توان تولید روزانه پنج تا 10 تُن مواد ضدعفونی کننده، مشکل کمبود الکل

به گزارش بهترین عینک آفتابی، رئیس پژوهشکده توسعه صنایع شیمیایی جهاد دانشگاهی گفت: در روزهای اخیر، روزانه یک تن مواد ضدعفونی کننده در پژوهشکده توسعه صنایع شمیایی جهاد دانشگاهی تولید می شد، ولی با توجه به این که الکلی که در اختیار داشتیم تمام شد، مشغول رایزنی با سازمان های مختلف هستیم تا بتوانیم برای تولید این مواد الکل به دست آوریم.

توان تولید روزانه پنج تا 10 تُن مواد ضدعفونی کننده، مشکل کمبود الکل

مسعود کمبرانی در گفت وگو با بهترین عینک آفتابی، با بیان این که پژوهشکده توسعه صنایع شیمیایی جهاد دانشگاهی با توجه به شرایط کشور به تولید محلول های و ژل های ضدعفونی کننده اقدام کرده است، گفت: بعد از شیوع ویروس کرونا در کشور با توجه به سیاستی که جهاد دانشگاهی مبنی بر برطرف مسائل کشور دارد، تصمیم گرفته شد که بخشی از نیاز مردم و یا حداقل نیاز خانواده جهاد دانشگاهی به مواد ضدعفونی کننده از طریق پژوهشکده توسعه صنایع شیمیایی برطرف شود.

وی اضافه نمود: به همین دلیل، پژوهشکده توسعه صنایع شیمیایی با تغییر خط تولید خود به تولید مواد ضدعفونی کننده اقدام کرد. در این پژوهشکده، محلول های ضدعفونی کننده برای دست و سطوح و ژل ضدعفونی کننده، با الکل موجود و به مقدار محدود تولید شد و در اختیار پرسنل جهاد دانشگاهی قرار گرفت. تعدادی از شرکت ها هم برای پرسنل خود از این محصولات خریداری کردند.

رئیس پژوهشکده توسعه صنایع شیمیایی جهاد دانشگاهی با اشاره به نیاز فعلی کشور به مواد ضدعفونی کننده گفت: اگر مواد اولیه در اختیار جهاد دانشگاهی قرار بگیرد، می توانیم روزانه پنج الی 10 تن از این مواد را تولید کنیم و در اختیار سازمان ها و مردم قرار دهیم. در روزهای اخیر، روزانه یک تن از این مواد ضدعفونی کننده در پژوهشکده توسعه صنایع شمیایی جهاد دانشگاهی تولید می شد، ولی با توجه به این که الکلی که در اختیار داشتیم تمام شد مشغول رایزنی با سازمان های مختلف هستیم تا بتوانیم برای تولید این مواد الکل به دست آوریم.

کمبرانی ادامه داد: اکنون بسیاری از شرکت ها به تولید این مواد اقدام کرده اند و فکر میکنم در چند روز آینده بازار به تعادل می رسد و نیاز برطرف شود اما متاسفانه برخی با سوءاستفاده از این شرایط اقدام به فروش محصولات بی کیفیت با قیمت های غیرمنطقی می کنند. در این شرایط فعلی به این شرکت ها توصیه می کنم، اگر دردی از دردهای مردم کم نمی کنند به مسائل مردم اضافه نکنند.

وی در پاسخ به پرسشی درباره کیفیت محصولات تولید شده گفت: آنالیز های مرکز آنالیز بهداشت پژوهشکده توسعه صنایع شیمیایی جهاد دانشگاهی که دارای مجوز از سازمان استاندارد و سازمان غذا و دارو است، کیفیت این محصولات را تایید کرده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "توان تولید روزانه پنج تا 10 تُن مواد ضدعفونی کننده، مشکل کمبود الکل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توان تولید روزانه پنج تا 10 تُن مواد ضدعفونی کننده، مشکل کمبود الکل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید