پروژه های عظیم صنعتی و مشاغل خرد با رویکرد توانمندسازی جوامع محلی دو رویکرد اشتغالزایی و صادراتی

به گزارش بهترین عینک آفتابی، جلسه کارگروه اشتغال منطقه آزاد انزلی با حضور نمایندگان بعضی دستگاه های اجرایی استان، فعالین بخش خصوصی و معاونین و مدیران سازمان به ریاست دکتر محمد ولی روزبهان رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان برگزار گردید.

پروژه های عظیم صنعتی و مشاغل خرد با رویکرد توانمندسازی جوامع محلی دو رویکرد اشتغالزایی و صادراتی

به گزارش خبرگزاری بهترین عینک آفتابی به نقل از مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، جلسه کارگروه اشتغال منطقه آزاد انزلی با حضور نمایندگان بعضی دستگاه های اجرایی استان، فعالین بخش خصوصی و معاونین و مدیران سازمان به ریاست دکتر محمد ولی روزبهان رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان برگزار گردید.

دکتر روزبهان در این نشست با قدردانی از طرح های پیشنهادی به منظور اشتغالزایی در جوامع محلی سطح منطقه، خواهان تشکیل کارگروه پیگیری و آنالیز طرح ها شد و گفت: راهبرد سازمان منطقه آزاد انزلی در حوزه اشتغالزایی مبتنی بر ایجاد شغل در قالب پروژه های عظیم صنعتی و همچنین حمایت و توسعه مشاغل خرد با رویکرد توانمندسازی جوامع محلی است.

وی با اشاره به برنامه های توسعه و افزایش واحدهای فراوریی-صنعتی به ویژه شهرک صنعتی ناحیه سه منطقه آزاد انزلی، اضافه کرد: با توجه به افق پیش روی در زمینه شهرک صنعتی جدید منطقه که در محدوده پنجاه هکتاری زمینه جهش فراوری و اشتغال را در سال جهش فراوری فراهم می نماید، و با تحقق برنامه های توسعه ای منطقه در حوزه های صنعتی و ترانزیتی،در آینده نزدیک فرصت های جدید اشتغال برای نیروی کار در سطح گیلان ایجاد می گردد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی توانمندسازی جوامع محلی را در راستای مسؤلیت های سازمان متبوع خود بیان کرد و گفت: با عنایت به توانمندی های متنوع روستاهای سطح منطقه، حضور بالغ بر هفت میلیون نفر در فاز گردشگری منطقه، فرصت های موجود در عرصه ارتباط با کشورهای اوراسیا و حوزه خزر و عطش نیروی کار برای بهره برداری از توانمندی های خود می تواند با مدیریت و راهبری سازمان افق های جدید درآمدارزی و اشتغالزایی را پدید آورد.

وی پروراندن توانمندی های جامعه را به وسیله الگوی پرورش در خانواده به صورت حمایت،احساس امنیت، توجه و محبت، از سوی نهاد دولت قابل دست یابی قلمداد نمود و تأکید کرد: توجه به این الگوی توانمندسازی جوامع محلی و با تکیه بر مزیت ها و ظرفیت های منطقه آزاد انزلی، نیازهای اشتغالزایی کل استان را می توان پوشش داد.

در این نشست نمایندگان دستگاه های دولتی و بخش خصوصی منطقه، درخصوص مباحثی چون لزوم پیوست فرهنگی در هر طرح اشتغالزایی، توجه و تقویت مشاغل خرد روستایی جهت تجاری سازی، الگوی مشارکت دولتی در طرح های سرمایه گذاری جهت استغنای اهالی روستاها، تهیه و تدوین مدل کسب و کار، تشکیل تعاونی های روستایی و گسترش دوره های آموزشی کاربردی در سطح منطقه به اظهار نظر پرداختند.

منبع: خبرگزاری آریا

به "پروژه های عظیم صنعتی و مشاغل خرد با رویکرد توانمندسازی جوامع محلی دو رویکرد اشتغالزایی و صادراتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پروژه های عظیم صنعتی و مشاغل خرد با رویکرد توانمندسازی جوامع محلی دو رویکرد اشتغالزایی و صادراتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید