4 تصمیم جدید برای تداوم رونق بورس با شیب ملایم ، شاخص ریزش نداشت، اصلاح شد

به گزارش بهترین عینک آفتابی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: شورای عالی بورس در جلسه امروز خود به منظور حمایت از بازار تصمیمات مهمی اتخاذ کرد.

4 تصمیم جدید برای تداوم رونق بورس با شیب ملایم ، شاخص ریزش نداشت، اصلاح شد

به گزارش گروه مالی بهترین عینک آفتابی، حسن قالیباف اصل رئیس سازمان بورس، در مورد عرضه ای تی اف دوم دولت گفت: سازمان بورس و اوراق بهادار مجوز های لازم برای عرضه این صندوق را صادر کرده و طبق برنامه ریزی ها، عرضه به موقع انجام می شود.

وی با اشاره به اینکه عرضه این صندوق عمومی است و از طریق درگاه های بانکی و بازار سرمایه انجام می شود، ابراز داشت: افراد با کد ملی هم می توانند صندوق دارا دوم را که مشتمل بر سهام شرکت های پالایشی است، خریداری کنند. البته، تعیین قیمت واحد های این صندوق توسط هیات دولت در حال بررسی است.

قالیباف عرضه ای تی اف سوم را هم در دستور کار دانست و ادامه داد: البته درخواستی هنوز از سوی سازمان خصوصی سازی به سازمان در این زمینه ارسال نشده است، اما این موضوع در دست پیگیری است.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار جلسه امروز شورای عالی بورس را در راستای حمایت از بازار بیان کرد و گفت: امروز در مورد سهام عدالت در شورای عالی بورس بررسی هایی انجام و قرار شد تا از اعتبارات کافی برای خرید سهام عدالت استفاده شود. سهام عدالت جزو سهام مهم و شرکت های بزرگ بازار است، ضمن اینکه قرار شد تا معاملات سهام عدالت به طور بلوکی توسط کارگزاری ها و نهاد های مالی انجام شود؛ بنابراین این سهام دیگر به صورت کد در بورس معامله نمی شود.

قالیباف در مورد شرایط منفی بازار طی چند روز اخیر اظهار کرد: شرایط بازار همیشه تابع عرضه و تقاضاست. سرمایه گذاران باید بدانند که همیشه بازار صعودی نیست، بلکه قیمت ها از متغیر های موجود و اخبار و واقعیت های روز تاثیر می گیرد و این بازار همیشه با ریسک همراه است.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار تاکید کرد: تصمیمات اخیر شامل بازگشت ساعت معاملات، افزایش حدنصاب در صندوق های بادرآمد ثابت به 15 درصد و افزایش حداعتباری کارگزاری ها با توجه شرایط روز و در جهت تقویت بخش تقاضا انجام شد. البته درحال بررسی برای افزایش و ارتقای سیستم معاملات و رفع کندی آن نیز هستیم.

وی همچنین اجرای سهام شناوری را مناسب دوران رونق دانست و بیان کرد: در شرایط فعلی، عرضه ای در این راستا انجام نخواهد شد.

رییس سازمان بورس شرح داد: بازارسرمایه همچنان توانایی صعود دارد، ولی هرچقدر این افزایش با شیب ملایمتری صورت بگیرد، مناسبتر است. در چند هفته گذشته با وجود ریزش در بازار متغیر های بنیادی بازار تغییری نکرده است.

وی به سرمایه گذاران توصیه کرد: مازاد دارایی خود را به بازار وارد کنند. بازارسرمایه بازاری است که سرمایه گذار باید در آن حوصله داشته و صبر پیشه کند و در نظر داشته باشد که بازده بازارسرمایه در بلند مدت بیشتر از بازار های دیگر است.

* عضو شورای عالی بوری: با 25 سال سابقه می گویم بازدهی بورس در بلندمدت بالاست

شاهین چراغی عضو شورای عالی بورس هم گفت: در جلسه امروز شورا تصمیمات خوبی گرفته و مقرر شد حقوقی ها که سهامدار عمده هستند، بازار را مورد حمایت قرار دهند.

شاهین چراغی با اشاره به جزییات جلسه امروز شورای عالی بورس گفت: شورا به دقت تحولات بازار سرمایه را زیر نظر دارد و همچنان از سهامداران خرد حمایت خواهد کرد.

وی ادامه داد: به عنوان کارشناسی که بیش از 25 سال سابقه فعالیت در بازار سرمایه دارد، به سهامداران توصیه می کنم که نوسانات را جزو ذات بازار بدانند؛ سهامدارانی که فکر بلندمدت دارند و در بازار می مانند، بازدهی بسیار مناسبی کسب خواهند کرد.

عضو شورای عالی بورس با بیان اینکه با حجم نقدینگی فعلی در کشور، بهترین بازاری که می توان آسوده خاطر و در بلندمدت به آن فکر کرد، بازار سرمایه است، خاطر نشان کرد: مدل قیمت گذاری دارا دوم در دولت در دست بررسی است تا با جذابیت خوبی به مردم عرضه شود.

سلاح ورزی: بورس در روز های اخیر ریزش نداشته، اصلاح شده

سلاح ورزی عضو شورای عالی بورس هم، از حمایت های هوشمند دولت از بازار سرمایه خبر داد و گفت: در جلسه ای که دقایقی پیش با حضور اعضا تشکیل شد، اعضای شورای عالی اظهار داشتند که اتفاقات چند روز اخیر در راستای اصلاح شاخص بوده است.

حسین سلاح ورزی اضافه نمود: نظر اعضای شورای عالی بورس به اتفاق آرا این بود که تحولات اخیر بازار سرمایه ایران به نوعی اصلاح معمول بوده که در ذات بازار سرمایه است و نمی توان از آن تلقی ریزش داشت.

وی شرح داد: همه بورس های دنیا، توام با ریسک هستند و در واقع، ذات بورس با نوسان همراه است.

به گفته این عضو شورای عالی بورس، در این جلسه علاوه بر دیگر اعضا، کننده دولت و بانک مرکزی هم در رابطه با اصلاح اخیر صحبت و ابراز امیدواری کردند که بازار سرمایه همچنان با رونق به راستا خود ادامه خواهد داد.

سلاح ورزی به سرمایه گذاران توصیه کرد: خود را بیش از پیش به دانش بورسی تجهیز کنند و سرمایه های اصلی خود را به بورس نیاورند و در صندوق ها سرمایه گذاری کنند.

نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران اضافه نمود: در جلسه امروز همچنین در مورد چگونگی عرضه دارا دوم بحث و گفتگو شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "4 تصمیم جدید برای تداوم رونق بورس با شیب ملایم ، شاخص ریزش نداشت، اصلاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 تصمیم جدید برای تداوم رونق بورس با شیب ملایم ، شاخص ریزش نداشت، اصلاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید