کاخ سفید ارائه پیشنهاد عفو به بنیان گذار سایت ویکی لیکس را رد کرد

به گزارش بهترین عینک آفتابی، کاخ سفید ادعای پیشنهاد رئیس جمهور آمریکا درقبال عفو بنیان گذار سایتی افشاگر که توسط وکیل او در جلسه دادگاه مطرح شده بود را رد کرد.

کاخ سفید ارائه پیشنهاد عفو به بنیان گذار سایت ویکی لیکس را رد کرد

به گزارش گروه بین الملل بهترین عینک آفتابی، کاخ سفید پیشنهاد دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای عفو و لغو استرداد جولیان آسانژ بنیان گذار سایت افشاگر ویکی لیکس را تکذیب کرد.

به نوشته خبرگزاری رویترز، استفانی گریشام سخنگوی کاخ سفید روز چهارشنبه گفت: رئیس جمهور به غیر از این که می داند دانا روراباچر سابقاً نماینده کنگره بوده، شناخت بسیار اندکی از وی دارد و هرگز با او در این خصوص و درباره هیچ موضوع دیگری صحبت نکرده است. این [سخنان] کاملاً ساختگی است و تمام آن دروغ است.

ادوارد فیتزجرارد وکیل آسانژ در انگلیس، کشور محل بازداشت وی، در جلسه روز چهارشنبه دادگاه برای تعیین زمان جلسه استماع او و تصمیم گیری برای استردادش به آمریکا به سخنانی از سوی روراباچر استناد کرد که گفته است در سال 2017 از سوی ترامپ با آسانژ دیدار کرده و پیشنهاد مذکور را برای عفو او ارائه کرده است.

طبق این پیشنهاد، اگر آسانژ بگوید روس ها نقشی در انتشار ایمیل های هیلاری کلینتون رقیب دموکرات ترامپ در سال 2016 جهت تخریب وجهه انتخاباتی او نداشته اند، وی را عفو کرده و درخواست استردادش را لغو خواهد کرد.

با این حال رورباچر نیز گفت هرگز با رئیس جمهور درباره آسانژ صحبت نکرده است. او در بیانیه ای فرستاده شدن از سوی ترامپ را رد کرده و گفت از سوی خودش این پیشنهاد را مطرح کرده بود.

پیش تر آژانس های اطلاعاتی آمریکا اعلام کرده بودند که هک کردن و انتشار ایمیل های کلینتون، بخشی از تلاش روسیه برای تغییر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری 2016 به سود ترامپ بوده اما مسکو بارها هرگونه مداخله در انتخابات آمریکا را رد کرده است.

استماع دادگاه برای تصمیم گیری درباره استرداد آسانژ به آمریکا دو جلسه خواهد داشت که یکی از آن ها چهارشنبه هفته آینده و دیگری در ماه می میلادی برگزار خواهد شد.

ق

منبع: خبرگزاری فارس

به "کاخ سفید ارائه پیشنهاد عفو به بنیان گذار سایت ویکی لیکس را رد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاخ سفید ارائه پیشنهاد عفو به بنیان گذار سایت ویکی لیکس را رد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید