شکست بزرگ و باور نکردنی پروژه بزرگ زاکربرگ ، متاورس نابود می گردد؟

به گزارش بهترین عینک آفتابی، گجت نیوز در گزارشی از شکست بزرگ پروژه متاورس خبر داده است: طبق گزارش عجیب معاون شرکت متا، پروژه متاورس فیسبوک، حتی در جلب رضایت اعضا و کارمندان این شرکت نیز ناموفق عمل نموده است.

شکست بزرگ و باور نکردنی پروژه بزرگ زاکربرگ ، متاورس نابود می گردد؟

اگرچه شرکت های بزرگ فناوری علاقه دارند هر از چند گاهی اصطلاح متاورس را به زبان بیاورند، به طوری که حتی فیسبوک نیز برای تاکید بر آن، نام خود را به متا تغییر داد، اما به سختی کسی توانسته شرح دهد که چگونه این مفهوم قرار است با سایر دنیا های دیجیتال متفاوت باشد و چه نفعی به حال زندگی روزمره ما خواهد داشت. اکنون، یادداشت های معاون متا حاکی از آن هستند که پروژه بازی Horizon Worlds متاورس در داخل این شرکت نیز چندان خوب پیش نمی رود و ظاهرا مدیران در کوشش هستند تا تعامل و علاقه به این پروژه را به هر طریق ممکن افزایش دهند.

در مجموعه ای از یادداشت ها که به وسیله وب سایت The Verge به دست آمده است، ویشال شاه، معاون پروژه متاورس شرکت متا، از مسائل کیفی که دنیای Horizon Worlds را درگیر نموده، ابزار ناامیدی نموده است. در یادداشتی به تاریخ 15 سپتامبر (24 شهریور)، مدیر اجرایی این شرکت اشاره نموده که بازخورد عوامل، سازندگان و کاربران این مفهوم به علت انبوهی از اشکالات موجود، مثبت نبوده است. وی در ادامه تاکید نمود که مشارکت چندانی برای توسعه پروژه متاورس فیسبوک در داخل شرکت نیز وجود ندارد.

او گفت:برای بسیاری از ما، زمان زیادی در پروژه Horizon صرف نشده و داشبوردهای آزمایشی ما این را به وضوح نشان می دهند. بنابراین مشکل از کجاست؟ چرا محصولی را که ساخته ایم، آنقدر دوست نداریم که همیشه از آن استفاده کنیم؟ حقیقت ساده است، اگر ما آن را دوست نداریم، پس چگونه می توانیم انتظار داشته باشیم که کاربران از آن استقبال نمایند؟

با این حال، به نظر می رسد که تنش های موجود در پروژه متاورس فیسبوک تا 30 سپتامبر (9 مهر) هم چنان در حال افزایش بوده، زیرا شاه یادداشت دیگری را ارسال نموده و مدعی شده که معیارهای تعامل داخلی هنوز بهبود نیافته اند و طرحی در حال تهیه است تا مدیران را پاسخ گو نگه دارد و تیم هایشان را به طور هفتگی، وادار به کاوش در بازی Horizon Worlds کند.

وی تاکید نمود:هر کس در این سازمان باید ماموریت خود را برای علاقه مندی به دنیای Horizon انجام دهد. شما نمی توانید این کار را بدون استفاده از آن انجام دهید. وارد آن شوید و زمان هایی را برای انجام این کار با همکاران یا دوستان خود، در بیلدها داخلی و هم چنین بیلدهای عمومی سازندهی کنید تا بتوانید با جامعه ما تعامل داشته باشید.

شاه در ادامه به موضوعات دیگری مانند تجربه ناامیدنماینده و ناتعیین ورود، عدم انعطاف پذیری و مسائل در یافتن بازاری مناسب برای محصول نیز اشاره نموده است. با این حال، سخنگوی متا در بیانیه ای خطاب به The Verge، این یادداشت ها را کم اهمیت توصیف کرد و گفت:متا مطمئن است که پروژه متاورس آینده محاسبات است و باید حول افراد ساخته گردد. این شرکت همیشه در صدد بهبود کیفیت محصولات خود بوده و بر اساس بازخورد انجمن سازندگان ما عمل می نماید. این یک سیاحت چند ساله است و ما به توسعه آنچه بنا نموده ایم، ادامه خواهیم داد.

بازی Horizon Worlds در حال حاضر به وسیله هدست واقعیت مجازی متاکوئست در دسترس است و به زودی در وب نیز عرضه خواهد شد. متا تا به امروز از ضرر چند میلیارد دلاری در سرمایه گذاری پروژه متاورس خبر داده و باید دید که با توجه به عدم مشارکت داخلی و عمومی، این زیان تا چه حد تداوم خواهد داشت. شرکت متا تا چند روز آینده، میزبان رویدادی به نام Meta Connect خواهد بود، بنابراین به زودی تعیین خواهد شد که آیا آنها در ایجاد علاقه بیشتر در این زمینه پیروز بوده اند یا خیر.

4141

منبع: خبرآنلاین

به "شکست بزرگ و باور نکردنی پروژه بزرگ زاکربرگ ، متاورس نابود می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکست بزرگ و باور نکردنی پروژه بزرگ زاکربرگ ، متاورس نابود می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید