چگونه بفهمیم کسی از استوری اینستاگرام ما اسکرین شات گرفته است؟

به گزارش بهترین عینک آفتابی، احتمالا برای شما هم این مورد اتفاق افتاده که از استوری اینستاگرام افراد مختلف به هر دلیلی اسکرین شات بگیرید. در عین حال بسیاری از افراد دوست ندارند که کسی از استوری آن ها عکس بگیرد و یا به هر طریقی آن تصویر و یا ویدیو را ذخیره کند؛ چرا که گرفتن اسکرین شات از استوری اینستاگرام به نوعی نقض کار حریم شخصی آن فرد محسوب می گردد. اینستاگرام در سال 2018 برای مدت کوتاهی این قابلیت را فعال کرد تا هر شخص متوجه گردد که چه افرادی از استوری او اسکرین شات گرفته اند. با این حال دیگر این ویژگی در دسترس نیست و باید در پی راهی برای پیدا کردن افرادی که از استوری ما اسکرین شات گرفته اند، باشیم. حال قبل از هر چیزی اگر شما هم به فکر خرید یک گوشی موبایل نو با قیمتی مناسب هستید، دکمه زیر مختص شماست.

چگونه بفهمیم کسی از استوری اینستاگرام ما اسکرین شات گرفته است؟

آیا گرفتن اسکرین شات از استوری اینستاگرام افراد مختلف اشکالی دارد؟

همگی ما می دانیم که استوری های اینستاگرام فقط 24 ساعت در صفحه شخص مورد نظر باقی می مانند و سپس پاک می شوند و اگر شما از آن اسکرین شات بگیرید، تصویر را برای همواره ذخیره نموده اید. به همین خاطر وقتی یک شخص تصویر و یا ویدیویی را استوری می نماید، یعنی دوست ندارد که آن را برای مدت طولانی در صفحه خود ذخیره کند؛ مگر این که استوری را در بخش هایلایت اینستاگرام خود ذخیره کند که در چنین شرایطی دیگر شما نیز به ذخیره کردن آن تصویر برای خود احتیاجی نخواهید داشت.

پس گرفتن اسکرین شات از استوری اینستاگرام افراد به صورت کلی کار درستی نیست. از طرف دیگر گرفتن استوری اینستاگرام از نظر فنی برای صفحه شخص مورد نظر اشکالی ایجاد نخواهد کرد. با این حال دقت داشته باشید که محتوایی که هر فرد در اینستاگرام فراوری و منتشر می نماید، فقط مختص آن فرد است و طبق قوانین اینستاگرام افراد دیگر نباید از آن محتوا برای صفحه خود بدون ذکر منبع استفاده نمایند.

در نتیجه کار درست و اخلاقی این است که اگر می خواهید از استوری یک فرد اسکرین شات بگیرید، از ایشان اجازه بگیرید. اگر این کار از نظر شما سخت است و یا منطقی به نظر نمی رسد، به این موضوع فکر کنید که شاید گرفتن اسکرین شات از استوری آن فرد نیز منطقی و جایز نباشد.

آیا زمانی که از استوری یک شخص اسکرین شات می گیریم، برای او پیغام ارسال می گردد؟

در سال 2018 اینستاگرام قابلیتی را برای کاربران خود فراهم کرد تا به راحتی متوجه شوند که کدام حساب های کاربری از استوری آن ها اسکرین شات گرفته اند. بسیاری از کاربران این ویژگی را دوست داشتند و بسیاری از افراد به دلیل این که بعد از گرفتن اسکرین شات به راحتی شناسایی می شدند، نسبت به این ویژگی معترض بودند. انتها پس از گذشت مدتی کوتاه و همزمان با شکایت هایی که از اینستاگرام بابت این ویژگی می شد، اینستاگرام این قابلیت را غیرفعال کرد.

آیا برنامه ی دیگری برای شناسایی افرادی که از استوری ما اسکرین شات گرفته اند، وجود دارد؟

احتمالا شما هم تا به امروز تبلیغات اپلیکیشن های مختلفی را دیده اید که ادعای آن ها ارائه ویژگی هایی خاص برای حساب کاربری شما در اینستاگرام است. با این حال موارد بسیار کمی وجود دارند که حتی در تبلیغات خود به شناسایی افرادی که از استوری شما اسکرین شات گرفته اند، اشاره نمایند.

بهتر است بدانید که استفاده از چنین اپلیکیشن هایی که هیچ کدام نیز مورد تایید اینستاگرام نیستند اصلا منطقی نیست. شما با استفاده از آن ها شاید چند ویژگی خاص را در حساب کاربری اینستاگرام خود تجربه کنید ولی احتمال هک شدن و نفوذ به صفحه خود را نیز افزایش داده اید که این کار اصلا منطقی نیست. بنابراین در هیچ شرایطی گول چنین تبلیغاتی را نخورید و اصلا این برنامه ها را دانلود نکنید. مطمئن باشید که ویژگی های موجود در اینستاگرام می توانند به مقدار کافی در راستای پیشرفت پیج شما مفید باشند.

نکته مهم: شما می توانید تا زمانی که استوری فعال است، متوجه شوید که چه کسانی آن را مشاهده نموده اند. در عین حال پس از گذشت 48 ساعت حتی اگر استوری خود را هایلایت کنید، باز هم متوجه نخواهید شد که چه کسانی استوری شما را مشاهده کردند مگر این که استوری شما را در آن بخش لایک نموده باشند و یا این که اکنون از بخش هایلایتی که ایجاد نموده اید، آن را لایک نمایند.

چگونه استوری اینستاگرام خود را از بعضی افراد پنهان کنیم؟

حال اگر شما نگران این هستید که بعضی افراد از استوری شما اسکرین شات بگیرند، می توانید به سراغ پنهان کردن استوری خود از چنین افرادی بروید. نکته جالب ماجرا این است که شما بدون بلاک و یا آنفالو کردن این افراد، فقط با استفاده از یک ویژگی اینستاگرام به نام Hide your Story می توانید این کار را انجام دهید. پس همین حالا مراحل زیر را به ترتیب طی کنید و استوری خود را از افراد مشکوک و یا هر فرد دیگری پنهان کنید. این مراحل عبارتند از:

مرحله اول: در ابتدا اپلیکیشن اینستاگرام را روی دستگاه خود باز کنید و وارد حساب کاربری خود شوید.

مرحله دوم: اکنون پیج شخص مورد نظر که می خواهید استوری شما را نبیند، پیدا و باز کنید.

مرحله سوم: سپس روی علامت 3 نقطه در بالای صفحه سمت راست ضربه بزنید.

مرحله چهارم: همچون تصویر بالا گزینه Hide your Story را انتخاب نمایید.

مرحله پنجم: اکنون پیغامی مبنی بر پنهان شدن استوری های شما برای شخص مورد نظر را مشاهده می کنید. در نتیجه این شخص نه می تواند استوری شما را ببیند و نه این که از آن اسکرین شات بگیرد.

مرحله ششم: این مراحل را برای افراد مورد نظر خود تکرار کنید تا بتوانید با خیال راحت استوری های خود را منتشر کنید. در عین حال بهتر است که صفحه اینستاگرام شما قفل باشد تا این افراد نتوانند حتی با حساب های کاربری دیگر نیز استوری شما را مشاهده نمایند. به همین سادگی!

فهمیدن اسکرین شات از استوری اینستاگرام هنوز هم آسان نیست!

همان طور که با خواندن این مطلب نیز متوجه شده اید، هنوز هم هیچ راه سریع و کاملی برای پیدا کردن افرادی که از استوری شما اسکرین شات گرفته اند، وجود ندارد. پس در ابتدا گول تبلیغات اپلیکیشن های جایگزین اینستاگرام را نخورید و آن ها را دانلود نکنید. در وهله دوم نیز سعی کنید که افراد مشکوک را از صفحه خود بیرون کنید و یا استوری خود را از آن ها پنهان کنید. در عین حال برای امنیت بیش تر، صفحه اینستاگرام خود را قفل کنید. این نکته را به خاطر داشته باشید که شاید منتشر نکردن تصاویر خصوصی در اینستاگرام، برترین راه نجات از این موضوع باشد. حالا بگویید که آیا راه دیگری برای پیدا کردن افرادی که استوری اینستاگرام ما اسکرین شات گرفته اند، می شناسید؟ شما بعلاوه می توانید نظرات و پیشنهادات خود را با ما و دیگر کاربران بهترین عینک آفتابی مگ در میان بگذارید.

منبع: LouiseM

منبع: دیجیکالا مگ

به "چگونه بفهمیم کسی از استوری اینستاگرام ما اسکرین شات گرفته است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه بفهمیم کسی از استوری اینستاگرام ما اسکرین شات گرفته است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید