یوتیوب کاربرانش را مجبور می نماید 10 تبلیغ پشت سر هم ببینند

به گزارش بهترین عینک آفتابی، به گزارش تعدادی از کاربران یوتیوب ظاهرا این پلتفرم بعضی از آن ها را مجبور نموده 10 ویدیوی تبلیغاتی را پشت سر هم ببینند.

یوتیوب کاربرانش را مجبور می نماید 10 تبلیغ پشت سر هم ببینند

طبق گفته بعضی از کاربران، ظاهرا آن ها قبل از اینکه اصلا فرایند شروع ویدیوی اصلی شروع شود، مجبور شده اند 10 ویدیوی تبلیغاتی را پشت سر هم دیدن نمایند بدون اینکه گزینه ای برای رد آن تبلیغات وجود داشته باشد. طول ویدیوهای تبلیغاتی هم ظاهرا فقط 6 ثانیه بوده است. معمولا اینطور است که قبل از شروع ویدیوی اصلی یا حین دیدنی آن در یوتیوب، باید تبلیغات هم دیدن کنید اما ظاهرا این بار یوتیوب میخواهد تعداد ویدیوهای تبلیغاتی را افزایش دهد.

این خبر در ابتدا در Reddit به وسیله تعدادی از کاربران منتشر شده بود اما اکنون وب سایت های خبری هم آن را پوشش داده ند که به معنای تأیید چنین اتفاقی است. البته به نظر می رسد فقط بخش کوچکی از کاربران به این مشکل دچار شده اند.

TeamYouTube (حساب رسمی پشتیبانی یوتیوب) در توییتر به این موضوع واکنش نشان داده و گفته که این اتفاق به خاطر فرمت نو ویدیوهای تبلیغاتی کوتاه (bumper ads) اتفاق افتاده است. bumper ads با این هدف طراحی شده تا یاری کند شخص یا سازمان تبلیغ دهنده به وسیله یک ویدیوی کوتاه 6 ثانیه ای، کاربران زیادی را جذب کند که این یعنی ظاهرا باید با آن کنار بیاییم.

البته نکته مثبت ماجرا اینجاست که اگر یک روز با چنین موضوعی روبرو شدید، نهایتا 1 دقیقه از وقتتان برای دیدنی ویدیوهای تبلیغاتی خواهد رفت چون این 10 ویدیو، 6 ثانیه ای هستند. هرچند این موضوع باز هم در نهایت به نوع محتوایی که می خواهید دیدن کنید بر می شود.

حال با دانستن این موضوع که گاهی اوقات قبل از دیدنی یک ویدیو باید 10 تبلیغات پشت سر هم بدون امکان رد کردن ببینیم، موضوعی است که شاید بعضی از کاربران را اصلا از دیدنی محتوا به وسیله این سرویس منصرف کند. هرچند هنوز معین نیست این اتفاق چه زمانی و در چه شرایطی رخ می دهد.

گفتنی است یک سرویس اشتراکی هم با نام یوتیوب پریمیوم وجود دارد و کاربرانی هم که استفاده جدی از این پلتفرم دارند می توانند با پرداخت هزینه ای معین، حق اشتراک خریداری نمایند و بدون هیچ تبلیغات خاصی، به دیدنی ویدیو بپردازند. حالا باید دید واکنش کاربران به این سیاست نو یوتیوب در قبال نمایش تبلیغات چه خواهد بود.

نظر شما در این رابطه چیست؟

منبع: PhoneArena

منبع: دیجیکالا مگ

به "یوتیوب کاربرانش را مجبور می نماید 10 تبلیغ پشت سر هم ببینند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یوتیوب کاربرانش را مجبور می نماید 10 تبلیغ پشت سر هم ببینند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید