خبرنگاران دیاباته: شاید در تیم ملی ایران بازی کنم، پرسپولیس لیاقت این جایگاه را دارد

به گزارش بهترین عینک آفتابی، تهران- خبرنگاران- مهاجم تیم فوتبال استقلال با بیان اینکه از حضور در ایران پشیمان نیست و شاید خیلی زود برای تیم ملی ایران هم بازی کنم، گفت: پرسپولیس لیاقت این جایگاه را دارد، چراکه تیم بسیار خوبی است.

خبرنگاران دیاباته: شاید در تیم ملی ایران بازی کنم، پرسپولیس لیاقت این جایگاه را دارد

شیخ دیاباته با حضور در برنامه فوتبال برتر، گفت: ابتدا باید از مردم ایران تشکر کنم که بسیار مهربان هستند و باید بگویم که شرایط خوبی در اینجا دارم. وقتی پیشنهاد استقلال رسید کمی فکر کردم و پذیرفتم به ایران آمده و تجربه جدیدی داشته باشم و اکنون به هیچ عنوان از آمدن به ایران پشیمان نیستم.

وی افزود: از حضور در ایران بسیار خشنودم. شما مردم بسیار مهربانی داریم و تماشاگران استقلال و تمامی تیم ها واقعا قابل تحسین هستند. خشنودم در کشوری بازی می کنم که همه به من احترام می گذارند و حتی هواداران رقیب هم به من احترام می گذارند. قبل از فوتبال بازی کردن یک انسان هستم و انسانیت برایم در اولویت واقع شده است. در ایتالیا بازی کرده ام و از استراماچونی شناخت خوبی داشتم و به ایران آمدم تا با او کار کنم.

دیاباته در خصوص جدایی استراماچونی، گفت: خیلی سخت بود و فکر می کردم که شرایط تیم چه می شود. جدایی استرا برایم ضربه سختی بود و نگرانی داشتم. خوشبختانه مربی جدید آمد که از نظر فنی و انسانیت بسیار خوب است و باید از او تشکر کنم که در این شرایط سخت پذیرفت تا به تیم کمک کند.

این مهاجم افزود: من ملیت آفریقایی و فرانسوی دارم. اما اکنون یک ایرانی هستم و اینجا را خیلی دوست دارم. شاید خیلی زود برای تیم ملی ایران بازی کردم (با خنده).

وی افزود: در ایران خیلی زود تطبیق پیدا کردم و هرچند رنگ پوستم مشکی است اما ایرانی هستم. مردم مهربانی دارید. خیلی ها می گفتند آمدن به کشور شما ایده خوبی نیست اما من آمدم. زمانی بود که کرونا خیلی شدت گرفت و به فرانسه رفتم و دوباره همان افراد گفتند که به ایران برنگرد. به همه گفتم که ایرانی ها نژادپرست نیستند و هیچگاه به من نگفته اند که سیاه پوست هستم.

دیاباته در خصوص اینکه چرا استقلال قهرمان لیگ نشد، توضیح داد: تمام تلاشمان را انجام دادیم و باید واقعیت را گفت که پرسپولیس تیم بسیار خوبی دارد و لیاقت این جایگاه را دارد. استقلال خیلی بد نبود و تغییر مربی داشتیم و این مساله روی تیم تاثیر می گذارد. اگر استقلال به دومی برسد نتیجه خوبی خواهد بود. حتی اگر دوست داشتیم قهرمان شویم، معتقدم پرسپولیس در این فصل بسیار خوب بود و احترام زیادی برای پرسپولیس و تمامی تیم ها قائل هستم. ایران لیگ بسیار خوبی است و بازیکنان شایسته ای را در اینجا دیده ام.

وی در خصوص قرار داشتن در صدر جدول گلزنان، بیان نمود: مهاجم هستم و گلزنی قسمتی از شغل من است. از گلزنی لذت می برم و افرادی که من را دوست دارند با گل هایم خشنود می شوند. در خصوص نحوه پنالتی زدنم باید بگویم که کمی صبر می کنم و سپس ضربه می زنم که دروازه بان نتواند تشخیص دهد.

این مهاجم گفت: در استقلال بازیکنان بسیار خوبی دارم و آنهم هواداران هستند. تماشاگران ایرانی واقعا عالی هستند و فوتبال بدون هوادار هیچ سودی ندارد. الان دلم برای آنها تنگ شده و بازی در ورزشگاه خالی را دوست ندارم.

دیاباته در خصوص ارتباط خوبی که با مهدی قایدی دارد، گفت: ما خانواده بزرگی داریم و باید از بچه کوچکمان که قایدی است مواظبت کنیم. او بازیکن بسیار خوبی است و باید مواظب او باشیم.

وی در خصوص شادی معروف پس از گل خود توضیح داد: دلم تنگ شده تا با تماشاگران این خشنودی را انجام بدهم. به هواداران می گویم نگران نباشید و من اینجا هستم مبارزه کنم و برای خشنود شدن شما با تمام وجود در زمین بازی مبارزه می کنم.

دیاباته در خصوص اینکه علیپور مهاجم پرسپولیس پس از گلزنی در شهرآورد شادی گل او را تقلید کرد، گفت: او بازیکن بسیار خوبی است و از اینکه خشنودی من را انجام داد خشنود شدم. این موضوع هیچ اشکالی ندارد.

وی در خصوص مصدومیت های متعددش در استقلال، گفت: هر زمانی مقابل نفت مسجدسلیمان بازی می کنم مصدوم می شوم و واقعا دلیلش را نمی دانم.

این مهاجم در خصوص دیدار با پرسپولیس در نیمه نهایی جام حذفی، گفت: قبل از اینکه به ایران بیایم خیلی در خصوص شهرآورد صحبت می شد و می دانم که بازی بسیار مهمی است و دوست دارم در آن بازی کنم.

دیاباته در خصوص فصل بعدی و احتمال ماندن در استقلال، گفت: نمی توانم در خصوص آینده صحبت کنم و نمی دانم در استقلال می مانم یا نه. مهم این است فصل را به خوبی انتها دهیم و در خصوص آینده نمی توانم حرفی زد.

وی گفت: وقتی با سپاهان بازی کردم مربی سپاهان نبود و چند روز بعد که در جام حذفی با آنها بازی کردیم این مربی را در رختکن دیدم و از خداوند می خواهم سلامتی را به او بازگرداند. با او کار نکرده ام اما به یادش هستم.

مهاجم استقلال، گفت: قراردادم در فضای مجازی آمد و از هواداران می خواهم فردی که این اقدام را انجام داد، ببخشند چراکه من از او گذشته ام. کارهای مهمتری داریم، چندی پیش در بیمارستان بودم و افرادی را دیده ام که شرایط خوبی نداشتند و باید از خداوند بخواهیم به آنان سلامتی بدهد. اگر می توانیم به فردی کمک کنیم این کار را انجام بدهیم.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران دیاباته: شاید در تیم ملی ایران بازی کنم، پرسپولیس لیاقت این جایگاه را دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران دیاباته: شاید در تیم ملی ایران بازی کنم، پرسپولیس لیاقت این جایگاه را دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید