این 4 استان آماده برف سنگین باشند، برف 1متری در راه است

به گزارش بهترین عینک آفتابی، رئیس مرکز ملی پیش بینی سازمان هواشناسی کشور از صدور هشدار سطح قرمز برای شمال غرب کشور اطلاع داد و گفت: پیش بینی می کنیم در این منطقه ها برف سنگین ببارد.

این 4 استان آماده برف سنگین باشند، برف 1متری در راه است

بهترین عینک آفتابی: صادق ضیائیان در گفت وگو با خبرنگار مالی خبرگزاری تسنیم، اظهار کرد: با توجه به فعالیت سامانه بارشی، سازمان هواشناسی برای جنوب غرب آذربایجان غربی، ارتفاعات شمالی آذربایجان شرقی، ارتفاعات و محورهای مواصلاتی اردبیل و شمال غربی کردستان هشدار سطح قرمز صادر نموده است.

وی ادامه داد: برای این منطقه ها بارش برف سنگین پیش بینی شده است و توصیه می کنیم مردم از هرگونه ترددی خودداری نمایند و سفرها را به زمان دیگری موکول نمایند.

هواشناسی ایران 1402/10/23؛ هشدار نارنجی هواشناسی برای 9 استان

وی با اشاره به احتمال وقوع بهمن، اضافه کرد: بر این اساس به کوهنوردان توصیه می کنیم به هیچ عنوان فعالیتی نداشته باشند.

رئیس مرکز ملی پیش بینی سازمان هواشناسی کشور گفت: دستگاه های اجرایی بایستی برای برف روبی آمادگی داشته باشند، احتمال قطعی برف و انسداد راه های روستایی به ویژه در منطقه ها سردسیر و حتی انسداد راه های شریانی در گردنه ها وجود دارد.

ضیائیان با تأکید بر این که روستاییان باید برای قطعی برق و انسداد جاده ها آمادگی داشته باشند، اضافه کرد: این احتمال وجود دارد در ارتفاعات به ویژه ارتفاعات جنوب غرب استان آذربایجان غربی شاهد بارش برف 1متری باشیم.

توصیف سامانه: تشدید قابل توجه فعالیت سامانه بارشی

زمان آغاز: شنبه 1402/10/23

زمان پایان: شنبه 1402/10/23

نوع مخاطره: بارش سنگین برف، مه گرفتگی، در منطقه ها کوهستانی کولاک برف و رخداد بهمن.

منطقه اثر: جنوب غرب آذربایجان غربی، شمال غرب کردستان، ارتفاعات اردبیل و ارتفاعات در شمال شرق آذربایجان شرقی.

اثر مخاطره: اختلال در ناوگان حمل و نقل، کاهش دید، بهمن، کولاک برف، انسداد محورهای موصلاتی به ویژه در منطقه ها سردسیر و اختلال در انتقال نهاده های انرژی از جمله برق و گاز.

توصیه: اجتناب از سفر بویژه در گردنه های برف گیر، خودداری مطلق از فعالیت های کوه نوردی و جابجایی عشایر، پرهیز از فعالیت های عمرانی، آمادگی کامل دستگاه های اجرایی و امدادی، آمادگی کامل راهداری جهت برف روبی در مسیرها و مدیریت در انتقال نهاده های انرژی.

منبع: توریسم آنلاین

به "این 4 استان آماده برف سنگین باشند، برف 1متری در راه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این 4 استان آماده برف سنگین باشند، برف 1متری در راه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید