پارسیان تولیدکننده سینی کابل گالوانیزه و تجهیزات آن در ایران

به گزارش بهترین عینک آفتابی، سینی کابل گالوانیزه یکی از مهم ترین و اصلی ترین پیش نیازهای توسعه سیستم های الکتریکی و برق در پروژه های عمرانی است.

پارسیان تولیدکننده سینی کابل گالوانیزه و تجهیزات آن در ایران

سینی کابل گالوانیزه یکی از مهم ترین و اصلی ترین پیش احتیاجهای توسعه سیستم های الکتریکی و برق در پروژه های عمرانی است. با افزایش تعداد کابل ها و همین طور شریان های برقی در یک مسیر، وزن آن نیز افزایش یافته و رها کردن کابل ها و سیم ها به حال خودشان، علاوه بر این که موجب ایجاد بی نظمی می گردد، خطراتی نیز به همراه خواهد داشت.

ورق های سیاه به سبب قیمت کم و مقاومت فوق العاده، برترین انتخاب به عنوان آلیاژ ترکیبی برای ساخت انواع سینی کابل و سیم هستند. از طرفی دقت کنید که فراوریات شرکت های مختلف، کیفیت یکسانی ندارند. بسکمک از آن ها صرفاً با اعداد و ارقام، سعی در فریب مشتری دارند. هیچ ارزانی هم بی حکمت نیست، ممکن است در بازار با سینی های گالوانیزه نازک نه چندان مقاوم و اکسید شده نیز برخورد کنید.

سینی کابل گالوانیزه چیست و چه مزیت هایی دارد؟

سینی های کابل گالوانیزه، ورق های به هم پیوسته از جنس گالوالوم هستند که مقاومت بالایی در مقابل خوردگی، اکسید، حرارت و همین طور برودت دارند. سینی ها برای نگه داری وزن و تعدد کابل ها و سیم های برق یا هر نوع ارتباط دیگر نظیر: فیبر نوری و... مورد استفاده قرار می گیرند. همین طور تنوعی در خصوص نوع گالوانیزه مورد استفاده وجود دارد که آن را به گستره ای وسیع تر تقسیم می نماید.

انواع سینی های کابل می توانند متشکل از مشتق فولادی در موارد زیر باشند:

 • گالوانیزه گرم
 • گالوانیزه سرد
 • استیل رنگی
 • پلاستیک
 • گالوانیزه رنگی

همین طور در حین نصب و اجرای سینی کابل گالوانیزه، احتیاج به یک سری ابزار، لوازم و تجهیزات نیز خواهد بود که البته در ادامه بیشتر با آن ها آشنا می شویم. سطح تنوع موجود در بازار موجب شده است که برای بسکمک از مشتریان، خرید سینی کابل باکیفیت تبدیل به یک دغدغه جدی گردد. تقریباً در تمامی پروژه های ساختمانی، احتیاج به خرید سینی کابل گالوانیزه احساس می گردد و انتظار می رود که سیم های وارد شده از شبکه برق و... به خوبی ساماندهی شوند.

میزان های سینی کابل گالوانیزه

سینی های کابل در میزان ها، ابعاد و همین طور با ضخامت های متفاوت و چگالی وزنی در بازار عرضه می شوند. شما امکان تهیه آن ها در سایزهای 100، 150، 200، 250، 300، 400، 500، 600، 700 و حتی 800 میلی متر یا همان 8 سانتی متر را خواهید داشت. عرض آن ها نیز متغیری بین 150 تا 450 میلی متر و در گروی استفاده از گالوانیزه ای با ضخامت 1.25 تا 1.5 میلی متر است. البته امکان فراوری به صورت سفارشی نیز وجود دارد. یک فراوری نماینده سینی کابل باید این مطلب مهم را در نظر داشته باشد که میزان محصولات استاندارد و طبق سفارش مشتری فراوری گردد.

کاربرد سینی کابل چیست؟

از سینی های کابل برای انتقال و همین طور محافظت مسیرهای برقی و سیمی، دیوارها، سقف ها، زمین و زیرزمین استفاده می گردد. ساختمان های اداری، مجموعه های صنعتی و انواع شرکت ها و صدالبته ساختمان های مسکونی، مشتریان پروپاقرص این محصول خواهند بود.

برای اتصال دو مسیر کابل کشی، نگه داشتن کابل ها در یک مخروط و همین طور استفاده حداکثری از فضای سقف و دیواره ها، به خصوص در کارگاه ها، می توان به راحتی از انواع سینی کابل گالوانیزه استفاده کرد. این سینی ها ظاهر خوبی دارند و از نظر دوام فنی، یکی از برترین انتخاب های موجود در بازار هستند.

برای موارد زیر می توانید روی سینی های کابل گالوانیزه حساب ویژه ای باز کنید:

 • سیم کشی در مسیرهای حساس صنعتی و کارگاهی
 • کابل کشی خطوط مخابراتی و تجهیزات شبکه
 • کابل کشی در مسیرهایی با ولتاژ بالا و فشار ضعیف (سه فاز)
 • راهنمایی مسیر کابل های فیبر نوری

چرا باید از سینی کابل استفاده کرد؟

شاید برای شما این پرسش مطرح گردد که ضرورت استفاده از سینی های کابل گالوانیزه چیست و چرا این سینی ها، امروزه بخش مهمی از توسعه پروژه های عمرانی و ساختمانی در واحدهای مختلف هستند؟

در درجه اول باید بدانید که کابل ها وزن زیادی دارند و معلق ماندن آن ها، می تواند موجب وارد شدن فشار به این جریان ها گردد، در نتیجه احتمال بروز خطرات جدی و آتش سوزی وجود دارد.

