کشتی آزاد قهرمانی آسیا، یزدانی و قاسم پور طلایی شدند، حسین خانی نقره گرفت، ایران قهرمان شد

به گزارش بهترین عینک آفتابی، تیم ملی کشتی آزاد ایران با کسب 3 مدال طلا، 3 نقره و یک برنز به عنوان قهرمانی آسیا رسید.

کشتی آزاد قهرمانی آسیا، یزدانی و قاسم پور طلایی شدند، حسین خانی نقره گرفت، ایران قهرمان شد

به گزارش بهترین عینک آفتابی، روز دوم از مسابقات کشتی قهرمانی آسیا از عصر امروز (یکشنبه ـ 29 فروردین ماه) با برگزاری ملاقاتهای رده بندی و فینال 5 وزن دوم پیگیری شد و نمایندگان کشورمان پیروز به کسب دو مدال طلا، یک مدال نقره و یک مدال برنز دیگر شدند.

در وزن 74 کیلوگرم، مصطفی حسین خانی در دور اول با نتیجه 5 بر 2 از سد اختیار نوروزاف از ازبکستان گذشت. وی دور بعد با نتیجه 10 بر 3 سئونگ چول لی از کره جنوبی را از پیشِ رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

نماینده کشتی کشورمان در این مرحله آتامیرات چارلیف از ترکمنستان را با نتیجه 11 بر صفر مغلوب کرد و به ملاقات فینال راه یافت. حسین خانی در این ملاقات مقابل نورکجا کایپانوف دارنده مدال نقره دنیا از قزاقستان با نتیجه 6 بر 2 مغلوب گردید و به مدال نقره رسید.

حسن یزدانی کشتی گیر پرافتخار کشورمان در وزن 86 کیلوگرم پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر هایاتو ایشیگورو از ژاپن را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 10 بر صفر مصطفی العبید از عراق را شکست داد و راهی ملاقات فینال شد.

یزدانی برای کسب مدال طلا به مصاف دیپاک پونیا از هند رفت و در ملاقاتی یک طرفه با نتیجه 10 بر صفر دارنده مدال نقره دنیا را از پیشِ رو برداشت و صاحب مدال طلا شد.

در رقابت های وزن 92 کیلوگرم، کامران قاسم پور پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم مقابل سانجیت از هند با نتیجه 10 بر صفر به رجحان دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل رستم شودیف از ازبکستان با نتیجه 11 بر صفر به پیروزی رسید و راهی ملاقات فینال شد.

قاسم پور در ملاقات پایانی با نتیجه 10 بر صفر تسوگتگرل مونخباتار از مغولستان را از پیشِ رو برداشت و به مدال طلا دست یافت.

امین طاهری در پیکارهای در وزن 125 کیلوگرم پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 11 بر صفر عمر سارم از سوریه را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل آیال لازاریف از قرقیزستان با نتیجه 6 بر 4 ضربه فنی شد و به ملاقات رده بندی رفت. وی در این ملاقات با نتیجه 10 بر صفر دانگ هوانگ کیم از کره جنوبی را شکست داد و صاحب مدال برنز شد.

به این ترتیب؛ شاگردان غلامرضا محمدی با کسب 3 مدال طلای حسن یزدانی، کامران قاسم پور و علی شعبانی، 3 مدال نقره علیرضا سرلک، مصطفی حسین خانی و علی سوادکوهی و یک مدال برنز امین طاهری قهرمان آسیا شدند.

رده بندی انفرادی و تیمی این مسابقات به توضیح زیر است:

رده بندی انفرادی:

57 کیلوگرم: 1- راوی کومار (هند) 2- علیرضا سرلک (ایران) 3- نودیرجان صفراف (ازبکستان) و یوتو تاکشیتا (ژاپن)

61 کیلوگرم: 1- دنیاگیر میرزا توروبوف (ازبکستان) 2- ادلان عسکراف (قزاقستان) 3- شویا شیمائه (ژاپن) و ایکرامجان خادجی مراداف (قرقیزستان) ... 8- مجید داستان (ایران)

65 کیلوگرم: 1- تاکوتو اتوگورو (ژاپن) 2- باجرانگ (هند) 3- مرتضی قیاسی (ایران) و یانگ سئوک جئونگ (کره جنوبی)

70 کیلوگرم: 1- سیرباز تالگات (قزاقستان) 2- سراج الدین حسن اف (ازبکستان) 3- اسلام بیک اوروزبیکوف (قرقیزستان) و کاران (هند) ... 7- امیرحسین حسینی (ایران)

74 کیلوگرم: 1- نورکجا کایپانوف (قزاقستان) 2- مصطفی حسین خانی (ایران) 3- سومیدبازار زاندانبود (مغولستان) و اختیار نوروزاف (ازبکستان)

79 کیلوگرم: 1- بیونگ مین گانگ (کره جنوبی) 2- علی سوادکوهی (ایران) 3- نارسینگ یاداو (هند) و سایاکبای یوسوپوف (قرقیزستان)

86 کیلوگرم: 1- حسن یزدانی (ایران) 2- دیپاک پونیا (هند) 3- مصطفی العبیدی (عراق) و گوان اوک کیم (کره جنوبی)

92 کیلوگرم: 1- کامران قاسم پور (ایران) 2- تسوگتگرل مونخباتار (مغولستان) 3- هیوک بوم گوون (کره جنوبی) و سانجیت (هند)

97 کیلوگرم: 1- علی شعبانی (ایران) 2 - علیشیر یرگالی (قزاقستان) 3- ساتیوارت کادیان (هند) و تاکاهاشی ایشیگورو (ژاپن)

125 کیلوگرم: 1- اولگ بولتین (قزاقستان) 2- آیال لازاریف (قرقیزستان) 3- امین طاهری (ایران) و خودربولگا دورجخاند (مغولستان)

رده بندی تیمی:

1- ایران 179 امتیاز 2- هند 151 امتیاز 3- قزاقستان 149 امتیاز 4- ازبکستان 143 امتیاز 5- کره جنوبی 120 امتیاز 6- ژاپن 102 امتیاز.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "کشتی آزاد قهرمانی آسیا، یزدانی و قاسم پور طلایی شدند، حسین خانی نقره گرفت، ایران قهرمان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشتی آزاد قهرمانی آسیا، یزدانی و قاسم پور طلایی شدند، حسین خانی نقره گرفت، ایران قهرمان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید