبل به پیشروی ها ادامه دادند و شهرک های کدور و رویجه را از اشغال عناصر تروریستی خارج و امنیت جاده معرة النعمان - خان سبل را تامبن کردند.

در 24 ساعت گذشته نیرو های ارتش سوریه در جریان درگیری ها در مناطق جنوبی و جنوب شرقی شهر سراقب و مناطق شرقی استان ادلب پیروز شدند مساحت 135 کیلومتر مربعی را پاکسازی نمایند.

منبع: مشرق

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "نیرو های ارتش سوریه در آستانه ورود به مهم ترین پایگاه گروهک های تروریستی در جنوب شرق استان ادلب، پاکسازی مساحت 135 کیلومتر مربعی در 24 ساعت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیرو های ارتش سوریه در آستانه ورود به مهم ترین پایگاه گروهک های تروریستی در جنوب شرق استان ادلب، پاکسازی مساحت 135 کیلومتر مربعی در 24 ساعت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید