پنج مرحله آسان برای ترک اعتیاد به شکر

به گزارش بهترین عینک آفتابی، شکر در بسیاری از محصولات مانند رب گوجه فرنگی یافت می گردد و ما اغلب متوجه آن نمی شویم.

پنج مرحله آسان برای ترک اعتیاد به شکر

به گزارش دویچه وله به نقل از جروزالم پست، این در حالی است که متخصصان تغذیه تاکید می نمایند کالری دریافتی حاصل از قند ها نباید بیش از 10 درصد کل کالری دریافتی روزانه باشد. در اینجا پنج مرحله نسبتاً ساده معرفی شده که به شما در ترک مصرف قند یاری می نماید:

بر تغذیه روزانه نظارت کنید: برای آغاز کاهش مصرف قند، ابتدا باید بدانید که واقعاً چقدر قند در روز مصرف می کنید و منابع قند مصرفی شما چیست. سعی کنید رژیم غذایی معمولی خود را برای چند روز پیگیری کنید، برچسب های مواد غذایی را بخوانید و قند و نوع قندی که می خورید را آنالیز کنید. به احتمال زیاد از یافتن قند در بعضی از غذا هایی که روزانه مصرف می کنید، شگفت زده می شوید.

قند را یکباره ترک نکنید: سعی نکنید یکباره و کامل عادت مصرف قند را ترک کنید. این کار فقط احتمال هوس ناگهانی و شدید برای مصرف شیرینی را بیشتر می نماید و مانند پیگیری بسیاری از رژیم های غذایی، بی نتیجه خواهد ماند.

در مصرف شیرین نماینده های مصنوعی دقت کنید: فقط به این علت که چیزی بدون قند است، به معنی سالم بودنش نیست. بسیاری از تنقلات بدون قند حاوی شیرین نماینده های مصنوعی مانند آسپارتام و استویا هستند که سالم نیستند. انتخاب این جایگزین های شیمیایی حتی ممکن است مانند مصرف قند شما را معتاد کند. مغز به طعم شیرین جایگزین های قند واکنشی مشابه نحوه واکنش به قند طبیعی نشان می دهد و باعث ترشح موادی می گردد که میل به خوردن چیز های شیرین را ایجاد می نماید.

ذهنتان را منحرف کنید: خود را از شرایطی که باعث خوردن شیرینی می شوند دور نگه دارید. اگر به عنوان مثال می دانید که ضعف شما در خوردن شیرینی ها عمدتاً در عصر و شب است، بلافاصله بعد از شام مسواک بزنید و نخ دندان بکشید، این کار شما را وادار می نماید که بعد از آن چیز شیرینی را در دهان خود قرار ندهید.

جایگزین های مفید را بشناسید: گزینه های زیادی وجود دارد که خوردن آن ها شما را دچار بیماری های ناشی از مصرف قند نمی نماید؛ مثل چای گیاهی به جای نوشیدنی های شیرین، میوه های مختلف یا سالاد میوه. شما باید جایگزین هایی را انتخاب کنید که حس محرومیت از قند را از شما دور نمایند.

اگر به مصرف مقادیر نسبتاً زیادی شکر در روز عادت دارید، این تغییرات تدریجی ممکن است باعث ایجاد عوارض ترک قند گردد و شما احساس خستگی، سردرد و ... کنید. حتی افرادی هستند که در اثر ترک قند علائم آنفلوآنزا را گزارش می دهند. اغلب این علائم طی چند روز تا یک هفته از بین می فرایند. در بعضی افراد ممکن است کمی بیشتر طول بکشد، مثلا تا دو تا سه هفته، بنابراین شکیبا باشید تا بدن شما به مصرف کمتر قند عادت کند.

منبع: فرارو

به "پنج مرحله آسان برای ترک اعتیاد به شکر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنج مرحله آسان برای ترک اعتیاد به شکر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید