4 دستور رئیس جمهور به مدیران عامل بانک ها، بدهکاران کلان بانکی معرفی می شوند

به گزارش بهترین عینک آفتابی، وزیر اقتصاد درباره جلسه رئیس جمهور با مدیران عامل بانک ها نوشت: برگرداندن سود مازاد دریافتی، اعلام بدهکاران کلان بدحساب بانکی، توسعه وام قرض الحسنه و دسترسی مردم به وام های خرد مبتنی بر اعتبارسنجی (نه وثیقه و ضامن) از اولویت های وزارت اقتصاد بود که مورد تاکید قاطع ایشان نهاده شد.

4 دستور رئیس جمهور به مدیران عامل بانک ها، بدهکاران کلان بانکی معرفی می شوند

به گزارش گروه مالی بهترین عینک آفتابی، سید احسان خاندوزی در صفحه مجازی خود نوشت: جلسه رئیس جمهور با مدیران بانک ها پس از یک دهه برگزار گردید. برگرداندن سود مازاد دریافتی، اعلام بدهکاران کلان بدحساب بانکی، توسعه وام قرض الحسنه و دسترسی مردم به وام های خرد مبتنی بر اعتبارسنجی (نه وثیقه و ضامن) از اولویت های وزارت اقتصاد بود که مورد تاکید قاطع ایشان نهاده شد.

امروز هم صالح آبادی درباره جلسه رئیس جمهور با مدیران عامل بانک ها گفت: همانطور که پیش از این نیز اشاره کردم و امروز نیز رئیس جمهور بر آن تأکید کردند، موضوع اعتبارسنجی امری بسیار مهم است، در صورتی که افراد دارای رتبه اعتبارسنجی مناسب باشند به طور ویژه تسهیلات خرد، سهل تر به آن ها پرداخت می گردد. براین اساس و باتوجه به تأکید رئیس جمهوری دسترسی آحاد مردم به نظام بانکی باید آسان گردد.

وی اضافه نمود: البته ما در حال حاضر امکان وثایق سهل را فراهم کردیم. اما الزام بیشتری در این زمینه برای بانک ها در نظر خواهیم گرفت. باید تأکید کنم که مشروط به رتبه اعتباری مناسب مشتری لزوماً نیازی نیست که وثایق زیادی از وی دریافت گردد و با روش های دیگر و حداقل وثایق تسهیلات خرد می تواند به مشتری پرداخت گردد؛ بنابراین ما بر روی مدل های مرتبط کار خواهیم کرد و در آینده نزدیک مجموعه ای از مقررات و قوانین را به شبکه بانکی ابلاغ خواهیم کرد تا دسترسی مردم تسهیل گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "4 دستور رئیس جمهور به مدیران عامل بانک ها، بدهکاران کلان بانکی معرفی می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 دستور رئیس جمهور به مدیران عامل بانک ها، بدهکاران کلان بانکی معرفی می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید