بانک مرکزی، تراکنش های بانکی فاقد کد شهاب از 5 بهمن ماه، در ساتنا برگشت می خورند

به گزارش بهترین عینک آفتابی، خبرنگاران - تمام تراکنش های بانکی فاقد کد شهاب از 5 بهمن ماه در ساتنا برگشت می خورند، لذا افراد حقیقی یا حقوقی که کدملی یا شناسه ملی خود را به بانک اظهار نکرده باشند نمی توانند از این خدمت بهره مند شوند.

بانک مرکزی، تراکنش های بانکی فاقد کد شهاب از 5 بهمن ماه، در ساتنا برگشت می خورند

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، این بانک طی چند سال اخیر در تلاش بوده است هویت صاحبان تراکنش های بانکی با قاطعیت هرچه بیشتر شفاف شود و به همین دلیل نیز نسبت به راه اندازی سامانه نهاب با همکاری سازمان هایی از جمله ثبت احوال کشور، ثبت شرکت ها، وزارت کشور و سایر نهادهای ذی ربط اقدام کرده است.

بر این اساس و به منظور عمل به تکلیف قانونی، از روز 5 بهمن ماه، تمام تراکنش های فاقد کد شهاب در ساتنا برگشت می خورند.

کد شهاب همان کدملی برای اشخاص حقیقی و شناسه ملی برای اشخاص حقوقی است.

از این رو بانک مرکزی به عنوان نهاد سیاست گذار پولی و بانکی، با جدیت هرچه تمام تر فرایند جلوگیری از انجام تراکنش هایی که به یک شخص حقیقی یا حقوقی تعیین مربوط نیستند را آغاز کرده است و این مهم بلافاصله در سایر سامانه های بین بانکی و پس از آن در سامانه های درون بانکی اجرا می شود.

لذا افراد حقیقی یا حقوقی که کدملی یا شناسه ملی خود را به بانک اظهار نکرده باشند، نمی توانند از خدمات بانکی بهره مند شوند.

یادآور می شود، این اقدام بر فعالیت مشتریانی که اطلاعات هویتی ایشان نزد بانکها و موسسات اعتباری موجود است، تاثیری نخواهد داشت و صرفاً حساب ها و تراکنش هایی را که فاقد شناسه ملی هستند را برگشت می زند.

در پایان بار دیگر تأکید می شود، با توجه به مهلت طولانی که برای اجرای این قانون در نظر گرفته شده بود، زمان تعیین شده تمدید نخواهد شد.

منبع: شفقنا اقتصادی

به "بانک مرکزی، تراکنش های بانکی فاقد کد شهاب از 5 بهمن ماه، در ساتنا برگشت می خورند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بانک مرکزی، تراکنش های بانکی فاقد کد شهاب از 5 بهمن ماه، در ساتنا برگشت می خورند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید