پرسپولیس ، سپاهان؛ فینال واقعی

به گزارش بهترین عینک آفتابی، هفته بیست و سوم رقابت های لیگ برتر در شرایطی امروز آغاز می گردد که در حساس ترین بازی فصل، دو تیم مدعی پرسپولیس و سپاهان در استادیوم آزادی به مصاف یکدیگر می روند. این جدال تقابل بین سپاهان صدرنشین و پرسپولیس رده دومی است. برای تشریح هیجان این ملاقات همین تک نکته کفایت می نماید، ولی فارغ از جنجال های همیشگی که در ال کلاسیکو ایرانی رقم خورده، از آنجا که فقط یک امتیاز این دو تیم را از یکدیگر جدا نموده، به نظر می رسد فاکتور های بیشتری هم برای مجذوب کننده تر شدن این ملاقات وجود دارد.

پرسپولیس ، سپاهان؛ فینال واقعی

اول اینکه بحث صدرنشینی و سپس بحث قهرمانی در لیگ برتر در میان است. اگر پرسپولیس به عنوان میزبان این ملاقات، برنده از زمین خارج گردد، آن وقت با دو امتیاز بیشتر از سپاهان، صدر جدول را در دست خواهد گرفت و خیالش تا حدود زیادی از ادامه رقابت های این فصل راحت است؛ چون علاوه بر پیشتازی احتمالی می تواند خوش بین باشد که با توجه به قانون تازه، حتی اگر در ادامه فصل باز هم این دو امتیاز را از دست بدهد، همچنان می تواند بالاتر از سپاهان به قهرمانی در لیگ بیندیشد. بازی رفت دو تیم با نتیجه مساوی تمام شده و حالا برد در این ملاقات می تواند بدون در نظر گرفتن تفاضل گل، شاگردان یحیی گل محمدی را بالاتر از رقیب اصفهانی، در حد یک مدعی جدی نشان دهد.

البته که کار به این سادگی ها هم نیست؛ چون سپاهان سال جاری با ژوزه مورایس تیمی کاملا متفاوت نشان داده و همچنان این تفاوت می تواند در این بازی ایفای نقش کند؛ به ویژه اینکه سپاهان قریب به دو هفته قبل در رقابت های جام حذفی هم در خانه شکست سنگینی برابر پرسپولیس متحمل شده و از گردونه رقابت ها کنار رفته است. مورایس حالا دلش نمی خواهد علاوه بر جام حذفی، رقابت در لیگ برتر را هم به پرسپولیس واگذار کند. ضمن اینکه سپاهان با کسب یک تساوی در این ملاقات می تواند همچنان ابتکار عمل برای ادامه رقابت های لیگ را در دست داشته باشد و خودش تصمیم بگیرد که جام را در ادامه فصل به دست بیاورد یا نه.

همین مورد شاید مورایس را دست به عصاتر از جام حذفی روانه زمین کند تا با یک بازی محتاطانه به فکر کسب قهرمانی و نه تنها کسب سه امتیاز این ملاقات کند. گو اینکه این موضوع بخشی از ماجرا است؛ چون اگر سپاهان و مورایس شجاع باشند و برای کسب پیروزی در این ملاقات به میدان بروند، آن وقت می توانند برنده یک بازی شش امتیازی شده و حسابی از جدی ترین رقیب شان در این فصل فاصله بگیرند. اگر چنین گردد، آن وقت حتی ممکن است پرسپولیس رتبه دوم جدول را هم از دست بدهد و پایین تر از استقلال قرار بگیرد! ماجرا از این قرار است که فعلا سپاهان با 46، پرسپولیس با 45 و استقلال با 43 امتیاز در رده های اول تا سوم هستند. شکست احتمالی پرسپولیس و رجحان احتمال استقلال برابر فولاد در ملاقاتی که قرار است فردا برگزار می گردد، می تواند این اتفاق تلخ را برای پرسپولیسی ها رقم بزند.

با وجود چنین معادلاتی، یحیی و تیمش بعید است اجازه دهند برترین فرصت برای رسیدن به عنوان قهرمانی در لیگ برتر از دست برود؛ آن ها اگر برنده شوند، سرنوشت قهرمانی را به دست می گیرند و به دیگر معادلات ممکن در بازی های هفته بیست و سوم با خیال راحت نگاه می نمایند.

اگرچه این موارد فاکتور های اصلی برای جذابیت این ملاقات محسوب می گردد، ولی نباید همچنان از تقابل یاران قدیمی هم گذشت؛ همین حالا بازیکنان درخورتوجهی در ترکیب دو تیم هستند که سابقه حضور در جبهه مقابل را داشته اند. کافی است فقط به مسیری که شهریار مغانلو، رامین رضاییان و فرشاد احمدزاده طی نموده اند تا به سپاهان برسند، نگاهی انداخته گردد.

منبع: فرارو

به "پرسپولیس ، سپاهان؛ فینال واقعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرسپولیس ، سپاهان؛ فینال واقعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید