حامد لک، ستاره ای که برای پیشرفت و درخشش در پرسپولیس با هیچ چیز و هیچ کس شوخی ندارد

به گزارش بهترین عینک آفتابی، خبرگزاری خبرنگاران- حامد لک درخشش خیره کننده ای در پرسپولیس آن هم به عنوان جانشین دروازه بانی به نام علیرضا بیرانوند داشته است.

حامد لک، ستاره ای که برای پیشرفت و درخشش در پرسپولیس با هیچ چیز و هیچ کس شوخی ندارد

به گزارش بهترین عینک آفتابی، حامد لک در اوج ناباوری اهالی فوتبال به پرسپولیس پیوست. حتی خوش بین ترین طرفداران پرسپولیس نیز گمان نمی کردند لک بتواند جانشین شایسته ای برای بیرانوند باشد و جای خالی هیولای سرخ را پُر کند. آن هم در حالی که این دروازه بان در سال های گذشته به جز تراکتور در تیم دیگری که همواره در بالای جدول باشد یا برای قهرمانی بجنگد حضور نداشت و همین موضع باعث شده بود تا این گمان ایجاد گردد که لک تجربه لازم برای حراست از قفس توری تیم های مدعی و در کورس قهرمانی را ندارد.

به رغم تفکرات موجود، یحیی گل محمدی بلافاصله بعد از اینکه متوجه شد دریافت جذب رشید مظاهری می تواند مسائل حاشیه ای برای مجموعه ایجاد کند، به سراغ حامد لک رفت. دروازه بانی که از سال ها پیش آشکارا علاقه و تعصب خود به پرسپولیس را فریاد زده بود و حتی زمانی که در تراکتور بازی می کرد و در اردوی تیم ملی نیز حضور داشت، زیر پیراهنش لباسی را به تن می کرد که عکس علی کریمی، شماره 8 اسطوره ای پرسپولیس روی آن بود. در نهایت حامد لک به پرسپولیس پیوست تا پرسپولیس هشتمین تیم او باشد.

با تصمیم گل محمدی و داوود فنایی، حامد در لیگ قهرمانان دروازه بان شماره یک پرسپولیس شد. به گونه ای که در همان اولین بازی پرسپولیس مقابل التعاون با عکس العملی فوق العاده، تیم را به لیگ قهرمانان بازگرداند. حامد لک درخشید تا پرسپولیس التعاون را ببرد و در حالی که از دو بازی اولش هیچ بردی نداشت، با این سه امتیاز جان بگیرد. حامد لک در بازی های بعدی مقابل التعاون و الشارجه هم نقش ویژه ای در پیروزی تیمش داشت. به گونه ای که تنها یک بار دروازه اش در دور مقدماتی باز شد؛ آن هم در بازی با الدحیل و از روی نقطه پنالتی! در ادامه مسابقات نیز حامد مقابل تمام مهاجمان گران قیمت و سرشناس تیم های رقیب، فوق العاده حاضر شد تا در خاتمه تنها با دو گل خورده که هر دو نیز از روی نقطه پنالتی به ثمر رسید، به عنوان بهترین دروزاه بان غرب آسیا، قطر را ترک کند.

حضور موثر در ساختار تاکتیکی، هماهنگی کامل با مدافعان مرکزی، رفلکس های به موقع، تایمینگ مناسب در خروج ها و از همه مهم تر بازی خوانی درست و جاگیری های مناسب باعث شد تا دروازه پرسپولیس مقابل مهاجمانی چون دراگان سران، بونجاح، عبدالرزاق و مایکون بسته بماند. به ویژه در بازی های یک هشتم، یک چهارم و نیمه نهایی و رویارویی با السد، پاختاکور و النصر که در چند نوبت با سیوهایی فوق العاده موقعیت های بالای 80 درصد حریف را مهار کرد. این گونه بود که درنهایت حامد لک با ثبت 5 کلین شیت در 7 مسابقه و تنها 2 گل خورده(از روی نقطه پنالتی) و همچنین 88/9 درصد مهار توپ ها عنوان بهترین دروزاه بان غرب آسیا را مال خود کرد تا طرفداران پرسپولیس جای بیرانوند را خالی نبینند.

دروازه بان 29 ساله پرسپولیس در ادامه نیز از کوشش و درخشش دست برنداشت. او در لیگ بیستم و در دو هفته ابتدایی به عنوان دروزاه بان شماره یک پرسپولیس به میدان رفت و دروازه اش را بسته نگه داشت تا درخاتمه بازی دیروز مقابل صنعت نفت، زیر باران سر بر سجده شکر بگذارد. پیش از بازی مقابل صنعت نفت، خیلی ها کار حامد لک را سخت می دانستند. بازگشت حسن بیت سعید، مهاجم نامدار صنعت نفت پس از باز شدن پنجره نقل و انتقالاتی این تیم و حضور این مهاجم زهر دار کنار طالب ریکانی که ستاره این تیم در بازی اول با ثبت بریس بود، انتظار می شد یک روز سخت پیش روی حامد لک است.

به این زوج خطرناک خالقی فر را هم اضافه کنید تا متوجه ارزش کلین شیت حامد لک و همین طور خط دفاعی پرسپولیس به رهبری سیدجلال حسینی شوید. به هر روی حامد لک هم مقابل سایپا دروازه اش را بسته نگه داشت هم مقابل صنعت نفت تا پس از 9 بازی پوشیدن پیراهن پرسپولیس بتواند با آمار فوق العاده عدم دریافت گل در جریان بازی ها خیال طرفداران پرسپولیس و همین طور کادر فنی این تیم را راحت کند.

منبع: خبرگزاری آریا

به "حامد لک، ستاره ای که برای پیشرفت و درخشش در پرسپولیس با هیچ چیز و هیچ کس شوخی ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حامد لک، ستاره ای که برای پیشرفت و درخشش در پرسپولیس با هیچ چیز و هیچ کس شوخی ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید