نشانه هایی در بدن که به شما می گوید نباید لب به پنیر بزنید

به گزارش بهترین عینک آفتابی، پنیر یکی از لبنیات مقوی اما مشکل ساز برای بعضی افراد است و اگر شما هم این نشانه ها را دارید هرچه زودتر پنیر را از تغذیه خود حذف کنید.

نشانه هایی در بدن که به شما می گوید نباید لب به پنیر بزنید

به گزارش بهترین عینک آفتابی، حتی اگر عاشق پنیر هم هستید؛ گاهی اوقات باید تجدید نظر کنید. آیا می دانستید که 65 درصد مردم در هضم لاکتوز دچار مشکل و ضعف هستند و این موضوع از بعد از نوزادی با آن ها همراه است؟ حتی اگر مقاوم به لاکتوز نباشید یا به آن حساسیتی نداشته باشید هم؛ گاهی اوقات بدن تان نمی تواند پنیر را به دلایل مختلف هضم کند.

بدن بعلاوه برخی از آنزیم های خاص را کم دارد یا ممکن است مکانیسم های ایمنی فعال به خاطر برخی از بیماری ها و اختلالات گوارشی ایجاد شده باشند؛ به هر حال دلیلش هر چه که هست، اگر متوجه شدید که بعد از خوردن پنیر عوارض جانبی را احساس کردید، حتماً باید پنیر را برای مدتی کنار بگذارید. در این قسمت علائمی را به شما خواهیم گفت که نشان می دهد باید مصرف پنیر را کاهش دهید.

دهانتان ورم می نماید، می سوزد یا می خارد

آلرژی به شیر گاو یکی از رایج ترین آلرژی های غذایی در بین جوانان محسوب می گردد. اگر بعد از خوردن شیر متوجه هر گونه خارش، سوزش و ورم در اطراف زبان، گلو یا لب هایتان شدید، احتمالا به آن آلرژی دارید. پروتئین موجود در پنیر ممکن است به پادتن ها بچسبد و دفاع سیستم ایمنی را تحریک کند. دیگر علائم آلرژی به شیر گاو شامل موارد زیر است:

خس خس سینه

کهیر

مسائل تنفسی

گاهی اوقات این علایم خطرناک می شوند و احتیاج به مراجعه سریع به پزشک دارند و ممکن است در این شرایط، متخصص برایتان آنتی هیستامین تجویز کند تا واکنش آلرژیک بهبود پیدا کند.

احساس نفخ

اگر بعد از خوردن پنیر ناراحتی هایی در شکم تان مانند نفخ گاز، معده یا اسهال پیدا کردید، احتمالاً بدنتان مقاوم به لاکتوز شده یا به آن حساسیت دارد که معمولا 30 دقیقه یا دو ساعت بعد از خوردن پنیر اتفاق می افتد. انقباضات شکمی و اسهال دیگر علائم هشدار دهنده ای هستند که باید حواستان را جمع کنید. این علائم نشان دهنده این است که بدن آنزیم لاکتاز ندارد که بتواند قند لاکتوز را در محصولات لبنی شکسته و هضم کند.

چروک و پیری پوست

طبق مطالعات صورت گرفته، هورمون های موجود در شیر ممکن است باعث تحریک فراوری سبوم شوند که پوست چرب، کثیفی منافذ پوست و آکنه را به وجود می آورد؛ بنابراین اگر احساس کردید که این مسائل پوستی به خاطر رژیم غذایی است، سعی کنید مصرف پنیرتان را کم کنید تا ببینید شرایط تان بهبود پیدا می نماید یا خیر. بسیار مهم است که با متخصص پوست صحبت کنید و شرایطتان را برایش شرح دهید تا ببیند که این اتفاق به خاطر مصرف پنیر و لبنیات است یا چیز دیگر.

یبوست

طبق مطالعات صورت گرفته، لبنیات دلیل رایج یبوست است. در حقیقت مطالعه ای در سال 2013 به این نتیجه رسیده که یبوست در خیلی از بچه ها زمانی اتفاق می افتد که شیر گاو را جایگزین شیر سویا می نمایند. پنیر یک ماده مغذی است؛ اما گاهی اوقات به خاطر وجودِ پروتئین عاملی برای کاهش حرکات روده است و چربی بالا و فیبر کم در آن باعث یبوست می گردد.

سوء هاضمه

مطالعه ای دیگر در سال 2012 نشان داده است افرادی که شیر گاو را از رژیم غذایی فرزندشان حذف نموده اند، کودکشان کمتر به رفلاکس اسید معده دچار شدند. اگر خودتان هم رفلاکس اسید و مقاومت به لاکتوز دارید، احتمالا بعد از خوردن پنیر دچار سوء هاضمه می شوید؛ مخصوصا اگر اندازه زیادی از آن بخورید. دلیل هم نه تنها چربی بالای لبنیات است؛ بلکه ماهیچه اسفنکتر در حالت استراحت اسید بیشتری به سمت بالا می فرستد و این باعث سوء هاضمه خواهد شد.

  • این رژیم غذایی دیابت را در 7 روز شکست می دهد
  • مصرف این 6 ماده غذایی اشتهای بیش از حد را کنترل می نماید
  • 5 ماده غذایی مفید که می توانید به جای روغن های خوراکی بهره ببرید
منبع: همشهری آنلاین

به "نشانه هایی در بدن که به شما می گوید نباید لب به پنیر بزنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشانه هایی در بدن که به شما می گوید نباید لب به پنیر بزنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید