گوگل جایگزین یورگن کلوپ می گردد؟

به گزارش بهترین عینک آفتابی، آزمایشگاه DeepMind گوگل در همکاری 3ساله با باشگاه فوتبال لیورپول، از ابزار جدیدی رونمایی کرد که به مربیان در زمینه دستورات تاکتیکی یاری می نماید. بدین ترتیب گوگل میخواهد هوش مصنوعی را وارد دنیای فوتبال کند.

گوگل جایگزین یورگن کلوپ می گردد؟

به گزارش بهترین عینک آفتابی ، استارتاپ DeepMind مستقر در لندن، به عنوان بخشی از همکاری سه ساله خود با باشگاه فوتبال انگلیسی لیورپول (Liverpool FC)، به تازگی از نمونه اولیه ابزار هوش مصنوعی خود که TacticAI نام دارد، پرده برداشت.

به نقل از دیجیاتو، این سیستم هوش مصنوعی به وسیله مجموعه داده ای از بیش از 7000 ضربه کرنر از مسابقات لیگ برتر انگلیس (EPL) آموزش داده شده است و کارشناسانی که در این پروژه همکاری داشته اند، مدعی شده اند که TacticAI در طراحی برنامه هایی برای حمله و دفاع از نقطه کرنر، بهتر از انسان ها عمل می نماید.

نحوه کار هوش مصنوعی TacticAI در فوتبال

TacticAI می تواند در موقعیت های هجومی و تدافعی که از ضربات کرنر شکل می گیرند، درباره موقعیت بازیکنان پیشنهاداتی را به مربیان ارائه کند. در خصوص سایر ضربات ایستگاهی، مانند پرتاب ها، ضربات آزاد و پنالتی ها نیز داده های ساختاری مشابهی وجود دارد که هوش مصنوعی می تواند باعث تقویت آن ها گردد و کارشناسان قصد دارند در آینده روی این زمینه ها نیز تمرکز نمایند.

ژه وانگ، یکی از مدیران گوگل دیپ مایند که روی پروژه TacticAI کار نموده است، می گوید: یکی از نقاط هیجان انگیز [فوتبال] برای من این است که این مسابقه چیزی بین هنر و علم است. اتفاقات غیرمترقبه زیادی در یک مسابقه وجود دارد، اما ما همچنان می توانیم از این داده ها برای تصمیم گیری بهتر استفاده کنیم.

پتار ولیچکوویچ، از دیگر مدیران DeepMind نیز شرح می دهد که سیستم TacticAI به این علت روی داده های به دست آمده از کرنرها آموزش داده شده است که این ضربات ایستگاهی بخش های ساختارمندتری از مسابقه را به همراه دارند. او در این رابطه می گوید: فوتبال فوق العاده غیرقابل پیش بینی است. شما هرگز نمی توانید دقیقاً پیش بینی کنید که چه اتفاقی رخ خواهد داد. اما کاری که می توان انجام داد این است که به الگوی تاکتیک ها توجه کنید. کرنرها واقعاً برای این کار خوب هستند، زیرا مکرر و جدی هستند و منجر به موقعیت هایی برای گل می شوند.

خبر همکاری گوگل با باشگاه لیورپول در شرایطی منتشر می گردد که سرنوشت یورگن کلوپ، سرمربی پیروز این باشگاه هنوز در هاله ای از ابهام است.

5858

منبع: خبرآنلاین

به "گوگل جایگزین یورگن کلوپ می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوگل جایگزین یورگن کلوپ می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید