بهداشت دهان و دندان

پویش لبخند احسان طی دهه فجر سال جاری در آذربایجان غربی برپا می گردد

معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام راحل در آذربایجان غربی گفت: پویش لبخند احسان همزمان با دهه فجر سال جاری با هدف یاری های دندانپزشکی به ساکنان منطقه ها محروم در استان برپا می گردد.

15 اسفند 1400

عمل جراحی تعویض مفصل ران و آمادگی های قبل و بعد از آن

در جراحی تعویض مفصل ران که به آن ارتوپلاستی مفصل ران (hip arthroplasty) هم گفته می شود، استخوان و غضروف آسیب دیده برداشته شده و جای آن را اجزای پروتزی خواهند گرفت. محدودیت سنی و یا وزنی برای جراحی تعویض مفصل ران وجود ندارد. در واقع توصیه به جراحی به درجه درد...

9 آذر 1400

پنج مرحله آسان برای ترک اعتیاد به شکر

شکر در بسیاری از محصولات مانند رب گوجه فرنگی یافت می گردد و ما اغلب متوجه آن نمی شویم.

18 آبان 1400

کشف یک شیرینی نو برای تقویت و سفیدی دندان ها

به نقل از العالم، گروهی از محققان دانشگاه واشنگتن برای انجام آزمایش های بالینی نوعی شیرینی نو آماده کردند که مینای دندان را تقویت و آن را سفیدتر می نماید. این شیرینی با طعم نعناع است.

30 تیر 1400

20 باور نادرست درباره تغذیه و رژیم غذایی که اینترنت را پر نموده اند

پرسه زدن در شبکه های اجتماعی، مطالعه مجله های گوناگون یا وب گردی در اینترنت شما را در معرض حجم بی انتهایی از اطلاعات مختلف در خصوص تغذیه و سلامتی قرار می دهد، که البته بیشتر آن ها نادرست هستند.

29 تیر 1400

(عکس) استقلال تهران با پیراهن قرمز در یک بازی رسمی

استقلال در اردیبهشت ماه سال 1358 تازه موجودیت پیدا کرده بود، درست است که تاج ظاهرا منحل شده بود، اما استقلالی ها با همان هویت تیم تاج به میدان آمده بودند، با این حال آن ها وارثان بی تاج و تخت تاج بودند و هیچ کدام از امکانات فراوان باشگاه تاج در اختیار آن...

4 تیر 1400

روایت مظفری از ماجرای فیلم&zwnjنامه&zwnjای با عناصر فیلم&zwnjفارسی

بازیگر سریال ماندگار پهلوانان نمی میرند دلیل غیبت طولانی اش در دنیای تصویر را فقدان تفکر و اندیشه در سریال سازی و عدم توجه به اجرای درام مطرح نمود.

26 دی 1399

استفاده از نخ دندان بهتر است یا خلال دندان؟

سیمرغ/ استفاده از نخ دندان حداقل یک بار در روز الزامی است تا با یاری آن پلاک و مواد غذایی باقی مانده در بین دندان ها حذف گردد. در فواصل بین دندانی و نواحی که مسواک توان ورود و تمیز کردن ندارد، نخ دندان به خوبی این کار را انجام می دهد.

15 آبان 1399

انهدام شبکه بزرگ جعل مدارک تحصیلی در کشور

جانشین فرمانده انتظامی پایتخت از دستگیری 5 نفر از اعضای باند بزرگ جعل مدارک تحصیلی و شناسایی دفاتر آنان در 5 نقطه کشور خبر داد.

10 آبان 1399

گزارش فیلم های انتها هفته سیما ، پخش 37 فیلم سینمایی و انیمیشن

37 فیلم سینمایی، تلویزیونی و انیمیشن در روزهای پایانی هفته از شبکه های سیما روی آنتن می رود.

6 شهریور 1399

شروع ثبت نام مجدد آزمون دستیاری پزشکی از 6 اردیبهشت

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی از ارائه مهلت مجدد ثبت نام برای چهل و هفتمین دوره آزمون دستیاری پزشکی اطلاع داد.

8 خرداد 1399

تحلیل رفتن لثه ها چه عواقبی دارد؟

هفته نامه سلامت/ در این مطلب در خصوص تحلیل بافت لثه و روش های درمان آن با خانم دکتر بیتا خواجه نوری، پریودنتیست، جراح و متخصص درمان بیماری های لثه و استادیار گروه پریودنتیکس دانشکده دندان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، گفت وگو کنیم.

31 اردیبهشت 1399

سیاست ویرانگر وزارت ورزش ، تخصص نه، پول بیاورید؛ دندانپزشک آمد، هتل دار هم باید باشد

مسئله ای که در سال های اخیر و علی الخصوص روز های گذشته تعیین شده، سیاست سرمایه گرایی وزیر است نه اهمیت به تخصص و به اصطلاح فوتبالی بودن.

10 اردیبهشت 1399

آشنایی با کلات نادری

در این مقاله از معرفی جاهای دیدنی مشهد درباره شهر کلات که معروف به کلات نادری است سخن خواهیم گفت .نام کلات نادری بر گرفته از نام نادرشاه افشار می باشد .

3 بهمن 1398

وجود بزرگ ترین بانک خون بندناف خاورمیانه در ایران، پیوند پیروز 200 نمونه خون بندناف در بیماری های خونی

مدیرعامل شرکت فناوری بانک خون بندناف گفت: ایران بزرگ ترین بانک خون بندناف در خاورمیانه را با دانش کاملا بومی دارد که در کشورهای همسایه این مراکز توسط شرکت های خارجی راه اندازی شده و نمونه ها هم برای ذخیره سازی به اروپا و آمریکا برده می شوند....

15 دی 1398