همین طور مسیردهی و همسان سازی جریان حرکتی کابل ها در ساختمان ها، یک نظم کلی به محیط می دهد و از بروز هرگونه مشکل در ارتباطات، به خصوص سیم ها و کابل های شبکه، فیبر نوری و اینترنت و ایجاد اختلال در آن ها جلوگیری می نماید.

ثالثاً هنگام بروز حوادث ناگوار از جمله آتش سوزی، سیل، سونامی، زلزله و... مقاومت کلی کابل ها به مراتب بیشتر شده، با زمین برخورد نمی نمایند و در نتیجه، هیچ خطری نیز ایجاد نخواهد شد.

از سوی دیگر، اگر قصد ایجاد تغییرات در زیرساخت برق یا شبکه یک ساختمان را داشته باشید، این سینی های کابل گالوانیزه (Cable tray) هستند که شما را کمک می نمایند به راحتی خطوط را از هم تخصیص داده و مسیر اصلی یا فرعی را شناسایی کنید.

رابط سینی کابل

یکی دیگر از گزینه های پیش روی شما، رابط یا کانکتور سینی کابل است که به جهت ایجاد ارتباط بین شاخه ها در سینی مورد استفاده قرار می گیرند. رابط ها در مدل های مستقیم، از بغل و قابل تنظیم یا کاستوم عرضه و یکی از مهم ترین، کلیدی ترین و پرکاربردترین تجهیزات سینی کابل محسوب می شوند.

زانوی افقی و عمودی سینی کابل

زانوی عمودی، در سطوح مختلف و غیرهم سطح، یک اصل مهم خواهد بود. باتوجه به این که قصد نصب سینی در چه جهتی را دارید، می توانید آن را برای تداوم مسیر در نمونه های 45 و 90 درجه یا قائم نیز بخرید. زانویی ها با امکان تنظیم لولا، توسعه بیشتری به سینی های شما می دهند و بسته به هدف خریدار و احتیاج او، در سری ها و اشکال مختلف فراوری می شوند.

نوع دیگری که از این زانو عرضه می گردد تحت عنوان زانوی افقی شناخته می گردد. این زانو نیز در همان زوایا عرضه شده و برای اتصال دوشاخه سینی فلزی مورد استفاده قرار می گیرد. در مراحل نصب سینی کابل و کابل کشی از روی سینی، به طبع به هر دوی این محصولات احتیاج پیدا می کنید.

سه راه و چهارراهی سینی کابل

دو گزینه دیگری که متفاوت از هم ساخته می شوند و ابعاد و ارتفاع را بیشتر می نمایند، سه راهی و چهارراهی خواهند بود. از سه راهی برای نصب سینی کابل و ادامه دادن آن در سه انشعاب استفاده می گردد. درصورتی که احتیاج به عبور مسیر سیم کشی از سه جهت اصلی روی سینی کابل دارید، باید به سراغ سه راهی سینی بروید.

تشخیص کیفیت سینی کابل گالوانیزه

دقت کنید که گالوانیزه، به شکل های مختلف فراوری می گردد و انتظار می رود که در تمامی نمونه های موجود در بازار استانداردهای زیر رعایت شده باشد:

 1. تاییدیه های BSEN61537 و IEC61537
 2. استفاده از متریال گالوانیزه مورد تایید سازمان صمت
 3. مقاومت فرمی و بهره گیری از ضخامت استاندارد متداول برای محصولات گالوانیزه
 4. مقاومت در مقابل لنگرهای خمشی و نیروی برشی تاحد امکان
 5. مقاومت بالا در مقابل خوردگی، مواد شیمیایی و آلی، تغییرات محیطی و...

اتصالات سینی کابل نیز در طیف و با تنوع وسیعی عرضه می شوند و باز هم معمولاً نسخه فلزی آن ها انتخابی عالی خواهد بود.

معرفی مجموعه فراوریی سینی کابل پارسیان

در بازار ایران، فروشندگان و فراورینمایندگان زیادی در زمینه عرضه مستقیم یا واسط سینی کابل گالوانیزه و موارد مشابه فعالیت می نمایند. گزینه ها علاوه بر مزیت هایی مانند: قیمت رقابتی یا حساسیت برای فراوری باکیفیت، مشکلاتی را نیز ایجاد می نماید. در بسکمک از موارد، مشتریان قادر به انتخاب یک فراورینماینده و فروشنده سینی کابل گالوانیزه، با استانداردهای متداول نیستند.

سینی کابل فراوری شده به وسیله پارسیان، تمامی استانداردهای کیفی را دارد و از متریال درجه یک و استاندارد ساخته شده است. بعلاوه به منظور مقاومت بهتر، مورد تست و ارزیابی، در مرحله ورود به انبار قرار می گیرد. قیمت سینی کابل گالوانیزه نیز به صورت کاملاً رقابتی مشخص شده است. شما امکان خرید سینی کابل با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت را از این مجموعه خواهید داشت.

منبع: همشهری آنلاین

به "پارسیان تولیدکننده سینی کابل گالوانیزه و تجهیزات آن در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پارسیان تولیدکننده سینی کابل گالوانیزه و تجهیزات آن در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید