خبرنگاران استاندار : برای توزیع عادلانه ثروت در خوزستان تعاونی ها باید بیشتر بکارگیری شوند

به گزارش بهترین عینک آفتابی، اهواز- خبرنگاران- استاندار خوزستان با اشاره به اینکه بررسی ها نشان می دهد توزیع ثروت در استان با مشکلاتی همراه بوده است، گفت: تعاونی ها یکی از راهکارهای مهم برای تحقق صحیح این امر هستند که باید بیش از پیش بکارگیری شوند.

خبرنگاران استاندار : برای توزیع عادلانه ثروت در خوزستان تعاونی ها باید بیشتر بکارگیری شوند

به گزارش بهترین عینک آفتابی غلامرضا شریعتی شامگاه یکشنبه در نشست شورای تعاونی استان با اشاره به اینکه نباید اجازه داد کاربرد و رسالت اصلی تعاونی ها به فراموشی سپرده شود، اظهارداشت: در این رابطه باید بتوان با برنامه ریزی که صورت می گیرد، از ظرفیت تعاونی ها در راستای خلق ثروت و ایجاد فرصت های مناسب شغلی استفاده کرد.

نماینده عالی دولت در استان با تاکید بر توسعه فعالیت های تعاونی در استان خوزستان به یک اولویت جدی برای رونق فعالیت های تولیدی، ادامه داد: برای تحقق این امر، دستگاه های مرتبط به ویژه مجموعه مدیریت اقتصادی استان باید وقت بیشتری را به تعاونی ها اختصاص دهند.

استاندار خوزستان شرح داد: بررسی های اجرا شده نشان می دهد که یکی از مسائل استان موضوع توزیع ثروت است و یکی از راه های برون رفت از این مشکل، توسعه تعاونی ها و اجرای عدالت از این طریق است.

وی بیان داشت: تعادل بین فعالیت های اقتصادی دولت، بخش خصوصی و تعاونی باید بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرد تا چشم انداز روشنی در زمینه توزیع عادلانه ثروت در استان و خلق فرصت های مناسب شغلی به وجود بیاید.

شریعتی شکل گیری هرچه بیشتر تعاونی ها را ضروری خواند و گفت: بعضا در استان خوزستان، تعاونی ها با دستگاه های اجرایی و یا بانک ها چالش هایی دارند که باید در راستای حمایت از کسب و کارهای ایجاد شده توسط آنها این مسائل بررسی و مورد پیگیری قرار بگیرد.

وی گفت: امروز در شورای تعاونی استان، مسائل بخشی از این شرکت ها مورد بررسی قرار گرفت و دستورات لازم برای رفع چالش ها و موانع فعالیت آنها به دستگاه های اجرایی مرتبط ابلاغ شد.

استاندار خوزستان یادآورشد: این شرکت ها را کسب و کارهای تولیدی با موضوع صادراتی تشکیل می دهند که از اشتغالزایی قابل توجهی برخوردار هستند.

بر اساس سند چشم انداز 20 ساله، باید 25 درصد اقتصاد کشور توسط تعاونی ها اداره شود.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران استاندار : برای توزیع عادلانه ثروت در خوزستان تعاونی ها باید بیشتر بکارگیری شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران استاندار : برای توزیع عادلانه ثروت در خوزستان تعاونی ها باید بیشتر بکارگیری شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید