طرز تهیه سه مدل شیرینی با خمیر هزارلا همراه ویدیو

به گزارش بهترین عینک آفتابی، شیرینی با خمیر هزارلا یک مدل از شیرینی های همه پسندی است که می تواند سفره پذیرایی هر مهمانی را رنگین کند و مهمان ها را ترغیب به شکستن رژیم شان کند. اگر شما هم سوال تان این است که با خمیرهزارلا چی درست کنم، این سه مدل شیرینی را با یاری ویدیو یاد بگیرید. شاید از ظاهرش فکر کنید که درست کردن این شیرینی ها در خانه کار زمان بر و سختی باشد. با این دستور غذایی همراه باشید تا یاد بگیرید این شیرینی های مجلسی را با استفاده از خمیر هزارلای پمینا به سادگی در خانه تهیه کنید.

طرز تهیه سه مدل شیرینی با خمیر هزارلا همراه ویدیو

مواد لازم برای تهیه شیرینی با خمیر هزارلا

  • خمیر هزارلا پمینا خرید آنلاین یک بسته
  • تخم مرغ یک عدد
  • مربای آلبالو به میزان لازم
  • خامه قنادی خرید آنلاین به میزان لازم
  • توت فرنگی به میزان لازم
  • پودر قند به میزان لازم

طرز تهیه شیرینی با خمیر هزارلا

مرحله اول

ابتدا فر را روشن کنید و روی 200 درجه سانتی گراد تنظیم کنید تا در حین آماده سازی خمیر حسابی گرم گردد. خمیرهزارلای پمینا را یک ربع تا بیست دقیقه بیرون بگذارید تا یخش باز گردد و به دمای محیط برسد. خمیر هزارلا را از بسته دربیاورید و روی یک تخته پهن کنید. سفیده و زرده را در دو کاسه از یکدیگر جدا کنید. یک عدد سینی بردارید و روی آن را کاغذ روغنی قرار دهید و چرب کنید. تزیین و مدل شیرینی های فرانسوی بسیار متنوع و زیبا است، در مرحله بعد سه مدل از شیرینی های فرانسوی را آموزش می دهیم و در ویدیو هم نحوه درست کردن و دیزاین خمیر را مشاهده کنید.

مرحله دوم: شیرینی فرانسوی مدل والاوان

برای تهیه شیرینی فرانسوی مدل والاوان ابتدا یک کاتر گرد بزرگ بردارید و چند دایره بزرگ روی خمیر ایجاد کنید. یک کاتر کوچک تر هم بردارید و به همان تعداد دایره های شبیه به تیوپ درست کنید. (برای اینکه بهتر متوجه شوید از ویدیو یاری بگیرید) دایره های بزرگ را ابتدا بگذارید و با یک قلموی آشپزی کمی سفیده روی آن ها بمالید. سپس دایره گوچک که وسطش خالی است را روی آن قرار دهید و بر روی کل شیرینی کمی زرده با قلمو بمالید. حالا می توانید شیرینی را داخل سینی آشپزی بگذارید و در فر قرار دهید. بعد از پخت این مدل می توانید وسط آن را با مربای آلبالو یا مربای دلخواه پر کنید.

مرحله سوم: شیرینی فرفره ای

با یک عدد کاتر بزرگ تعدادی دایره بزرگ روی خمیر هزارلا ببرید. این دایره ها را مثل ویدیو به چهار بخش تقسیم نموده و ببرید اما دقت کنید که وسط آن را نبرید. سپس هر بخش را تا کنید و دقت کنید که همه بخش ها را در یک راستا تا بزنید. سپس با قلمو روی آن زره تخم مرغ بمالید و آن ها را روی سینی آشپزی قرار دهید. بعد از اینکه این مدل شیرینی پخت وسط آن را با خامه قنادی فرم گرفته و توت فرنگی خورد شده تزیین کنید.

مرحله چهارم: حلقه پیچ خورده

از اطراف خمیر لایه های نازک نوارمانند ببرید.این نوار نازک خمیر را دو لایه کنید (از ویدیو یاری بگیرید) و از طول به همدیگر وصل کنید تا قطور گردد. حالا شما یک نوار نسبتا کوتاه تر و قطور دارید. این نوار را مثل یک ریسمان بچرخانید و سپس دو طرف آن را به هم وصل کنید. روی شیرینی با قلمو زرده تخم مرغ بمالید و آن را روی سینی قرار دهید. بعد از اینکه شیرینی داخل فر پخت برای تزیین می توانید روی آن را پودر قند بپاشید.

مرحله پنجم: پخت شیرینی ها در فر

حالا که سه مدل از این شیرینی ها را یاد گرفته اید، مطابق با سلیقه تان هر تعداد از هرکدام را آماده کنید و روی سینی فر بگذارید. شیرینی های فرانسوی را داخل فر بگذارید و اجازه بدهید 10 دقیقه زمان بگذرد. سپس درجه فر را کم کنید و روی 180 سانتی گراد تنظیم کنید. اجازه دهید 20 دقیقه بگذرد تا روی شیرینی ها طلایی گردد. در این مرحله می توانید آن ها را از فر خارج کنید. حالا با یاری ویدیو و به سلیقه خودتان آن ها را با خامه، مربای آلبالو و توت فرنگی تزیین کنید. اگر درست کردن شیرینی با خمیرهزارلا برای تان مجذوب کننده است و می خواهید ببینید با خمیرهزارلا دیگر چه چیزهایی درست کنید طرز تهیه شیرینی زبان را هم ببینید.

منبع: کتاب کاله

به "طرز تهیه سه مدل شیرینی با خمیر هزارلا همراه ویدیو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرز تهیه سه مدل شیرینی با خمیر هزارلا همراه ویدیو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید