کودک نابغه آمریکایی، در سن 9 سالگی از دبیرستان فارغ التحصیل شد

به گزارش بهترین عینک آفتابی، نابغه 9 ساله اهل پنسیلوانیا در آمریکا که عاشق علم و برنامه نویسی در کامپیوتر است، به یکی از جوان ترین افرادی تبدیل شده که این قدر زود از دبیرستان فارغ التحصیل می شوند. دیوید بالوگان می گوید می خواهد اخترفیزیکدان گردد و درباره سیاهچاله ها و ابرنواختر ها مطالعه کند.

کودک نابغه آمریکایی، در سن 9 سالگی از دبیرستان فارغ التحصیل شد

به گزارش دیجیاتو به نقل از گاردین، دیوید بالوگان 9 ساله اخیراً دیپلم خود را از دبیرستان ریچ در شهر هریسبورگ پنسیلوانیا دریافت نموده است. او از خانه اش در حومه شهر فیلادلفیا به صورت از راه دور در کلاس های درس شرکت نموده بود. دیوید حالا به یکی از کوچک ترین بچه هایی تبدیل شده است که از دبیرستان فارغ التحصیل می شوند.

او درواقع دومین نفر در لیست جوان ترین فارغ التحصیلان دبیرستان است. مایکل کرنی به عنوان دارنده رکورد جهانی گینس برای فارغ التحصیلی از دبیرستان در سن شش سالگی در صدر این لیست واقع شده است. کرنی در سال 1990 این رکورد را زده بود و هنوز فرد دیگری پیروز به تصاحب جایگاه او نشده است. بااین حال، بالوگان حالا بالاتر از رونان فارو، روزنامه نگار برنده جایزه پولیتزر قرار گرفته که در 11 سالگی توانسته بود از دبیرستان فارغ التحصیل گردد.

پرورش یک فرزند نابغه چالش های خاص خودش را دارد

دیوید می گوید از همین حالا می داند که می خواهد زندگی شغلی خود را صرف مطالعه در حوزه اخترفیزیک کند. پدر و مادر این نابغه نوجوان فارغ التحصیل دانشگاه هستند، اما می گویند بزرگ کردن بچه ای با این سطح از هوش و استعداد کار ساده ای نیست.

رانیا، مادر دیوید می گوید: باید خارج از چارچوب ها فکر می کردم. او بچه ای 9 ساله است که مغزش ظرفیت درک و هضم مفاهیمی فراتر از سن وسال خودش و حتی گاهی اوقات فراتر از فهم من را دارد. دیوید می گوید برخی از معلمان مدرسه او را تشویق نموده اند تا پیگیر مطالعاتش باشد و علاقه خود را دنبال کند.

دیوید که از اعضای انجمن تیزهوشان Mensa به شمار میرود، از زمان فارغ التحصیلی از دبیرستان، یک ترم را در کالج منطقه ای Bucks گذرانده است. درعین حال، او و والدینش در پی دانشگاه های دیگری هستند که بتوانند جوابگوی استعداد های خاص او باشند. دیوید افزون بر تحصیل علم، در پی دریافت کمربند مشکی هنر های رزمی است و به نواختن پیانو هم علاقه دارد.

منبع: فرارو

به "کودک نابغه آمریکایی، در سن 9 سالگی از دبیرستان فارغ التحصیل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کودک نابغه آمریکایی، در سن 9 سالگی از دبیرستان فارغ التحصیل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید